»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 DEDIKIME PER DASHURIN

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:24 pm

U betova para vetes
si asnjehere mė parė,
do tė dua edhe atėher
kur do tė jem ne varr.
Para teje dhe para jetės
u pėrbetova me dėshirė
do tė dua edhe atėher
kur te thuash Lamtumire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:26 pm

-Nese nje dite do te duash te qash,me telefono!nuk te premtoj qe do te bej te qeshesh,por un mund te qaj me ty.Nese nje dite do te duash te largohesh nga gjithcka,me telefono!nuk te premtoj qe do te ndaloj,por une mund te vij me ty.N.q.s nje dite nuk do te duash te flasesh me askend,mos ki frike te me telefonosh!te pre...mtoj qe do te jem atje per ty dhe do te degjoj.Por n.q.s nje dite do te me telefonosh dhe nuk do te pergjigjem,eja menjehere te me shikosh......mbase do te kem nevoje per ty.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:27 pm

-Aty ne mes gishtash qendrron nje unaze,nga dita e marteses e maban si kujtim...me vjen te bertas si i mare.....,aty eshte nje emer por jo emri im.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:28 pm

-Te lutem qendrro dhe sot prane meje,si te isha nje enderr e vetme.Ne kte cast te fundit ledhato trrupin tim dhe embel me puth...neser nje rruge e gjate na ndan,por zemra dashurine thelle e mban....perqafom forte,si dike qe do te vdese e me sdo te linde.perqafom fort qe te marr me vete tenden arome....perqafom fort,e pastaj harrome....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:29 pm

I lutem ZOTIT te na BAshkoj nje dit, vetem ai e din se te dua me shpirt, te dua me shpirt e me ZEMER dua te jem per ty e vetmja femer...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:29 pm

Nese vjen koha lamtumir te me thuash,te lutem zemra ime asnje cast te mos vuash,se nuk dua ti shoh te perlotur un ata dy sy,ti mos vuaj zemer se vuaj un per ty...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:31 pm

Nese nje dite do te me thuash "nuk te dua me", nuk do te te detyroj te me duash, por do te jem i lumtur qe kam jetuar me ty gezime dhe dhimbje. Nese do te shohesh nje pike loti ne fytyren time, nuk do te jete dhimbje por kujtimi i dashurise sone.......!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:32 pm

do te vij nje dit,do te vij nje nat,do ti japim fund ksaj pritje te gjat.un e di se jam ne endrat e tua,un jetoj per ty e ti per mua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:32 pm

i je ajri qe un thith,dhe per ajer kam nevoj.ti je drita e syve te mi,pa te cilen nuk mund te jetoj,por mbi te gjitha je ai qe un dashuroj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:33 pm

je si uji ne shkretetire,je era e veres,je aroma e luleve,je dielli qe perendon,je agimi qe lind.je si oret qe kalojn pa u ndjer,je harmonia,je gezimi,je cdo rrahje e zemres time,je dashuria,je jeta.je gjith keto dhe shum me teper....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:46 pm

dashuri do te thot te duash si e cmendur,dhe te mos lodhesh duke rendur.eshte bukur kur di ta jetosh...por nje gabim i vogel mjafton...qe jeten ne ferr ta cosh!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:48 pm

Mos me le ne vetmi,mos me le me lot ne sy,mos me thuaj se sme don,se ZEMREN shum po ma lendon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 4:49 pm

Menyra per te dashuruar dike me gjithe zemer, eshte te mendosh se edhe mund ta humbesh ate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 6:44 pm

dashuro me shpirt e jo me mendje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 11, 2009 10:33 pm

-Mos e fshij embelsine tende, sepse te jesh e ndjeshme nuk do te thote te jesh e 'dobet' por te kesh nje zemer qe rreh me fort se te tjeret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 5:11 pm

Menyra sesi lotet e saj te bejne te kerkosh te ndryshosh boten vetem qe ajo te mos jete e lenduar,pavaresisht nese ti e do ate,e urren ate,deshiron qe ajo te vdese,ose edin qe ti do vdesesh pa te.Sepse pavaresisht se cka ishte ajo per boten ,per ty ishte gjithcka...Kur ti e shikon ne sy duke udhetuar ne thellesine e shpirtit te saj pa thene asnje fjale,ti e din qe jeta jote eshte e pashmangshme ndaj kosumimit te te rrahurave te zemres se saj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 6:15 pm

@heartbroken
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 11:50 pm

dashuria eshte nje enderr .lind me nje shikim ,jeton me nje buzeqeshie,vdes me nje zhgenjim....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 11:52 pm

Dashurija eshte e bukur po dite ta mbash ate!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyFri Nov 20, 2009 11:53 pm

UNĖ KAM VDEK PER TY

Jeto se unė kam vdek pėr ty,
s'dua tė tė shoh mė me sy.
Dashuro tjetrin i cili tė gėzon,
se pėr ne tė dy dashnia me kaq pėrfundon.
Ti mu mė lendove,
dhe atė me trathtove.
Qe unė shum te deshta ta bėj hallall,
por pse mė trathtove ty tė qoft haram.
Tash po pin raki por ajo s'tė ndimon,
se ti e dashura ime mua sun mė harron.
S'mundesh tė mė harrosh se tė deshta pa hile,
unė nuk e kam si ti zemerėn katile.
Kur tė bije shi dije kush po qan,
ta dijsh se unė po qaj me zemėr tė vrar.
Ti je fajtore qė ta prisha jetėn,
deshte me jetu me njė emėr tjtėr.
Tashti e morre vesh se mė ke humbur mua,
dhe mė kėrkon falje me fjalėt"TĖ DUA".
Ishim sė bashku saba pėr saba,
vet i ke fajet se lype me u nda.
Tash i kujton ditėt kur ishe me mua,
vonė e morre vesh se vetėn e ek lėndua.
Mė lėndove edhe mua tash po don me u kthy,
por nuk mundem shpirt se zemrė ma ke thy.
Unė po martohem por ilumtur s'jam,
si tė jem i lumtur kur nė mendje veq ty tė kam.
E dashura, ime nė darsem po tė thėrras,
du tė mė shohesh kur zemra tė mė plas.
Nė krahėt e tu deshta me vdek,
amanet po ta lė mos mė harro pėr jetė.
Dėshira ime ishte me ty tė martona,
por kėtė deshirė sun e pėrjetova....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptySun Nov 22, 2009 2:11 pm

Me shume se te kisha vend ne zemren tende, do doja ne syte e tu.
Prandaj...te lutem kurseji lotet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eSSi
super-moderatore
super-moderatore


Female
Numri i postimeve : 5293
Registration date : 20/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 25, 2009 1:21 am

Erdhi nje dite dhe dashuria e tyre vdiq.Ne mes asaj dhe atij ajo qendronte si nje shpend i rene nga qielli ne toke.
O Zot! Dhe ata nuk donin t`u besonin syve...ajo rrinte e plantosur te kembet e tyre,krejt pa jete.Nuk merrte me fryme,as qante ,as qeshte.Dikur po,sot jo.
C`bere o Zot!Dhe ata pa dashur kujtonin,ku shkoi gjithe ai gezim,tere ato dufe malli e psheretima,ato deshira e endrra me krahe,si ankth i embel pritjeje,ato dite e nete te shenjteruara?
Ku i cove o Zot?Dhe ata rrinin e veshtronin dashurine e vdekur,syte e saj indiferente,ballin driteshuar,kurmin e ngurtesuar.
Si nuk pate meshire o Zot? Dhe ata rrinin e mendonin cdo te benin me ate qenie te pajete qe kishin perpara.Te ishte shpend mund ta ballsamosnin.Po dashuria e tyre,tanime e vdekur, a mund te ruhej?
Mos o Zot! Sdo te kish gje me te trishtuar se nje dashuri e ballsamosur!
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyWed Nov 25, 2009 7:12 am

keti shkruajti:
Erdhi nje dite dhe dashuria e tyre vdiq.Ne mes asaj dhe atij ajo qendronte si nje shpend i rene nga qielli ne toke.
O Zot! Dhe ata nuk donin t`u besonin syve...ajo rrinte e plantosur te kembet e tyre,krejt pa jete.Nuk merrte me fryme,as qante ,as qeshte.Dikur po,sot jo.
C`bere o Zot!Dhe ata pa dashur kujtonin,ku shkoi gjithe ai gezim,tere ato dufe malli e psheretima,ato deshira e endrra me krahe,si ankth i embel pritjeje,ato dite e nete te shenjteruara?
Ku i cove o Zot?Dhe ata rrinin e veshtronin dashurine e vdekur,syte e saj indiferente,ballin driteshuar,kurmin e ngurtesuar.
Si nuk pate meshire o Zot? Dhe ata rrinin e mendonin cdo te benin me ate qenie te pajete qe kishin perpara.Te ishte shpend mund ta ballsamosnin.Po dashuria e tyre,tanime e vdekur, a mund te ruhej?
Mos o Zot! Sdo te kish gje me te trishtuar se nje dashuri e ballsamosur!
...
sae dhimshe kjo mi keti @heartbroken @heartbroken @heartbroken
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyThu Nov 26, 2009 11:06 pm

Kur te lexosh kete poezi Dije qe un jam ne vetmi Qekur u ndame Asnjeher nuk u pame Akoma te dua Perse vuajtje do ket gjithmone per mua ? Sa te jem gjall ty do te dua Se je e vetmja per mua Ndoshta tani je me tjeter njeri Nje tjeter qe te dhuron dashuri Gjera te ndryshme perjeto Por dije askush ne bot si un s`te do[b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 EmptyThu Nov 26, 2009 11:32 pm

DASHURI E SHKATERRUAR!
Zemra ime engjell.. rreh vetem per ty,,
dhe kurre sdo te pushoje,,
se rrahuri per ne te dy.
Nje nate ne erresire,,...
dola ne dritare,,
dhe te imagjinoja ty,,
kur me erdhe ne banke.
Le te flasim per kohen,
qe ne u takuam,
me shikim te pare, ne u dashuruam!
kaluan kohet e miresise,
kuptova vlerat e dashurish,
kuptova se te doja ty e dashura ime,
me shum se jeta ime.
Por, nje dite gjithcka ndryshoi,
dashuria jote , iku mbaroi,
ike, shkaterrove kete dashuri..
ike u largove,
ME LE NE VETMIIIIIII...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: DEDIKIME PER DASHURIN   DEDIKIME PER DASHURIN - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
DEDIKIME PER DASHURIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: