»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 PUTHJA.........

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 2:17 am

Puthja, kjo shenje e dashurise, dhe lidhjes se forte mes dy njerzve. Per disa puthja eshte shume me e rendesishme se vete seksi...Puthja, kjo shenje e dashurise, dhe lidhjes se forte mes dy njerzve. Per disa puthja eshte shume me e rendesishme se vete seksi, dhe tregon e shperfaq me shume ndjenje. Me pak fjale puthja ka qene dhe eshte e rendesishme ne marredhenien dashurore mes dy personash. Dhe ketu e kemi fjalen per ate qe ne bote quhet "French Kisses" ndersa ne e quajme "Alldup alla prancha". Por a do te jete ne te ardhmen (e rendesishme)? Ne europe, sidomos ne Itali, kohet e fundit ata qe nuk puthin me goje hapur, jane shtuar mjaft. Qe nga fakti se kane frike te "jepen" shpejt, deri tek fakti se kane frike te marrin ndonje semundje, nga me pak e demshmja (herpes), deri tek vdekjepruresja (HIV). Psikoterapistet thone se gjithmone e me shume po shtohen njerezit e "paster", ata te cilet nuk duan te fusin asnje mikrob ne trupin e tyre, ata qe kane edhe problem te dalin ne ambjent te hapur. A po del nga moda puthja me goje hapur? Absolutisht Jo. Keshtu qe jepini, puthi dhe cupat se bota eshte e tera tendja, eshte.

10 Variante Puthjeje.

1. Puthje Francese
Puthjet
janė pjesa me e rėndėsishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithė e dimė
se cfar ėshtė puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze
praktikisht ėshtė e zjarrte, por ajo ėshtė edhe hulumentim subtili i buzeve
te partnerit. Prandaj, mos u bėni agresive. Nėse gjuhėn e futni tepėr
thelle, me vėshtirė do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2.
Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe ėshtė kapitulli ne vete. Pėr kėtė
mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes janė aktiv kur ju puthni me
gjuhe. Njė kėshillė: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
iritohet.

3. Puthja ne buzė:
Puthja ne buzė ėshtė serioze.
Ėshtė pėr ta marrė seriozisht sepse pėrmes puthjes ne buzė deshmohet njė
lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjatė puthjes partneri ua
prek fytyren apo floket. Kjo ėshtė shenja e pare e lindjes se njė
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thonė se qafa e tyre ėshtė njė pjes shumė e ndjeshme dhe kur njė femėr ia
ofron qafen njė mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
sepse shum lehet mund ta iritoje atė.

5. Puthja ne
faqe:
Puthja ne faqe ne kohėn e sotme trajtohet si feminore, por
ėshtė e gabuar. Jepjani nga njė puthje ne faqe partnerit nga disa here ne
ditė dhe buzeqeshujni. Me kėtė i tregoni se ai/ajo ende ėshtė e vlefshme pėr
ju dhe jeni i interesuar pėr te. Edhe tek ata qe ende nuk janė ēift, puthja
ne faqe do tė thotė me shum se vetėm shoqeri.

6. Puthja ne
stomak:
Puthja ne stomak vetėm, nuk do tė thotė diēka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, pėr femren ashtu edhe pėr mashkullin do tė
thotr deshmi e dashurisė dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do tė
thotė se vetėm nėse e puthnii partneren mes kembeve e eksiton atė, kerthiza
ėshtė njė zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo mėnyrė e
putjes ėshtė e rezervuar vetėm pėr te dashururit. Partneret qe janė te
dashuruar me njėri-tjetrin mund te puthen kėshtu, vetėm ne situata te
caktuara. Atėherė puthja duhet te jetė shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh janė paraloje e
seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetėm para seksit, puthja ne
vesh mund te jetė edhe deshmi e deshires dhe dashurisė ndaj
partnerit.

9. Puthja ne ballė:
Puthja ne ballė ėshtė e
ngjashme me atė ne sy. Nuk ėshtė e menduar si erotike, por me puthje ne
ballė partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10.
Puthja ne gjinjte e e femres:
Ēdo mashkull thotė se me shum dėshirė e
bene atė pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se ēdo njeri, gjene e pare qe e
meson ne jetė ėshtė te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
duhet me shum kujdes te bėhet sepse thithat e femres janė shum te ndjeshme.
Kur njė mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e
kėnaqur nga partneri.


PS:(Marre Nga Disa Forume Shqiptare)


Edituar pėr herė tė fundit nga Admin nė Sat Apr 26, 2008 2:18 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 2:18 am

. Akti i puthjes vė nė punė 29 muskuj facialė. Me fjalė tė tjera, puthja ėshtė njė ushtrim i pėrkryer pėr parandalimin e krijimit tė rrudhave.

2. Nė puthjen mes tė dashuruarve kemi shkėmbim tė pėshtymės, e cila pėrmban substanca tė ndryshme, si yndyra, kripėra minerale, proteina. Sipas studimeve tė fundit, shkėmbimi i kėtyre substancave nxit prodhimin e antitrupave, njė nga funksionet kryesore tė tė cilave ėshtė edhe pėrballja me antigjenėt, qė kanė lidhje me sėmundje tė ndryshme. (yackkk)

3. Sipas statistikave, 66% e personave qė puthen i mbajnė sytė mbyllur. Pjesa tjetėr e pėrjeton puthjen duke parė pėrvijimin e kėnaqėsisė sė aktit nė fytyrėn e partnerit, pra puth me sy hapur.

4. Sipas statistikave, njė amerikane para se tė martohet ka puthur rreth 80 meshkuj. :P

5. Njė puthje e shpejtė romantike "djeg" 2-3 kalori, ndėrsa njė puthje alla franceze, djeg deri nė 5 kalori.

6. Ndjeshmėria e buzėve ėshtė 200 herė mė e madhe se ajo e gishtave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 9:24 am

Admin shkruajti:


4. Sipas statistikave, njė amerikane para se tė martohet ka puthur rreth 80 meshkuj. :
Po ti shefe sa ke puthur ;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
une
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 10
Registration date : 26/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 10:31 pm

epo paskam jetuar kot une hahahaaaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
petja
anetar i/e re
anetar i/e re


Male
Numri i postimeve : 52
Location : atje ku isha vjet.
Registration date : 17/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 11:08 pm

une shkruajti:
epo paskam jetuar kot une hahahaaaaaaaa

.......mundet edhe ta rikuperosh kohen e humbur po te punosh me tre turne. asnjehere eshte vone. qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sat Apr 26, 2008 11:24 pm

une shkruajti:
epo paskam jetuar kot une hahahaaaaaaaa
Mua me ke gati per te ta ber sado pak te plot jeten ;) franceze ne gushe ne qafe ne stomak all kind you name the kiss and the place i will give my best puthje Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Sun Apr 27, 2008 10:34 pm

ore vetem te keme per te puthure une se e puth ene te gjitha vendet Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Tue Apr 29, 2008 12:28 am

dermani shkruajti:
Admin shkruajti:


4. Sipas statistikave, njė amerikane para se tė martohet ka puthur rreth 80 meshkuj. :
Po ti shefe sa ke puthur ;)e di vete ti derman ,sa te gjithe nga kuci aq. Cool Cool Cool ;)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Musafir
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Tue Apr 29, 2008 3:18 am

Admin shkruajti:
dermani shkruajti:
Admin shkruajti:


4. Sipas statistikave, njė amerikane para se tė martohet ka puthur rreth 80 meshkuj. :
Po ti shefe sa ke puthur ;)e di vete ti derman ,sa te gjithe nga kuci aq. Cool Cool Cool ;)
Po moj po ne kemi qen amerike shpejt.. Cool puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Tue May 13, 2008 3:38 pm

O SHEFE PO TI DUHET TE JESHE E PAPAME KUR PUTH SE IA PASKE MARE DOREN MIRE KETIJ MUABETI Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Thu May 15, 2008 4:28 pm

ARBRI ku e di ti mer se si puth shefja humor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Fri May 16, 2008 8:24 pm

shefe shpejt jep prova si puth se mi ke vene cunat ne dilem

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Fri May 16, 2008 10:57 pm

ti jep provat vete moj cupe,se me ate gjuhe qe ke vene ti ne avatar,dhe femrat i ktheve lesbike,jo me djemt ca ju bene,ju ke hapur pune qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 4:23 pm

shefeke te drjet ylllo se me ate gjuhe qe ka era na e ka luajtur zarin repiste repiste repiste repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 10:44 pm

prandaj ke 1 muaj rresht ti qe te ngeli llapa jashte??je frymezuar nga era???? qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:01 pm

qesh qesh qesh qesh qesh aman sa e mencur qe je ti moj shefe repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:02 pm

avash se do me hash me sy, qesh qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:03 pm

weeeeeeeee sa mire do ishte te haja syrin tend repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:05 pm

krenar qe jam shqipetar,po ti????? qesh qesh qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:09 pm

edhe une shett shett shett humor humor humor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jun 30, 2008 11:09 pm

bobe bobe bobe

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Tue Jul 01, 2008 12:37 am

Ne europe, sidomos ne Itali, kohet e fundit ata qe nuk puthin me goje hapur, jane shtuar mjaft. Qe nga fakti se kane frike te "jepen" shpejt, deri tek fakti se kane frike te marrin ndonje semundje, nga me pak e demshmja (herpes), deri tek vdekjepruresja (HIV).

Nuk merret HIV duke puthur...... Vecse ndermjet gjakut dhe marredhenieve seksuale...
Te puthesh nuk eshte se jepesh shpejt dhe nuk do te thote qe meqenese e puthe nje goc e ke te garantuar ()...... nga pervoja kjo Very Happy
Personalisht me pelqen shume french kisss sidomos kur ka nje kuptim... Mund te thuash shume per nje femer nga puthja...
P.s. Kam pas raste qe me nje femer s'me ka pelqyer puthja french dhe ishte nje turn offff i madh kur vinte puna per me tej...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Thu Jul 03, 2008 9:08 pm

sa injorante une, do vdes pa kuptuar ceshte puthja qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Mon Jul 07, 2008 7:56 pm

top vertet mer eshte keshtu sic the me larte qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
GREG
Boss
Boss
avatar

Numri i postimeve : 561
Registration date : 01/06/2008

MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   Tue Jul 08, 2008 6:24 pm

TOP_MODEL shkruajti:
Ne europe, sidomos ne Itali, kohet e fundit ata qe nuk puthin me goje hapur, jane shtuar mjaft. Qe nga fakti se kane frike te "jepen" shpejt, deri tek fakti se kane frike te marrin ndonje semundje, nga me pak e demshmja (herpes), deri tek vdekjepruresja (HIV).

Nuk merret HIV duke puthur...... Vecse ndermjet gjakut dhe marredhenieve seksuale...
Te puthesh nuk eshte se jepesh shpejt dhe nuk do te thote qe meqenese e puthe nje goc e ke te garantuar ()...... nga pervoja kjo Very Happy
Personalisht me pelqen shume french kisss sidomos kur ka nje kuptim... Mund te thuash shume per nje femer nga puthja...
P.s. Kam pas raste qe me nje femer s'me ka pelqyer puthja french dhe ishte nje turn offff i madh kur vinte puna per me tej...

putja frenshe pate llafin per puthjen (franceze)me???apo.........?? se se kuptova Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PUTHJA.........   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PUTHJA.........
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Briliana Shaova:Puthja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: