»(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nëse-dëshironi-që-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**
»(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nëse-dëshironi-që-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**
»(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)»
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)»


 
Portali ORIForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrë, moshë dhe atdhe?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Më thuaj si ha, të të them se si bën seks
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ç’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of »(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)» on your social bookmarking website

 

 Krijime nga Era13.

Shko poshtë 
+6
xhulia_Di
Sh_triga
TOP_MODEL
Hard_Rock
Admin
era13
10 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 3:59 pm

vdeksha un per ty o zot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 8:40 pm

NATE.
Asgje nuk ndihet pervec tik-takut te ores,dhe ndonje makine qe frenon ashper ne rruge,poshte ballkonit tim.
thone qe nata eshte mikja me e mire per tipat e vetmuar,por shpesh mendoj se eshte shume e trishtuar.ajo me qetesin qe imponon,me rehatin qe do te fal,me oret e gjata nen petkun e saj te zi.
shpesh me fal shume qetesia ,dhe ne mendjen time kalojne mijra e mijera kujtime,njerez qe jane dhe nuk jane me ne jeten time,fjale te shumta qe mundohem ti hedhe ne leter......thjesht zhgaravina qe perpiqem ti beje flet ditari.
ne dhomen time,ku dhe drita eshte shume e vaket,dhe qetesia ka zhaptuar dhe muret,une kam larguar gjumin dhe ne mendje kam vetem kujtimet.
ne shtepin time,nga ku shpesh largohem dhe shkoje larg,ne qytetin tim......dhe pyes veten kujt qyteti i perkas une,kujtimet e mija,zemra ime.....
VALLE KU E KAM SHTEPIN???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 8:51 pm

BASHKEBISEDIM ME DASHURINE....
............KUSH NUK E KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE DHIMBJEN TENDE,SHTIGE E ENDRRAVE RINORE,ZJARR QE PERVELON GJOKSIN DJALOSHAR,ENGJELL QE TE DERGON DJALLI,FLAKE E NJE PASJONI TE TERBUAR,CIKLON QE NGRE VALET E DETIT DERI NE SAZAN,TI QE TURFULLON NE ZEMREN RINORE TE VAJZES,TI QE PRISH,SHKATERON,HUMB,MERRE,DHE LE LOTE.TI QE LE DHIMBJE,ATE DHIMBJE QE CDO DITE PAK NGA PAK NA VRET,QE PAK NGA PAK NA MERRE.
KUSH SE KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE NE JETE ZJARRIN TEND,ATE ZJARR QE TE NGROH ZEMREN NE NETET ME TE TRISHTUARA TE JETES,ATE PASJON QE TE PERFSHIN,TE PERPIN,TE NGREH PESHE,DERI NE GJOKS, DERI NE FUND.
TI QE BEN ORET E DITES ME TE BUKURA,PRITJEN E NATES ME TE PADURUSHME,TI DASHURI,QE ME CORE GJOKSIN,QE ME MESOVE CA DO TE THOTE TE JETOSH.....TI.....QE ME DHE GJEN ME TE BUKUR NE JETE,.....TI....E MALLKUAR QE MA MORE ATE.
SI MUND TA QUAJ DHIMBJEN,SI MUND TA EMEROJ ATE,SI MUND TA PERGEDHEL,SI MUND TA BEJ SHOQE,QE PER PAK TE ME LEHTESOJ,QE PER PAK TA HARROJ,QE PER PAK TE ME LE VETEM?
SI MUND TE TE HARRROJ TY I DASHUR?SI MUND TE TE HEQ PAK NGA MENDJA,PER PAK ORE GJUME,PER PAK PUSHIM NGA KJO TORTUR,SI MUND TE TE HARROJ PER VETEM NJE CAST,NJE CAST QE TE ENDERROJ PERSERI,QE TE RRI VETEM,VETEM ME VETMIN,DHE ME DHIMBJEN PER TY.JO UNE S'MUNDEM,SEPSE TI JE UNE,TI JE DHIMBJA DHE GEZIMI IM,TI JE LOTET DHE GAZI IM,TI JE DESHIRA DHE ANKTHI IM,TI JE UNIVERSI DHE BOTA IME,TI JE JETA DHE VDEKJA IME,PARAJSA DHE FERRI QE JETOJ CDO DITE,TI JE AJO QE ME LUMTURON DHE ME HIDHERON....TI JE THJESHT TI I DASHUR.............
TI JE JETA IME E NDERPRER NE NJE PIKE LUMTURIE,TI JE DHIMBJA NE GJOKSIN TIM,NJE DHIMBJE QE JETEN MA MERR,TI JE VETMIA DHE FRIKA IME,JE PAGJUMESIA IME,DHE INCUBET E NATES,JE QIELLI NE STUHI,JE DETI ME TALLAZE,JE THJESHT TI.....DASHURIA IME.....
TI JE AI QE ME MERR PER DORE DHE ME TREGON SHTEGUN E JETES,JE DRITA NE TUNEL E GJATE TE DHIMBJES,JE TI SI SHIU NE SHKRETETIREN E MADHE TE HUMBJES,JE SI NENA PER FOSHNJEN,JE SI BALSAMI PER TRUPIN E ZHURITUR,JE THJESHT TI....DASHURIA IME......
DHE SOT UNE TE KUJTOJ DHE NDIHEJ DHIMBJE....DHIMBJE PER TY.....PO TE NJEJTEN DHIMBJE QE KAM NDIER QE DITEN E PARE QE RRUGET TONA I NDAHU FATI...........PERGJITHEMON...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyWed Jul 23, 2008 7:46 pm

Dhe koha ngreh tallaze ,dhe pemet i tund me furi,dallget kalojne bregun duke e mbuluar reren duke dashur qe te fsheh sekretet e zemrave tona….dhe duke u perpjekur te hiqet sikur asgje nuk po ndodhe…
Po ashtu si e di deti qe dimri po afron,e me shume era do ngreh stuhi ne gjirin e tij,ashtu dhe ne e dime zemer gje asgje nuk eshte me si me pare,as koha,mendimet,deshirat..madje as ne….sado qe te perpiqemi te fshihemi….te harrojme....
Era troket lehte ne zemren time sonte,me flet,si shoqeruese shume besnike sot e neteve te gjata.madje si e vetmja mike ,konfidente e sekreteve te zemres se trembur...
KAM FRIKE. Ndodhe shpesh keto kohet e fundit,duke folur me veten ne terrin e nates se gjate(o sa jane zgjatur netet qe kur nuk je me me mua),duke menduar ty,mua ,ne....jeten...
Kam frike,po te them te drejten se di nga cfare.nga se,nga kush….thjesht frike nga pamundesia per te reaguar….
Ndoshta frike nga dobesia ime,sepse ti dije sa e forte jam,(madje ti me kete je dashuru)me kokefortesin e ndjenjes sime,dhe me shpirtin tim luftarak...
Po une kam kohe qe te kam humb,dhe bashke me ty dhe veten...sepse une nuk jam me I..., jo ajo qe ti ke njohur te pakten…….
Dhe perplaset era me terbim ke pemet e trotuarit sonte,duke qene dhe ajo e trishtuar,e merzitur,apo ndoshta e frikur si une…..frik nga pamundesia te jem me ty,po dhe nga deshira te te prek…….frik si era qe lajmeron stuhi???apo thjesht nderrimin e stines.
Thone qe dhe zemra ka stine,here vjeshte,here vere,thone dhe pranvere(lum kush e provon)po dhe dimer……dhe acar….friken e te qenit nje dhe tmerrin e te qenit larg…
Dhe dielli humbet.ne horizontin e syve tane,cdo qe fiket,as ngjyra ska me,thjesht nje qytet gri dhe disa makina qe na parakalojne,dhe ne si prej shume kohesh vazhdojme ne udhekryq…..pa arritur te rrime larg,po as afer,kemi kohe qe nuk jemi me…..
Dhe lutem te gjej pak qetesi.duke shpresuar se kur te hapè syte cdo gje do harrohet,do jete thjesht nje mankth,dhe ti do me puthesh syte e perlotur nga trembja,do me ledhatosh,dhe do me thuash.:KALOJ I….CDO GJE KALOJ….
Dhe lutem sot per ty,se di ku je..ke dite qe nuk po te degjoj….dhe me vetmin flase,si e vetmja lidhje jona,si e vetmja gje qe kemi te perbashket sot…..
Dhe thjesht hesht,dhe pikat e shiut degjohen lehte ne parmakun e dritares sime,dal i prek me duar,dhe disa prej tyre me njomin lehte shpatullat.......jane si lote te bute ne lekur...ndoshta ti mi dergon,e di qe jam zgjuar dhe me kujton.....ndoshta je ti zemer...
Dhe ne mes se stuhise hedhe syte ne qiell,dhe shohe nje yll.....ndoshta dhe ti ke dal ne dritare (te mundon pagjumesia)dhe me kerkon me syte e drejtuar nga qielli.....
Mos me thuaj zemer qe dhe ti po sheh te njejtin yll.....atehere po te them se nuk jemi shume larg,asgje dhe askush nuk na ndane....deri sa jetojme nen nje qielli,deri sa shikojme te njejtin yll,kurre mos mendo se jemi larg.....jemi aq afer sa ti do jesh gjithemon ne mendjen e ne zemren time.....
Te dua engjell.....naten e mire dhe sot...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhulia_Di
Boss
Boss
xhulia_Di


Female
Numri i postimeve : 512
Age : 32
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Jul 28, 2008 11:19 pm

Era na i plase syt... Shocked shume te bukura...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Jul 31, 2008 10:27 pm

o Xhulia po te plasen syt, mos i lexo shett shett
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Jul 31, 2008 10:27 pm

repiste shaka yllo puthje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin


Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyTue Oct 21, 2008 12:13 am

era13 shkruajti:
BASHKEBISEDIM ME DASHURINE....
............KUSH NUK E KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE DHIMBJEN TENDE,SHTIGE E ENDRRAVE RINORE,ZJARR QE PERVELON GJOKSIN DJALOSHAR,ENGJELL QE TE DERGON DJALLI,FLAKE E NJE PASJONI TE TERBUAR,CIKLON QE NGRE VALET E DETIT DERI NE SAZAN,TI QE TURFULLON NE ZEMREN RINORE TE VAJZES,TI QE PRISH,SHKATERON,HUMB,MERRE,DHE LE LOTE.TI QE LE DHIMBJE,ATE DHIMBJE QE CDO DITE PAK NGA PAK NA VRET,QE PAK NGA PAK NA MERRE.
KUSH SE KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE NE JETE ZJARRIN TEND,ATE ZJARR QE TE NGROH ZEMREN NE NETET ME TE TRISHTUARA TE JETES,ATE PASJON QE TE PERFSHIN,TE PERPIN,TE NGREH PESHE,DERI NE GJOKS, DERI NE FUND.
TI QE BEN ORET E DITES ME TE BUKURA,PRITJEN E NATES ME TE PADURUSHME,TI DASHURI,QE ME CORE GJOKSIN,QE ME MESOVE CA DO TE THOTE TE JETOSH.....TI.....QE ME DHE GJEN ME TE BUKUR NE JETE,.....TI....E MALLKUAR QE MA MORE ATE.
SI MUND TA QUAJ DHIMBJEN,SI MUND TA EMEROJ ATE,SI MUND TA PERGEDHEL,SI MUND TA BEJ SHOQE,QE PER PAK TE ME LEHTESOJ,QE PER PAK TA HARROJ,QE PER PAK TE ME LE VETEM?
SI MUND TE TE HARRROJ TY I DASHUR?SI MUND TE TE HEQ PAK NGA MENDJA,PER PAK ORE GJUME,PER PAK PUSHIM NGA KJO TORTUR,SI MUND TE TE HARROJ PER VETEM NJE CAST,NJE CAST QE TE ENDERROJ PERSERI,QE TE RRI VETEM,VETEM ME VETMIN,DHE ME DHIMBJEN PER TY.JO UNE S'MUNDEM,SEPSE TI JE UNE,TI JE DHIMBJA DHE GEZIMI IM,TI JE LOTET DHE GAZI IM,TI JE DESHIRA DHE ANKTHI IM,TI JE UNIVERSI DHE BOTA IME,TI JE JETA DHE VDEKJA IME,PARAJSA DHE FERRI QE JETOJ CDO DITE,TI JE AJO QE ME LUMTURON DHE ME HIDHERON....TI JE THJESHT TI I DASHUR.............
TI JE JETA IME E NDERPRER NE NJE PIKE LUMTURIE,TI JE DHIMBJA NE GJOKSIN TIM,NJE DHIMBJE QE JETEN MA MERR,TI JE VETMIA DHE FRIKA IME,JE PAGJUMESIA IME,DHE INCUBET E NATES,JE QIELLI NE STUHI,JE DETI ME TALLAZE,JE THJESHT TI.....DASHURIA IME.....
TI JE AI QE ME MERR PER DORE DHE ME TREGON SHTEGUN E JETES,JE DRITA NE TUNEL E GJATE TE DHIMBJES,JE TI SI SHIU NE SHKRETETIREN E MADHE TE HUMBJES,JE SI NENA PER FOSHNJEN,JE SI BALSAMI PER TRUPIN E ZHURITUR,JE THJESHT TI....DASHURIA IME......
DHE SOT UNE TE KUJTOJ DHE NDIHEJ DHIMBJE....DHIMBJE PER TY.....PO TE NJEJTEN DHIMBJE QE KAM NDIER QE DITEN E PARE QE RRUGET TONA I NDAHU FATI...........PERGJITHEMON...


qaj qaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://qiell-lirie.albanianforum.net
Hard_Rock
anetar/e aktiv
anetar/e aktiv
Hard_Rock


Numri i postimeve : 169
Registration date : 26/05/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyTue Oct 21, 2008 12:18 am

era13 shkruajti:
BASHKEBISEDIM ME DASHURINE....
............KUSH NUK E KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE DHIMBJEN TENDE,SHTIGE E ENDRRAVE RINORE,ZJARR QE PERVELON GJOKSIN DJALOSHAR,ENGJELL QE TE DERGON DJALLI,FLAKE E NJE PASJONI TE TERBUAR,CIKLON QE NGRE VALET E DETIT DERI NE SAZAN,TI QE TURFULLON NE ZEMREN RINORE TE VAJZES,TI QE PRISH,SHKATERON,HUMB,MERRE,DHE LE LOTE.TI QE LE DHIMBJE,ATE DHIMBJE QE CDO DITE PAK NGA PAK NA VRET,QE PAK NGA PAK NA MERRE.
KUSH SE KA PROVUAR TE PAKTEN NJE HERE NE JETE ZJARRIN TEND,ATE ZJARR QE TE NGROH ZEMREN NE NETET ME TE TRISHTUARA TE JETES,ATE PASJON QE TE PERFSHIN,TE PERPIN,TE NGREH PESHE,DERI NE GJOKS, DERI NE FUND.
TI QE BEN ORET E DITES ME TE BUKURA,PRITJEN E NATES ME TE PADURUSHME,TI DASHURI,QE ME CORE GJOKSIN,QE ME MESOVE CA DO TE THOTE TE JETOSH.....TI.....QE ME DHE GJEN ME TE BUKUR NE JETE,.....TI....E MALLKUAR QE MA MORE ATE.
SI MUND TA QUAJ DHIMBJEN,SI MUND TA EMEROJ ATE,SI MUND TA PERGEDHEL,SI MUND TA BEJ SHOQE,QE PER PAK TE ME LEHTESOJ,QE PER PAK TA HARROJ,QE PER PAK TE ME LE VETEM?
SI MUND TE TE HARRROJ TY I DASHUR?SI MUND TE TE HEQ PAK NGA MENDJA,PER PAK ORE GJUME,PER PAK PUSHIM NGA KJO TORTUR,SI MUND TE TE HARROJ PER VETEM NJE CAST,NJE CAST QE TE ENDERROJ PERSERI,QE TE RRI VETEM,VETEM ME VETMIN,DHE ME DHIMBJEN PER TY.JO UNE S'MUNDEM,SEPSE TI JE UNE,TI JE DHIMBJA DHE GEZIMI IM,TI JE LOTET DHE GAZI IM,TI JE DESHIRA DHE ANKTHI IM,TI JE UNIVERSI DHE BOTA IME,TI JE JETA DHE VDEKJA IME,PARAJSA DHE FERRI QE JETOJ CDO DITE,TI JE AJO QE ME LUMTURON DHE ME HIDHERON....TI JE THJESHT TI I DASHUR.............
TI JE JETA IME E NDERPRER NE NJE PIKE LUMTURIE,TI JE DHIMBJA NE GJOKSIN TIM,NJE DHIMBJE QE JETEN MA MERR,TI JE VETMIA DHE FRIKA IME,JE PAGJUMESIA IME,DHE INCUBET E NATES,JE QIELLI NE STUHI,JE DETI ME TALLAZE,JE THJESHT TI.....DASHURIA IME.....
TI JE AI QE ME MERR PER DORE DHE ME TREGON SHTEGUN E JETES,JE DRITA NE TUNEL E GJATE TE DHIMBJES,JE TI SI SHIU NE SHKRETETIREN E MADHE TE HUMBJES,JE SI NENA PER FOSHNJEN,JE SI BALSAMI PER TRUPIN E ZHURITUR,JE THJESHT TI....DASHURIA IME......
DHE SOT UNE TE KUJTOJ DHE NDIHEJ DHIMBJE....DHIMBJE PER TY.....PO TE NJEJTEN DHIMBJE QE KAM NDIER QE DITEN E PARE QE RRUGET TONA I NDAHU FATI...........PERGJITHEMON...



mad mad mad me bere te qaj e dashur me mire mos ta lexoja fare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dani
super-moderatore
super-moderatore
dani


Male
Numri i postimeve : 930
Registration date : 24/07/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyThu Sep 10, 2009 7:55 am

Sa gjynah kjo vajza repiste
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.arberiaonline.com
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat Sep 12, 2009 11:40 pm

flm per solidaritetin oj ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dani
super-moderatore
super-moderatore
dani


Male
Numri i postimeve : 930
Registration date : 24/07/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySun Sep 13, 2009 12:07 am

Nothing moj ju.my pleasur :ciao:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.arberiaonline.com
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Sep 28, 2009 1:44 am

Trokasin lehte ne muret e shpirtit
kujtime te largeta ,qe sot duan te zgjohen,dhe bashke me naten te me flasin per
ty.Kujtime dhe nostalgji te nje ndjenje qe kurre nuk vdes dhe kurre nuk do vije
me perseri.Mall per ato momente qe ne cdo qelize te trupit tend shkruhej ndenja
qe mbaje ne zemer,dhe ku cdo shikim ishte per momentet magjike qe jetonin te
dy.



E cuditeshme si nata eshte udherrefyesja
me e mire per fantazmat e te shkuares,per kujtimet e varrosura diku ne zemren
time.



Ka mundesi qe qetesia e fal kete,ose
thjesht deshira kaq e madhe qe kam ne cdo pore te trupit tim per te pare veten,
dhe njeher mes perqafimin tim.Te ndihej shtrengimin e
kraheve te tua,dhe aromen e trupit tim tek rrobat e tua.Deshiren tende per te
mos ikur nga une,dhe padurimin per te me pare perseri.



Zot,me mungojne ato caste,kur bota
ime pershkruej ne syte e tu,dhe asgje nuk me trembte.Une dilja nga trupi im dhe
si nje shpirt i permallu nga largesia e gjate bashkohej me trupin tend.......zot,aty te vdisja 1000
here,per tu ngjallur dhe vdekur perseri aty.



Dritarja prane se ciles jam ulur,
eshte veshur nga bryma e nates,ftohma e neteve te dimrit ,nuk i afrohet aspak
dimrit qe ka krijuar shpirti im,per te mos lejuar kurre me dike qe ta lendoj si
ti....ti qe ishe pranvera e kesaj zemre.Dhe sot dhimbja ime,si luftetar
mesjetar kerkon pak shpagim ,ose te pakten pak lehtesim nga zhgenjimi qe jeta i
dhuroj.



Dhe kalojne oret e nates,dhe
tik-taku i rende i ores lidhe mua me realitetin e dhomes se zbrazur dhe
erresires se nates.Zoti ka krijuar naten per te falur qetesi per te gjithe ata
shpirtra te pervuajtur te dites,qe rendin parreshtur ne kerkim te dickaje me te
mire,por mua me ka falur me shume se kaq.Me ka falur vetmin,momentet qe mendoj
per ty,dhimbjen qe kam fshehur diku ne nje vend qe gjate dites mos ta shoh
njeri,me ka falur ngjalljen e kujtimeve me te dashura per mua.



Sot dhe yjet jane trembur te dalin
qe ti japin kesaj nate pak drite na ndriçimi i tyre,dhe ata vuajne nga mungesa
e diçkaje te dashur,ose thjesht pushojne per disa çaste...duke me lene ne mua
ne oret e mia me ty.....e dine dhe yjet sa shume jam xheloze per keto
momente,sa shume dua te te kem per vete ,sa delikate jane kujtimet e mia per
ty,sa delikat ky trishtim.



Dhe del si ajsberg , nga fundi i
abiseve,dhimbja per ato momente,kur ti i fshiheshe shikimeve te mija,kur ti nuk
me thoje dot te verteten,kur ti nuk ishe me ai me te cilin une isha dashuruar.



Shgaravis ne leter mendime dhe
fjale,qe ti kurre nuk i lexosh,kujtime,lote,mall,trishtimin qe kurre ti nuk do
timesosh,sepse neser nje mengjes i ri do te agoj,une do te grimohem si perdite
me kujdes para pasqyres,dhe kur te takoj ty(rastesish gjate rruges sime)do jem
po aq e forte sa ti me njeh,duke te pershendetur me nje buzeqeshje fallco,duke
mos qene vertet une.



Por nata eshte mikja ime me e mire,sepse flet me mua,me zgjat doren,me
heq grimin nga fytyra,masken qe ka kohe qe fsheh friken dhe dhimbjen time,me
ulet prane,dhe me le te jem thjesht vetvetja...........duke folur per veten sic
vertet jam,nje femije qe ka humbur per
te tjeret,si nje femer qe dhimbja i ka marr shume,per mua qe jam ne udhekryq.



Dhe shoh qe oret ngadal kane
kaluar,dhe mengjesi ka zbardhur rruget e Tiranes,borije makinash te zhurmshme
qarkullojne ngado,kalimtar te pergjumur qe rendin diku.....dhe nata me braktisi
dhe me la takim kur dielli te perendoj perseri.



Gris letren ku kam zhgaravitur ,dhe
rend per ne shkolle…”nje dite e re fillon”----peshperis,”nje nate e re do te
jemi perseri te dy”...MIRUPAFSHIM NE
DARK DHIMBJE:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Sep 28, 2009 1:44 am

Kalojne vitet pak nga pak


Kalojne dhe rritemi te dy


Pershendetemi ne te njejtat rruge


Shikohemi me mall
nder sy.





Kalojne
vitet nje nga nje


Tashme nuk jemi
me femije


As dashuri nuk
ndihejme me


As fantazi per
arrati





Kalojne vitet si ujevar


Lum notesh per ne te dy


Sa mall ne fjalet tona


Sa shume dhimbje ka tani..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Sep 28, 2009 4:30 pm

KISHA KOHE PA TE PARE, MADJE AS NE RRUGE NUK ISHIM NDESHUR. ESHTE E CUDITESHME SE SI DHIMBJET E VJETRA MUND TE LARGOHEN NGA MENDJA POR KURRE NUK MUND TE HARROHEN TERESISHTE. NE AS NE SY NUK U PAME DOT SOT, ISHTE KAQ E DHIMBSHME T TE SHIJA ATJE, ME DIKE QE...........
U CUDITA ME VETEN SI DICKA U NDRYDHE BRENDA MEJE, DICKA U THYE, DICKA U TRET NE THELLESINE E SYVE TE MI. NDOSHTA DICKA U DRODHE DHE TEK TI, NDOSHTA JO, DICKA ISHTE NDRYSHE NE SHIKIMIN TEND, NE LEVIZJET E TUA TE NGADALTA, DICKA ISHTE PLOT MALL, DHE KJO ISHTE ME E TMERRSHME SE VETE KY TAKIM. DUHET TE ISHE LARGUAR TASHME NGA UNE, KA KALUAR KAQ SHUME KOHE, DHE KAQ SHUME GJERA KANE NDODHUR TASHME, POR TI KUR U LARGOVE MORE PJESE NGA UNE, NGA MENDIMET DHE VEPRIMET E MIJA, MORE PUTHJET, PREKJET E TUA, VEC LE DICKA, LE MENDIMET PER TY. SHUME GJERA KANE NDRYSHUAR NE JETEN TIME, DIKUSH QE ME DO ME SHUME SE TI( NDOSHTA) POR QE KURRE NUK MORI DASHURINE QE UNE KISHA PER TY.
ESHTE E DHIMBSHME TE TE SHOH ME DIKE TJETER( E DIJA QE KJO DO TE NDODHTE NJE DITE), NJE PALE SY QE TE ADHUROJNE, NJE PALE KRAHE QE TE PERQAFOJNE, NJE PALE DUAR QE TE SHTRENGOJNE, NJE ZEMER QE TE DASHURON ( NDOSHTA ME SHUME SE UNE, NDOSHTA..SE DI)
ISHTE KAQ E DHIMBSHME TE TE SHIJA, KAQ E DHIMBSHME KUR SYTE TANE U KRYQEZUAN, AQ E DHIMBSHME SA DICKA BRENDA KESAJ ZEMRE U DHYE, U THYE PERSERI, SI DITEN QE TI IKE PA THENE AS NJE FJALE.
ISHTE KAQ E DHIMBSHME TE TE RISHIJA PERSERI.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat Oct 03, 2009 1:43 am

duket sikur njeriu ka nje sasi te caktuar lotesh per nje person, nje sasi te caktuar dashurie, nje sasi te caktuar dhimbjeje dhe qejfmbetjeje.
duket sikur cdo gje ne kete bote ka nje fillim, ka nje fund, si lindja dhe vdekja, si lindja dhe perendimi, si agimi dhe ngrysja, si gjumi dhe zgjimi, si dhimba dhe gezimi. duket se cdo gje e ka nje fund, dhe nje antonim, si pike referimi kur duam me padurim te mbaroj antipodi i saj, dhe cdo njeri prej nesh e ka nje pike ngushellimi. jam munduar , ne cdo moment pa gjume, cdo nate dimri ku pikat e shiun perplaseshin fort ne trotuar per te me bere shoqeri, ne cdo tingull muzike qe me kujtonte ndjenjat e tua, ne cdo rrahje zemre, ne cdo tik-tak ore, jam munduar te gjej ku fillon dhe ku mbaron ti, kush eshte antonimi jot? eshte kaq e lodhshme qe te jesh me mua, ne cdo enderr, ne cdo mankth, ne cdo zgjim, dhe cdo perpelitje gjumi. eshte kaq e veshtire te gjesh ilacin ti, ti qe u fute pa pyetur ne zemren tim, ne jeten time, qe e turbullove ate, deri sa u bere semundje pa sherim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli


Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat Oct 03, 2009 2:25 pm

pergezime,jeni nje krijuese : puthje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat Oct 03, 2009 10:17 pm

Krijime nga Era13. - Faqe 3 698192 flm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger


Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySun Oct 04, 2009 3:12 pm

lum ai qe do te marri nej poete si ty :syri:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyMon Oct 12, 2009 12:54 am

i shkreti ai thuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ÎM_ßاS
Admin
Admin
ÎM_ßاS


Numri i postimeve : 10480
Age : 35
Registration date : 04/09/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptySat May 15, 2010 11:41 am

mjer une qesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyTue May 18, 2010 12:39 am

Krijime nga Era13. - Faqe 3 437731 ke vrejtje he???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ÎM_ßاS
Admin
Admin
ÎM_ßاS


Numri i postimeve : 10480
Age : 35
Registration date : 04/09/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyWed Jun 23, 2010 2:39 am

KAM CA #tongue_anim



DO E BOTOSH LIBRIN?? #tongue_anim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
era13
Webmaster
Webmaster
era13


Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Jun 25, 2010 1:24 am

yessspppppp
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ÎM_ßاS
Admin
Admin
ÎM_ßاS


Numri i postimeve : 10480
Age : 35
Registration date : 04/09/2008

Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 EmptyFri Jun 25, 2010 2:48 am

kur se mezi po pres #tongue_anim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime nga Era13.   Krijime nga Era13. - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Krijime nga Era13.
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» PREZANTIMI I VAJZAVE.
» Krijime nga MONDI
» Krijime nga Arbri
» Krijime nga daniela

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
»(¯`v ´¯)» Qiell-lirie »(¯`v ´¯)» :: KRIJIME :: Krijimet Tuaja-
Kërce tek: