»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 DEDIKIME PER DASHURIN

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutoriMesazh
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 01, 2010 5:09 pm

TĖ DUA

Malli rrjedh si gurra
qė buron nė krua
ti e din e dashur
se unė shumė tė dua
tė dua,tė dua
tė desha nėpėr mote
sot mė shumė tė dua
se ėshtė dita jote
Tė dua,tė dua
mallin e kam nė prag
nuk mund me e kuptua
pėrse u ndamė kaq larg
e zemrat ruajnė dashurinė
unė nė mėrgim ti nė Prishtinė
tė dua si i burgosuri lirinė
si i moshuari rininė
si thatėsira shiun si derenusha bjeshkėn
si ēdo njeri jetėn
tė dua si lulja pranverėn
tė ta dėrgoj mallin
e porosis erėn
pėr ty mė djeg malli
ashtu sikur djeg vala
pėr ty ka mall zemra
jo vetėm fjala
tė desha me zemėr
ty unė nėpėr mote
sa shumė sot mė mungon
prania e jote.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 18447_1190981464775_1535548066_30432675_1129494_n
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 01, 2010 5:11 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 170_82f068d41086b4578f4e285c5bf3f238.jpg.150.150

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy

kur e din qe jan per ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 01, 2010 5:13 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 I78416393661764wx3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 01, 2010 5:14 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Love2dr9
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 01, 2010 5:14 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Summersethheartwpcrh102uf5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyTue Mar 02, 2010 11:22 pm

***Erresire ,thjesht une, nata dhe vetmia(dhe ti
diku brenda meje)si cdo nate qe ngryset,dhe cdo dite qe zbardhe...me le, me
gjen dhe perseri iken,vjen....dhe ti....larg nga jeta ime.E di,madje si cdo tik-tak ore,me rregullsine e pa
ngaterueshme,ti me kujton,me flet,me kerkon..sepse ti ,si une nuk jeton dot
vetmin..je larg...je pa mua.Dhe si ne terr kerkoj,me ngulem “perset” e
sjelljes tende,te zgjedhjeve,te deshires tende larg nga une......dhe prape si
ne udhe kryq,asnje pergjigje...heshtje.....Kaq shume kohe dhe asnje fjale nga ty(thjesht
pershendetje si dy kalimtar rasti),as nje shpjegim,as deshire dhe mundesi per
te te pare(ti mendon se keshtu eshte me mire??)Keshtu mendon se eshte zgjidhje???Apo kaq, me
mire,sepse nuk ke kurajo te flasesh,te kerkosh,nuk ke kurajo qe te
perballosh?????? TI????????Se di se si kalojne keto nete(si po te pres),si
arrije te mashtroj vetem disa ore gjumin,naten se jam kaq e lodhur.....madje
dhe ankthin(se besoj cfare me thane,jo per ty,jo neve).....Dhe perplasen ne shpirtin tim,kujtimet,lotet, dhe
fjalet e tua te fund(I....ti je me mire pa mua)..me mire??sa egoist je ti,ti
bota jote,perfeksionizmi jote,deshira qe te mos lendoshe, menyra jote e te
qenit kaq arrogant,kaq i paperkulur,kaq egoist(sa dhe dhimbjen do ta mposhtesh
vetem,dhe me largon)Dhe une kaq e brisht ne qenien time(se mendoja
kurre),thjesht pres,pa mundur dhe pa arritur te marr guximin te vije te te
takoj,fundja te te harroje...vetem thjesht te gjej qetesin.....sepse ka kaq
kohe qe me mungon(dhe po tretem ne syte e atyre qe me duan).Ka
kohe qe nuk jam me une...(as e di do te jem me),sepse une humba I……mbi te
gjitha,dhe pas ty te gjithe ate qe kishim ndertuar bashke………..Dhe
pres
…..me shpresn se kjo eshte thjesht nje
mankth,dhe ti do vish te me zgjosh……ose te pakten thjesht te vish….sepse cdo
gje bashke mund ta kalojme….Dhe
pres
.....ne cdo rrahje zemre,cdo frymemarrje,cdo
hap,cdo gjethe peme qe bie ne trotuarin para shtepise sime…une pres nje fjale,
nje telefonat…dhe thjesht te te degjoj zerin..thjesht per pak sek….sa ta di qe
ti je mire…..Dhe oret kalojne nje nga nje...dhe dhimbja me cane
kraharorin..dhe ti me mungon me shume,madje me me furi se dje...dhe neser me
shume se sot....(kete e di).Dhe mundohem te ngurtesoje shikimin tend ne filmin
e kujteses time,te jete me mua deri ne agim,e se bashku te jemi me ty…..(te te
pres)Dhe ne ne mendje kam te njejtat vargje kenge..qe
me kujtojne ty...


Vorrei,soltanto che ora la notte velocemente andasse


E tutto quello che hai di me


Di colpo non tornasse


E voglio amore, tutte le attenzioni che sai dare


E voglio indifferenza se mai,mi vorrai ferire.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Missyou6
_________________
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySat Mar 06, 2010 8:36 pm

Mos me pyet kurre at e dua ndopak
A do te me tretet shpirti per ty
A flas me henen kur ti je larg
Do te mundem ndo1njehere te shoh ne sy?

Mos me pyet kurre se cdo te beje ti
Po te zgjidhje mes meje dhe parajses
Po te me thone se ne buzet e tua fle mekati
Do ta puthja e sdo genjehesha prej perralles

Mos me pyet kurre per asgje mos me pyet
Vec puthe mekatin qe fshehin buzet e mia
Mos beso kurre ne legjendafantastike
Mekati vet u arratis,qe kur lindi dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Mar 07, 2010 12:40 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Edhekjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Mar 07, 2010 12:40 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Poezi14
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptySun Mar 07, 2010 12:42 pm

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Alba2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyMon Mar 08, 2010 11:27 pm

uuffffff, dashuria..

_________________
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm

grumbuj kujtimesh
rrjedhin neper mote
prej zemres time
deri te zemra jote @heartbroken
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 8 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEDIKIME PER DASHURIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: