»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
guest
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Fri Jan 09, 2009 1:24 am

Ca gjėra kuptohen lehtėsisht, por pėr disa tė tjera partnerja do tė bėnte gjithēka vetėm qė tė mėsojė se ē’bluan nė kokė ai.

Shumė gra mendojnė se, meqė bashkėshorti gėnjen pėr diēka tė vogėl, atėherė ai mund tė gėnjejė dhe pėr diēka tjetėr. Pra, pėr tė fituar besim duhet tė tregohesh i sinqertė dhe pėr gjėrat e vogla. Megjithatė, ata disa sekrete i mbajnė pėrherė. Tė paktėn kėshtu mendojnė. Edhe pse mendimet e tyre nuk mund tė kuptohen nga partnerja ekspertėt kanė treguar disa prej tyre.

1- Mashkulli joshet 10 herė nė ditė nga femra tė tjera
Edhe pse ata joshen rreth 10 herė nė ditė nga femrat e tjera, kjo nuk do tė thotė se ata nuk iu duan.
Edhe pse ndonjėherė mendoni se partneri nuk e vuri re aspak atė ēupėlinėn me bluzė tė ngushtė dhe me njė mini xhins, atėherė duhet tė mėsoni qė ai ka aftėsinė tė shohė qartė me bisht tė syrit. Kur njė grua e pashme kalon afėr tyre dhe kur ajo pėr mė tepėr ka veshur dhe diēka provokuese, edhe po tė jenė tė shoqėruar, ata kanė njė tundim tepėr tė fortė pėr ta parė. Ata e dinė mirė qė kjo nuk i pėlqen aspak partneres, por ėshtė vėrtet njė magnet instiktiv, qė aktivizohet nė sytė e mashkullit sapo njė pamje joshėse i kalon pranė.

2- Mashkulli ka nevojė tė qėndrojė pak larg partneres


E ka tė nevojshme tė largohet pėr pak orė apo minuta nga rutina e pėrditshme. Pėr kėtė ai del pėr vrap, pėr njė lojė me bilardo apo pėr palestėr. Nė vend tė vrapit mund tė jetė dhe palestra apo bilardoja.

Nė fakt nuk ėshtė se krejt papritur ai ndėrgjegjėsohet pėr barkun qė po i kėrcen mbi rripin pantallonave apo ėshtė ndonjė i apasionuar i madh pas bilardos, madje mund tė jetė dhe dobėt nė atė lojė, por ai del pėr t’u larguar nga partnerja qė ankohet pa pushim dhe nga fėmijėt qė bėrtasin. Sa herė lėnė shtėpinė pėr njė justifikim tė tillė, qė nuk parashikon mundėsinė pėr t’iu marrė me vete, me shumė mundėsi e bėjnė pėr t’u larguar.

3- Ata nuk i besojnė as vetė premtimet qė bėjnė
Kjo nė fakt ėshtė goditje pak e fortė pėr femrat, prandaj po themi mė tė rėndėsishmen nė fillim:

Ata Ju duan fort. Ata mendojnė se jeni fantastike dhe shumicėn e kohės ata janė tė kėnaqur pėr zgjedhjen e bėrė. Por ama shumica e meshkujve, sidomos ata nė moshė tė vogėl, ende nuk mendojnė pėr diēka serioze dhe premtojnė edhe pėr gjėra qė edhe vetė nuk e dinė nė mund t’i realizojnė.

4- Kur ata fitojnė shumė e ndiejnė veten tė rėndėsishėm
Nė disa ēifte gratė fitojnė mė shumė. Kjo sigurisht ėshtė njė arritje pėr femrat, pėr tė cilėn janė tė lumtur dhe meshkujt. Po kjo nė fakt ėshtė ajo qė ata thonė, por nė tė vėrtetė ata janė aq krenarė, konkurrentė, egomaniakė, sa s’e kanė tė lehtė ta pranojnė. Sigurisht qė ēdo femėr e di, qė partneri i saj do tė donte tė ishte ai qė i siguron tė ardhurat dhe nevojat familjes.

5- Ēdo vit qė kalon i bėn t’iu duan mė shumė
Me kalimin e viteve dashuria dhe pėrkujdesja e tyre ndaj jush do tė rritet. Edhe pse kanė shumė pėr tė arritur synimin e rritjes sė tyre emocionale, ata ndiejnė se vetėm sa kanė nisur tė na duan nė mėnyrėn dhe forcėn qė do e bėjnė kėtė kur tė jenė 40, 50 vjeē e mė tej.
Kėtė sigurisht qė nuk na e shpjegojnė, sepse do tingėllonte sikur tani nuk na duan.
Duhet ca kohė qė ata tė vlerėsojnė partneren pėrtej anėve seksuale. Por sa mė shumė piqen, aq mė shumė iu duan, sepse mėsojnė tė vlerėsojnė pėrmasat intelektuale dhe shpirtėrore tė partneres, qė nė fillim nuk i vėnė rėndėsi.


Vajza, tani qe mesuat diēa me shume nga Meshkujt, mos na bini shume ne qafe, duhet vetem te na kuptoni.
KJO ESHTE E GJITHA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kaēurelsja
anetar i/e re
anetar i/e re
avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 29/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Mon Jan 12, 2009 11:30 pm

hahahahahahahah une per vete mesova, nuk beje me gabime fare Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xxx
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Thu Jan 15, 2009 2:06 am

une po sei kam qejf gabimet Very Happy Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 35
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Thu Jan 22, 2009 7:59 pm

PO JU NA KUPTONI NE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rilind
anetar i/e re
anetar i/e re
avatar

Male
Numri i postimeve : 66
Age : 32
Location : china
Job/hobbies : humori
Registration date : 15/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Sun Jan 25, 2009 2:42 pm

PO NE CFAR GJUHE TA THONI NE KUPTOJM
MJAFTON TA THONI TE VERTETEN ASGJE TJETER
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 35
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Sun Jan 25, 2009 3:24 pm

QE TE KUPTOSH TE TJERET RILIND DUHET DHE TI TE KUPTOSH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stelina
vip
vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 293
Location : diku, gjithkund,askunde
Registration date : 21/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Fri Feb 13, 2009 12:37 am

interesante Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
im_back
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Sun Feb 22, 2009 3:19 am

po te ecnim me keshilla te tilla, medoj se me keq do na vente, mos luani fare se mire jemi pa keshilla zzz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RINA
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 1646
Age : 35
Registration date : 11/09/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Sun Feb 22, 2009 12:37 pm

MOS QAJ MO LALE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Mon Feb 23, 2009 3:20 am

rina po qeshte ai ne fakt qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
a$a
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   Wed Dec 02, 2009 2:47 am

she she she, ca keshilla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ē'fare mendojen Meshkujt? Keshilla per Femrat!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianėt hungarez!?
» Kėshillė nga Daut Demaku
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: ZBAVITJE :: GUEST-
Kėrce tek: