»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Dashuria dhe koha EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Dashuria dhe koha EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Dashuria dhe koha EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Dashuria dhe koha EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Dashuria dhe koha EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Dashuria dhe koha EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Dashuria dhe koha EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Dashuria dhe koha EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Dashuria dhe koha EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Dashuria dhe koha EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Dashuria dhe koha EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Dashuria dhe koha EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 Dashuria dhe koha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

Dashuria dhe koha Empty
MesazhTitulli: Dashuria dhe koha   Dashuria dhe koha EmptyWed Feb 10, 2010 8:05 pm

Na ishte seē na ishte. Na ishte njė herė njė ishull nė tė cilin jetonin
ndjenjat dhe vlerat tjera njerėzore: vullneti i mirė, brenga, dituria... dhe, nė
mes tjerash, nė kėtė bashkėsi ishte edhe dashuria.

Njė ditė,
ata kuptojnė se ishulli i tyre do tė fundoset, andaj, pėrgatitėn barkat dhe
mjetet tjera tė lundrimit pėr njė evakuim emergjent nga ishulli. Nga tė gjithė
tė tjerėt, vetėm DASHURIA fillimisht nuk deshi tė largohet dhe vendosi tė
qėndronte deri nė fund aty. Kur ishulli u rrezikua aq nga zhytja, nė momentin e
fundit, DASHURIA vendosi tė kėrkoj ndihmėn e shpėtimit.

Me barkė nė ikje,
afėr saj, sė pari kalon PASURIA, dhe DASHURIA e lut qė ta merr edhe atė me veti.
Por, PASURIA si gjithnjė krenare nė vete e refuzon me kėto fjalė:

- “Nuk
mundem tė tė marr DASHURI, sepse barka ime ėshtė pėrplot me flori, dhe, nėse do
tė na bashkėngjitėsh edhe ti, nga pesha e tepėrt ekziston rreziku qė tė tytė sė
bashku tė fundosemi nė ujė.”
Pas kėtij refuzimi, pa i humbur nė tėrėsi
shpresat, DASHURIA vendosi ta pyeste KRENARINĖ, e cila, me barkėn e vetė
madhėshtore, po ashtu kaloi atypari.

- “KRENARI, po tė lutem! A mundesh
tė mė marrėsh me vete edhe mua?
- “Nuk mundem tė tė ndihmoj, DASHURI. –
pėrgjigjet prerė KRENARIA – “Kėtu tek unė ėshtė aq pėrsosur, saqė, nėse do tė
vish edhe ti, ka mundėsi tė ma dėmtosh barkėn time dhe luksin personal nė
tė.
Mė pas DASHURIA me lutje tė njėjtė, i drejtohet BRENGĖS, e cila nė ikje ,
po ashtu, me barkėn e vetė kalonte atypari ,
- “Oh, DASHURI,”- i pėrgjigjet
BRENGA - “Aq jam i brengosur nė kėto momente, saqė nuk mundem ta kem pranė
askėnd ”.
Kur,VULLNETI I MIRĖ, si i fundit ikanak, kaloi aty pranė, ai ishte
aq i lumtur dhe i tretur nė vete, saqė, as e dėgjoi lutjen e dashurisė.
I
humbur nė pashpresė pėr shpėtim, papritmas DASHURIA dėgjon zėrin qė e ftonte nga
larg:

- “Eja, DASHURI, unė do tė marrė me vete!”
Ishte ky njė plak me
njė barkė tė vogėl qė furishėm i afrohej pėr ta marrė. Kur arritėn ne bregdet,
DASHURIA zbarkohet aty, ndėrsa plaku shpėtimtar largohet pa lėnė asnjė gjurmė.
Nga preokupimi i frikės pėr shpėtim tė mundshėm qė e kishte kapluar, DASHURIA
harroi fare ta pyeste plakun se kush ishte. Tek mė vonė, ajo e kuptoi rėndėsinė
e shėrbesės sė madhe tė plakut qė i kishte bėrė dhe nga kureshtja e pyet
DITURINĖ:

- “DITURI e dashur! Ti sigurisht duhet ta dish se kush ishte
plaku im shpėtimtar qė mė morri nė momentin e fundit nga ishulli qė
fundosej.
- “Ishte KOHA.” – ju pėrgjigj DITURIA.
- “KOHA?! - pyeti i
befasuar DASHURIA – “Pse tė mė shpėtoj bash KOHA mua?

Nė kėtė pyetje
kureshtare tė DASHURISĖ, DITURIA ju pėrgjigj shkurtė dhe prerė:
- “Sepse,
gjithmonė nė kėto raste, vetėm KOHA ėshtė e aftė qė ta kuptoj se sa shumė ėshtė
e rėndėsishme DASHURIA nė jetė...”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dashuria dhe koha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: