»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 NJE KENGE PER....

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
per _ty
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: NJE KENGE PER....   Thu Dec 03, 2009 3:39 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
per _ty
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Thu Dec 03, 2009 3:41 am

eshte kaq trishtueshem kur ngel i vetem, te dhembe kaq shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
per _ty
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Thu Dec 03, 2009 3:52 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Thu Dec 03, 2009 2:46 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
a$a
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Fri Dec 04, 2009 2:20 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MISTRECI
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Fri Dec 04, 2009 3:19 am

weee sa tape topi sone iken vera rakia me keq se lumturia per njeren qe e du shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lacrima
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 05, 2009 12:55 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anonim
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 05, 2009 1:08 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lacrima
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 05, 2009 6:54 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lacrima
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 05, 2009 8:17 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lacrima
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Wed Dec 09, 2009 2:23 pm
Per ty...degjoje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 12, 2009 9:08 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Mon Dec 14, 2009 11:16 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dani
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 930
Registration date : 24/07/2008

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Tue Dec 15, 2009 12:09 am

Per dike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.arberiaonline.com
lacrima
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Wed Dec 16, 2009 2:58 pm
sa shume dua te kem afer....me mungon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Fri Dec 18, 2009 2:10 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vl_girl
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 2304
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Sat Dec 19, 2009 5:54 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Tue Dec 22, 2009 1:06 am

per tyyy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Thu Dec 24, 2009 6:45 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dashuris
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Wed Jan 06, 2010 2:56 pmper dashurine time...per ate qe sdo e kem kurre... :lot:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dashuris
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Tue Jan 12, 2010 2:43 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Tue Jan 12, 2010 8:39 pm

Ngrihesh fillon ecen
kur gjunjet ty s'te mbajne
ti qan e brenda vetes
qesh per te mos u pare
hey, je derrmuar ti tani po zvarritesh
por ke kembe te forta
ke filluar qe te rritesh
furtune ke para vetes
por mbahesh perseri
ti se di se c'do te thote
por ke rrugen ne marrezi
ne mes mbaron gjithcka
si nje film qe sapo pritet
ky film po vazhdon
dhe ty s'te fshijne me vitet
te shtrengoj fort te prek te puth
ti je ti
une rrugen prape vazhdoj
por kam lote ne syet e mi
me dhemb zemra qe s'te kam
po shpirt une ty te kam
c'do dite prape me ty lind
dhe aq larg teje qe une jam
me ler te jem ti
nese neser s'do te jesh
me ler te shoh ne sy
nese sy nuk do te kesh
me merr me jep force
ne rrugen time te di
gjithe rruget e zemres time
ecin me cojne te ti

ne krahet e tua do jem
kur me force mos te kem
do te vij e do te mbaj shpirt
gjersa dhimbja te shkoj tej
syte e tu do te jem
erresire mos te ndjesh
do te flas me zerin tend
te kam jete te kam perjete
krahet e tua do jem
perqafimin do ndjesh
do jetoj me frymen tende
sa dhe fundi frike te kete
dhe ne enderra me vjen
per c'do nate shpirti ndjen
doren tende ne trupin tim
perkedhel e merr me flet
per jeten tone
ne krahet e tua do jem

flete te bardha shoh ne librin e jetes time
si nje shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
me ndodh te jem pa ty
neper turma i harruar
nje njeri qe nuk jam me
por dikur kam ekszistuar
jete kam nga buza jote me ty prane
une e ti ishim dikur
perjetsisht te pa ndare
kur qeshje, qeshje dhe afroheshe prane meje
flisje humbisja ne puthje me dehje
rrembeje qenjen time gjithcka
ishim dikur
do te jemi prape bashke
kurre mos thuaj kurre
fati gjithmone ecen
per ku jo nuk e di
por di qe rruget e zemres time me cojne tek ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Tue Jan 12, 2010 9:09 pm

West Side Family ft Aurela - Jehone

A kane goje me thon' kto male...
A kane goje me thon' kto fusha...

Jam shkamb',
Jam gur',
Jam rrenje,
Jam stuhia!

Jam shpate,
Jam zjarr,
Barut,
Historia!

Jam forcė
Jam shkėmb,
Jam rrėnjė,
Jam e vjeter!
Jam rrenje shume e thelle, e gjalle dhe e vertete!

Jam Lab laberie,
Ison mbama gjate!
Kam vellezer nga malesia,
Kjo tok te gjithe na mban!

Me nje gjuhe na kendon nena, shprehet dashuria!
ėshtė gjuha e Shqiptarit, me e vjeter se e vjetra

Kosove, mireseredhe ketu ku te takon!
Ku flitet gjuha jote, kendohet kenga jone!
Ketu ku tundet veni e toka ndizet zjarr!
Jam i pari e do te mbetem, 100 pėrqind Shqiptar!

A kane goje, o me fol' keto male,
E me tregu' kush ka shkel' mbi to,
Do tregojne se kane gjurme Shqiptare,
Aq te vjetra, o sa ato!

A kane goje me thon' keto fusha,
Kush ka ec' e ka luftu' per to,
Do tregojne se kane qene Shqiptaret,
Ne mijera vjet, o te vetmit, o!

A keni vesh, o me degju' tupanat!
Tek kercasin, tek buēasin, o!
Eshte jehona e Shqiptarit!
Le te bien, le te djegin, o!

Histori me vete, krenare ndaj gjithe botes,
Se jemi gjak i vjeter, gjak Kastriotesh!
Kemi trimerine, kemi dhembshurine,
E shenjta Nene Tereze ketu ka origjine!
Ketu kane origjine trimat e Adem Jasharit,
Me trup e mbrojten vendin si tradita e te parit!
Ketu ku ze vend fjala e ligj eshte bujaria,
Nder vite ne bedena edhe trimeria,
Nuk u asgjesua dhe ngelet amanet!
Ismail Bej Vlora, biri i bregdetit,
Qe ne kembe e ēoi flamurin, sic ka qene me pare,
Tregoi identitetin 100 pėrqind Shqiptar!

A kane goje, o me fol' keto male,
E me tregu' kush ka shkel' mbi to,
Do tregojne se kane gjurme Shqiptare,
Aq te vjetra, o sa ato!

A kane goje me thon' keto fusha,
Kush ka ec' e ka luftu' per to,
Do tregojne se kane qene Shqiptaret,
Ne mijera vjet, o te vetmit, o!

A keni vesh, o me degju' tupanat!
Tek kercasin, tek buēasin, o!
Eshte jehona e Shqiptarit!
Le te bien, le te djegin, o!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Wed Jan 13, 2010 10:49 am

per im_bossi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dashuris
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   Thu Jan 28, 2010 12:11 amdashurise time.... :lot:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: NJE KENGE PER....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NJE KENGE PER....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» AGIM GASHI:NJE URIM PER FEJESEN
» Jotgo Telo:KATĖRMBĖDHJETĖ SUMBULLA DASHURORE (Cikėl lirikash pėr respekt te s. Valentinit).
» Flet kėngėtarja e njohur, Manjola Nallbani
» KĖNGA LABE DHE HISTORIA E SAJ MIJĖRAVJEĒARE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: ZBAVITJE :: GUEST-
Kėrce tek: