»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh Empty
MesazhTitulli: Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh   Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySat Mar 20, 2010 7:00 pm

Rrahjet e zemrės, 180 tė rrahura nė minutė.
Presioni i gjakut: 150 mm. Zgjerim i bebeve tė syrit dhe thuajse bllokim
i mushkėrive. Fytyra merr njė ngjyrė tė kuqe tė ndezur, pėr shkak tė
zgjerimit tė enėve tė gjakut. Trupi pėrshkohet nga tė dridhura dhe qimet
ngrihen pėrpjetė. Ėshtė ky efekti i quajtur “zemra nė grykė”, i njėjtė
si pėr gratė ashtu edhe pėr burrat, ose siē konsiderohet rėndom, ai
emocioni i fortė qė provon njeriu sa pothuajse i del vetja jashtė
kontrollit. Kjo ėshtė pra “puthja e parė”. Por, sipas andrologėve,
gjithnjė nėse ka vėrtet njė ndjenjė mes dy vetėve. Sepse pėrndryshe
reagimi i vetėm do tė pėrkufizohej si ankth”. Puthja ėshtė mė seksi se
ēdo reaksion tjetėr kimik dhe do tė meritonte njė kurs mė vete nė
universitet.

Pėlqimi “pamor” duhet tė ketė pėrkimin e tij fizik,
tė prekshėm dhe tė vėrtetė dhe puthja ėshtė prova e parė e njė serie tė
gjatė mes atij dhe asaj. Ndėrkohė, qė buzėt afrohen, futen nė punė
hundėt, tė cilat thithin feromonet e partnerit. Kėto tė fundit janė
pjesėza tė padukshme, por shumė tė rėndėsishme, sepse pėrmbajnė erėn,
kėshtu qė shėrbejnė si bazė pėr pėlqimin fizik. Ėshtė njėlloj si tė
shohėsh njė copė tortė me krem: tė ndjell, por ka njė erė tė pakėndshme.
Nė tė njėjtėn mėnyrė, nėse feromonet e partnerit nuk tė pėlqejnė,
puthja do tė jetė njė dėshtim dhe nuk do tė ēojė mė tej. Por nėse
partneri pėrdor njė teknikė tė pėlqyeshme dhe eksituese, adrenalina dhe
noradrenalina (substanca kėto qė prodhohen nga gjendrat mbiveshkore)
japin pėlqimin e tyre duke ulėritur. Atėherė puthjet ndjekin njėra-
tjetrėn.

Ėshtė llogaritur qė gjatė javėve tė para, dy tė
dashuruar puthen deri 60 herė brenda njė ditė. Dhe nėpėrmjet puthjes dhe
furtunės kimike qė lidhet me te, kalohet nė fazėn e seksit dhe tė
ndjenjės. Sipas studiuesve faza e puthjes ėshtė vendimtare edhe pėr disa
arsye tė tjera. Puthja fut nė lojė jo vetėm gojėn dhe gjuhėn, por edhe
sytė dhe duart, sepse pėrkėdheljet dhe lojėrat me gishtat, nė fakt,
ndihmojnė pėr ta bėrė mė tė efektshme dhe mė domethėnėse puthjen.

Njė
“puthje e parė” e cila ėshtė pa dyshim e paharruar, pėrbėn njė bazė
jashtėzakonisht tė fortė pėr njė marrėdhėnie tė qėndrueshme dhe ėshtė
shumė mė e rėndėsishme se afėrsia kulturore apo artistike. Mė mirė tė
puthėsh mirė, se tė hiqesh se e do shumė thjesht pėr t’i bėrė pėrshtypje
asaj. I dashuruari ashtu si artisti ėshtė dikush qė nga normal
shndėrrohet nė tė veēantė, nga i zakonshėm nė tė jashtėzakonshėm,
pikėrisht sepse takon gojėn e duhur mbi tė cilėn prehet. Filozofia tė
fton ta shfrytėzosh kėtė ndjenjė pėr tė jetuar (edhe pse pėrkohėsisht)
si artist dhe artistike do tė jenė edhe lėvizjet dhe fjalėt tona. Nėse
marrim pjesė me gjithė qenien tonė, puthjet mund tė shndėrrohen nė vepra
arti, tė paharrueshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TONIII
Admin
Admin
TONIII

Male
Numri i postimeve : 1252
Age : 37
Location : POSHTE URES
Job/hobbies : GRATE E LAGJES
Humor : CA TE HASH
Registration date : 16/05/2008

Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh Empty
MesazhTitulli: Re: Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh   Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptySun Mar 21, 2010 4:19 am

qeka tmerresisht shum e mire bosso rrofsh qe na paralajmeron #tongue_anim cte beka jo fol dhe ti po deshe #tongue_anim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh Empty
MesazhTitulli: Re: Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh   Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm

te kenaq krejt :puccum:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh Empty
MesazhTitulli: Re: Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh   Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: