»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyWed Dec 09, 2009 7:19 am

Edhe pse nė pamje tė parė duket njė pyetje mjaft e lehtė, realiteti e
pėrgėnjeshtron plotsisht. Dashuria ėshtė njė ndjenjė qė buron spontanisht pa e
programuar, aty pikėrisht lind dhe mėdyshja pėr tė dhėnė njė pėrgjigje tė prerė.


Por jo gjithėmonė dashuria mbizotėron logjikėn. Tė mohosh njė
ndjenjė pėr shkak tė ngjyrės, moshės ose atdheut, nuk do tė thotė se tregon
racizėm ose dashuria qė ndjen pėr njeriun qė ke pėrballė nuk ėshtė aq e fortė
saqė tė mos marrėsh parasysh faktorėt e lartėpėrmendur. Ndoshta nga disa mund tė
konsiderohet dashuri robote, qė do tė thotė se komandohet plotsisht nga logjika.


Por, jo realiteti ėshtė krejt i ndryshėm. Cili prej nesh nuk ka ndjerė
njė lloj pėrbuzje kur ka parė tė shoqėruar njė tė bardhė me njė me ngjyrė, dhe
nuk flasė vetėm pėr zezakėt por akoma dhe romėt? Menjėherė i kemi paragjykuar,
madje jo rrallė herė kemi menduar se diēka nuk shkon mirė me personalitetin e
tyre. Dhe kjo gjė ndodh sepse nė kulturėn tonė shqiptare, janė shumė tė rralla
martesat midis personave me ngjyra tė ndryshme. Ndoshta, pas disa vitesh, brezat
e rinj bėjnė njė revolucion nė kėtė kėndvėshtrim.

Ndėrsa pėr sa i pėrket
diferencės sė moshės, qėndrimi ynė deri diku ėshtė mė elastik. E theksoj deri
diku, pasi njė pjesė e meshkujve nuk dėshiron tė shikojė seriozisht njė lidhje
dashurie, nėse femra ėshtė me e madhe se ata. Nė qoftė se femra ėshtė mė e
vogėl, e konsiderojnė mėse normale. Me pak fjalė nė shoqėrinė shqiptare ėshtė i
pranueshėm fakti qė njė dyzetė vjeēar tė martohet me njė vajzė njėzetė e pesė
vjeēare. Sigurisht qė dashuria ėshtė njė ēėshtje personale, dhe tė gjithė ne qė
ndodhemi jashtė kėtij rrethi jemi tė fundit tė cilėt do tė vendosim pėr fatin e
tyre.

Madje personalisht mendoj se njė diferencė moshe 10 - 15 vjet
midis dy personave qė duhen, ėshtė mjaft interesante. Nga njė njeri mė i madh,
ke mundėsinė tė mėsosh mė shumė, dhe nuk dua tė pėrkufizohem vetėm nė aspektin
erotik, por mė shumė nė atė jetėsor. A njeh dashuria atdhe? Pėr mendimin tim,
nuk njeh ATDHE dhe KUFIJ. Nėse me dikė gjen tė njėjtin kod komunikimi, problemi
i nacionalitetit eshte MIKROSKOPIK, pėr tė mos thėnė INEKZISTENT…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Dec 11, 2009 9:10 pm

dashuria njeh vetem dashuri,pa diference moshe kiss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
mandir
super-moderatore
super-moderatore


Male
Numri i postimeve : 804
Registration date : 18/05/2009

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySat Dec 12, 2009 6:51 pm

jo asgje nuk njeh ajo e mallkuar,vetem mos te ardhte 'ne shtepi'
se ta ngre tensionin ne maje te kokes.
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? 993681
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptySun Dec 13, 2009 2:36 pm

edh eun mendoj qe dashuria i mposht te gjitha keto....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TONIII
Admin
Admin
TONIII

Male
Numri i postimeve : 1252
Age : 37
Location : POSHTE URES
Job/hobbies : GRATE E LAGJES
Humor : CA TE HASH
Registration date : 16/05/2008

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyTue Feb 16, 2010 3:27 am

varet nga malli qe eshte dashuria #tongue_anim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyTue Feb 16, 2010 5:28 pm

normalisht dashuria ka veshtiresit e saj, duke qene se njeh veshtiresi ka dhe , moshe dhe atdhe dhe ngjyre. dashuria nuk mund te eleminoj cdo gje, kjo sjell qe problemet ekzistojne , per mua po

_________________
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyFri Apr 12, 2013 9:12 pm

thone nuk njeh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ina_ina
anetar i/e re
anetar i/e re
Ina_ina

Female
Numri i postimeve : 7
Age : 31
Location : Tirane
Registration date : 29/07/2013

A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm

nuk njeh limite te tilla...dashuria njeh vetem dashuri !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty
MesazhTitulli: Re: A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?   A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: