»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Poezi zemre

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:36 am

Isha vonuar, e dashur, dhe te gjeta ne gjume,
buzet per nje puthje me digjnin.
Po si te te zgjoja,
ishe aq e bukur,
sa s'mund te ta prishkja bukurin?

Desha te te puthja ngadal,
(Si mund te puthesh ngadale??!)
te te puthja vetem njehere,
(Si vetem njehere?!)
u ula buze shtratit si prane nje foshnje
qe posa ka lere.

Kishe virgjerine e ca qiejve qe akoma si kam pare,
ishe krejtsisht e pambrojtur nga dinakerite.
Atehere kam thene:
Cdo grua ne gjume
eshte nje Aferdite.

Doja e s'guxoja. Kisha frike te te shihja.
Kisha frike te te prekja.
Nena ne vogeli me thosh mos e shih te fjeturin
se mund t'i afrohet vdekja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:36 am

TE GJEJ DJALL NE DRITE HENE
TE PUTH TRUP E SHPIRT MBULUAR
VDES DEMON NEN PUTHJESN TENDE
NGJALLEM KRISHT I DESHPERUAR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:36 am

te dua pa e ditur se si, se ku
Te dua thjesht pa probleme
dhe as krenari.
keshtu te dua sepse nuk
di te te dua ngryshe...
ne kete menyre sic nuk je dhe nuk jam...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:38 am

Je larg dhe mendja ndoshta s'te shkon....

se jeton cdo cast me mua edhe pse ti mungon !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:38 am

te lutem shko pa lot ne sy,
te lutem shko se s'jam per ty,
te lutem shko koken mos e kthe,
mos me shiko me se vet me le,
dashuria jone u shua si dielli ne perendime,
te lutem shko se me s'ka kthim...!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:38 am

TA PASHE LOTIN NEN QERPIKE MIKJA IME

TE PASHE TE MENDUAR NE NJE QOSHE
DHE T’U AFROVA PA THEN ASNJE FJALE.
NA NDAN SERISHT KOHA BOSHE
MIKE NUK DUA TE KEM MALL…

TI KTHEHESH NGADALE E ME VESHTRON
ME FYTYREN QE TE DIGJET FLAKE
NJE BUZEQESHJE TE BRISHTE ME DHURON,
POR S’E THYE HESHTJEN E GJATE.

UN NDESHEM ME HIJEN E TREMBUR
DHJE NJE HERE PA U HIDHERUAR
PER BRENGEN TENDE PA EMER ,
ME SHUME KAM PER TE DURUAR.

MIKE E DASHUR BESOJ FORT MIRE E DI,
TI KAQ SHUME VUAN KOT,
SA HERE LARG JAM,UN KTHEHEM TEK TI,
NE CDO GJE NA LIDH NE KETE BOTE.

POR NESE SONTE NDIHESH VETEM
NDARJEN DUKE PRITUR…
UN DO TE STRUKEM NE QOSHEN TENDE
DASHURISE TONE DUKE IU LUTUR.

TA PASHE LOTIN NEN QERPIKE MIKJA IME
DHE SERISHT NUK THASHE ASNJE FJALE …
DIKUR TE ZHYTUR NE MENDIME
PER KETO CASTE DO TE KEMI MALL…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:39 am

qiriu nga une ka mesuar
te digjet te pervelohet
dhe duke u perveluar,
te qesh e te gezohet,
te behet zjarr e flak
te tretet pak e nga pak

trendafili nga ty ka mesuar
te cel e te lulezohet
te rritet e te zhvillohet
te qesh e te lumturohet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:39 am

sa shume ndjenja mbajme fshehur
aq sa dhe vetes trembemi tia themi
si te cmendur ne rruget e jetes endemi.....
endemi dhe s dime ku vemi....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:40 am

Je larg dhe mendja ndoshta s'te shkon....

se jeton cdo cast me mua edhe pse ti mungon !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:41 am

Zoti krijoi boten
te krijoi dhe ty
me krijoi dhe mua
qe te vuaj per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:42 am

Se di cdo te bej,
pa ty o yll
Pa ty kjo bote,
me duket nje pyll
Pa ty kjo bote,
s'do te kish kuptim
Se di o fiksim
i trurit tim

---------------------------------------------------------------

Mbi reren e njome kam
vizatuar nje zemer.
Brenda saj kam
shkruar nje emer
Dhe dallget e detit
do doja ti ndaloja
qe emrin tend
perhere aty ta shikoja

-----------------------------------------------------------

Sikur vetem disa minuta te isha prane teje.
Sikur vetem disa minuta me ty te takohesha.
Sikur vetem disa minuta me ty te dashuroja.
Sikur vetem per disa minuta te tregoja sa shume te doja.
Sikur vetem per disa minuta me shume nuk do kerkoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:42 am

Kush je ti?

Kush je ti qe kete nate
Neper vargje me terheq?
Une ne dhome, yjet jashte
Ti si Heneze ne mes.

Gjumi iken nder te tjere
Mua qepallat nuk m'i ul
Era fryn, troket ne dere
Ti si ere vjen tek une.

Me flladit ti ne fytyre
Kete nate plot ere e yje
Era jashte le te fryje
Une te pres i ngazellyer.

Ndoshta fle ti aq e qete
Kurse une sot s'kam gjume
Shkruaj vargje neper flete
Sepse ty te dua shume!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:43 am

Ne emer te jetes
Jeto per mua
Ne emer te dhimbjes
Vuaj per mua
Ne emer te dashurise
Me thuaj te dua
E kur te vdes une
Ti te jesh me mua
---------------------------------------------------

Mos bej qe jeta ime te duket kot
Mos bej qe nga syte e mi te dalin vetem lot
Mos bej qe vdekjen ta kerkoj
Se vetem e vdekur mund te te harroj.

--------------------------------------------------------

J-u me pyesni se ke dua
U- sa pyetje e lehet per mua
V-etem shkronjat e para lexoni
E-menjehere do ta kuptoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:43 am

Si nje doze e forte droge me hyre ne deje
Dhe spo arij dot te dizintostikohem perej teje
Pra me co ne overdoze,me fal dashuri..
Me co ne overdoze te ndjej lumturi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:44 am

Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

***
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

***

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:46 am

me mungojne ledhat,puthjet e tua
kam nevoj te me thuash TE DUA
kam nevoj te te ndjej prane si ateher
dua te me shtrengosh fort dhe nje here

ditet pa ty nek shtyhen dot
mallin per ty e shuaj me lot
jetoj por pa ty qdo gje eshte e kot

i lutem zotit pa pushim
shpresoj te kthehesh shpirti im
por ne jete kam vec trishtim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:47 am

Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:47 am

Te Pata Thene !

Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Un

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga nje cast gezimi?
si mund ta kuptoj un
qe ti je i imi???

SI mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet nje gabim
dhe nje dite te me thuash
nuk ishim per njeri-tjetrin shpirti im!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:48 am

Si tė tė nxjer nga zemra ime,
kur je bėrė njė pjesė e saj?.
Si mė thua tė tė haroj,
kur dje ishim tė pandarė.

Nesėr si do mund tė tė shoh,
a do mund tė tė pėrshėndes?.
Apo do bėj sikur s’tė njoh,
si do duroj tė mos vdes?.

Ėndrrat qė pėr ty i thura,
si do mundem ti largoj?.
Si do mundem tė mos vdes,
kurrė me ty mė s’do jetoj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:49 am

Per buzeqeshje dhe qetesi
As e kam ndrydhur jeten time
Pak rruge shkelem kushedi..
Por kemi bere kaq gabime...

O c'jete qesharake kjo
Plot paradokse dhe genjeshtra!
Verreze kopshti , pa shiko,
meshteknave u zbardhin eshtrat.

Ashtu do mbesim edhe ne ,
As do lulojme as do zhurmojme
Kur dimri lule s'ka perse
per to do rrime vajtojme?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:49 am

Verreze kopshti , pa shiko,
meshteknave u zbardhin eshtrat.

Ashtu do mbesim edhe ne ,
As do lulojme as do zhurmojme
Kur dimri lule s'ka perse
per to do rrime vajtojme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:50 am

Jane nga jane
fjalet me te bukura per ty ... i mblodha ,
ndjenjat me te bukura
qe s'kerkojne prova ,
I dashur,pergjigjmu , me degjon ?
Ke kohe te mendosh ,
ke kohe te qash e te qeshesh ,
je me mua me asnje tjeter ,
jan nga jan te gjitha gezimet ,hidhrimet ,
shqetisime , me ty i mesova kur nga ai cast kur
me ty u njoftova ! ! !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bimba
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 296
Registration date : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Fri Aug 07, 2009 2:50 am

Nuk mundem as tė fle ,
as ėndrra tė shoh.
Ika nga robėria e botės sė njerėzve.
U ngrita nė qiellin e zemrės tėnde
ti aty me bulzat e gishtave tė tu
mė fėrkon vetullat
kapakėt e syve mėmbyllen
fluturoj, ėndėrroj, filloj tė fle
nėqiellin e zemrės tėnde.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mandir
super-moderatore
super-moderatore


Male
Numri i postimeve : 804
Registration date : 18/05/2009

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:27 pm

nuk me punon tik taku keshtu qe e kam te ndaluar kete lloi sporti :syri:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 35
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   Thu Aug 13, 2009 9:28 pm

mandir duhet te te ken mbaru baterite zemer ahahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi zemre   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi zemre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: