»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 TE FLASIM PER NDJENJEN

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
anonim
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Dec 14, 2009 1:20 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Dec 17, 2009 2:27 am

Njė zemer vajze, ish plot dashuri
Gjithė
kėtė dashuri e tregonte nė sy
Sa keq , qė keta sy kurre nuk u panė
Dhe dashuria e madhe zemren vajzez po ja can
Njė lot i nje vajze, kish filluar rrugetimin
Spo e
kuptonin , ku e kish mbarimin
As qė se kuptonin pse vall ky lot lotoi
Djalin qe ajo deshi, kurrė se dashuroi
Si dy gjy...sma hėne, buzet leshojnė zjar
Por djali i kesaj zemre as
qe nuk e ndjente zemren ne faj
Njė zemėr e vogėl, nė vetmi troket
sa deshir ka vajza po perseri nuk flet
Por djali i kėsaj zemre
kurrė pranė s u gjend...
edhe pse vajzes itha te dua me gjith mend
kjo buzeqeshje e kesaj vajze gjithmon mbeti e ngrir
kerkon ajo djalin me aq shum deshir
i lutet te lutem zemren ma fal
te lutem te them me fol nji te mire fjal
te lutem rri ketu dhe mos me ler vetem
se keta lot ma moren jeten
te lutem rri tani qe me bere keshtu te lutem mjaft se shum te du
por keto fjal djali kurr si degjoi i tha vajzes me kaq perfundoi'
e trmbur si zogu qe nuk ka fole
ikerkon zotit qe ta fusi ne dhe
dicka te tmerrshme ndjen ajo tani\
sa urren veten si rash ne dashuri
e lumtur ishte qe e dashuroi
por ka inat pse e mashtroi...
po kur ajo degjoi fjalen ta kam dhi s skam dashuri
u kthye ne urrejtje gjith kjo dashuri
tani kte djal e do te vdekur
qe te marre uje nga kjo jet e etur
as nuk do ta shohi e as se do me
se ne zemer ka urrejtje qe se sheron dot kurr me...
keshtu perfundoi dhe kjo dashuri
por kurr sduhet te besh te vash nji njeri
se kur ta duash ti ai sesht me
atehere te thot ajo ciao se po te le

Kėnga qė ajo kendoi, diku po gjėmon
Jeta ish njė
luftė, provė dhe mundim
Ėndrra ishte ėndėrr, dhe jeta shpetim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Dec 17, 2009 2:27 am

te gjith ato qe shpirtra kan lenduar
qofshin dhe mbetshin te mallkuar
nuk ka me keq se te lendosh nji zemer
nuk ka me keq te tallesh me nje femer

mallkuar ai qe tall dike qe i thot jete
mallkuar ai qe tall dike qe e do vertet
mallkuar ai qe lot te shton ne sy


mallkuar ai qe thot kot vdes per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Dec 17, 2009 11:25 pm

Dashura
vdes kur trupi humbet ne kete bote,e shpirti iken lart ne qiell,ose te
gezoj ate qe ka fituar ,ose te laj mekatet e pa paguara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Dec 17, 2009 11:28 pm

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,
por tė paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumė,
ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.
Me ditė apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Dec 22, 2009 12:54 am

.....2 fjale,1 frymemarrje e ngadalsuar.....
1 shikim,2 sy te dashuruar......
2 trupa,1 zemer qe rreh per te dy.....
1 deshire,e heshtur,e thene vetem me sy.....


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Dec 22, 2009 12:57 am

ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
(`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
♥«“ •.* I LOVE YOU *•“Ø`»♥
(ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Jan 25, 2010 11:02 pm

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Ku...r ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Jan 26, 2010 1:43 am

Shko se
dikush tjeter po te pret Shko se nje zemer tjeter te therret Shko e me
le vetem te vuaj … Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar Shko e me le
vetem te qaj Shko sepse ti nuk ke faj … Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot… ...Shko e prape me duaj Shko por lamtumire mos me thuaj…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Jan 26, 2010 2:02 am

Marr furqėn
pikturoj, vetėvetiu digjet sepse nuk ka ngjyrė qė ty tė pėrgjigjet marr
e shkruaj poezi, e tė gjitha i treti Qė ty tė tė pėrshkruaj s`mundėson
alfabeti S`mund tė krahasoj me asgjė ne Jetė Ēfarėdo qė tė them mė
duket e shkretė Nėse mund tė quhet e tėrė kjo rastėsi Emėruesi i
pėrbashkėt le tė jetė Dashuri !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Jan 26, 2010 2:04 am

Si tė gjej qetėsi
Nė detin plotė valė,
Nga tė marr dritėn
Dielli im ende s’ka dal
Ti nuk je askund
Ende s’ke lindur,
Bora mė ngrin mendjen
Ty duke tė pritur!
Perėndoi jeta
Ende pa lindur unė,
Ti ishe e tretur
E unė s’isha askund?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Jan 26, 2010 2:05 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Jan 28, 2010 1:22 am

Mes dhimbjes
e trishtimit duheshim ashtu ne heshtje,embel me veshtroje nga large e
ne te gjithe ngjallje kureshtje..,hčna ne mesnat ndriēonte dhe vet
erresiren,e une per atč zot lusja veē te miren... Ti me ktheve krahet
kur e mira u bč e jona,u fsheve pas vetmis e oreve te vona..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Feb 01, 2010 7:42 pm

IKUR MENDUAM TE ISHIM VEC SHOKE
LUAJTEM ME NDJENJAT TONA
DIKUR DHE JETA NA DUKEJ LOJE
BENIM GARE SE KUSH DO FITOJE...
LUAJTEM TE DY
NJE LOJE QE NA ARGETONTE
TE DY LUANIM BASHKE
CDO DITE TEK I NJEJTI VEND
ATJE KU PLEPI (PLAK)
LESHONTE HIJEN E VET
E KY BABAXAN NA SHIHTE DHE NENQESHTE
NUK MUND TE BESONTE SE ISHIM AQ NAIVE
AI E DINTE FORT MIRE
QE NUK MUND TE KISH VETEM SHOQERI
KUR EKZISTONTE AI SHIKIM
BABAXANI PLAK
KISH SHUME VITE QE STRREHONTE
POSHTE DEGEVE TE TIJ
CIFTE TE DASHURUARISH
NDAJ ISH I SIGURTE QE NUK GABOHEJ
NE TE VERTETE DASHURIA
KISH HYRE NE ZEMRAT TONA
E NA GERRYU ME SHPEJT
SE KRIMBI TRRUNGUN E PLEPIT
NE ME KOT MUNDOHESHIM TA MOHONIM
ISHTE TEPER VONE
DASHURIA SI NJE DALLANDYSHE
KISH NGRITUR FOLE NE ZEMRAT TONA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Feb 01, 2010 7:58 pm

A jam fajtor?


tha
njė fjalė:
TĖ DUA!

pyeti
prapė:
MĖ DO?
Heshti
njė cast
pėrsėriti:
TĖ paktėn MĖ PĖRQAFO!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Wed Feb 03, 2010 12:06 am

If it takes forever I will wait for you
For a thousand summers I will wait for you
'Till you're back beside me, 'till I'm holding you
'Till I hear you sigh here in my arms

Anywhere you wander, anywhere you go
Every day remember how I love you so
In your heart believe what in my heart I know
That forever more I'll wait for you

The clock will tick away the hours one by one
And then the time will come when all the waiting's done
The time when you return and find me here and run
Straight to my waiting arms

If it takes forever I will wait for you
For a thousand summers I will wait for you
'Till you're here beside me, 'till I'm holding you
And forever more sharing your love

And forever more I'll wait for you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Wed Feb 03, 2010 1:51 am

Cdo poezi timen ty ta kam kushtuar
ne mijra faqe flete shvec per ty kam shkruar

cdo dite qe kaluam e ktheva ne poezi
dhe dhimbjen time kam fshehur aty
me shume pasion krijova vargjet pa mbarim
dashurine qe pata e ktheva ne shkrim.....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Wed Feb 03, 2010 7:21 pm

Mė kujtohet dita kur tė takova ty. Nė zemrėn time ndjeva ngrohtėsinė e flakės qė u ndez.
E ndiej edhe tash. Tė dua.
Pėrgjithmon vetėm ty!!

- Mė nxeht se nė zjarr mė shtrejt se liria, nė shpirtin tim pėr ty qėndron dashuria.

- Mos e merr atė lule qė ta falin brigjet po merre zemren time qė ajo pėr ty digjet.

- Mos mendo se nė ty nuk mendojė apo tė harroj, vetėm ty tė dashuroj!
Zemra ime rreh veē pėr ty se ty t'kam si dy sy!!

- Nė zemren time ėshtė njė bashqe,nė atė bashqe gjindet njė lule e ajo lule m’je ti !

- Nėse nuk tė thash se pėr mua je ti ai qė mė fal buzeqeshje ajo qė mė fal ngrohtesi,
nėse s'ta shpreha dot sa shumė tė dashuroj fajin e kish natyra qė si dha zemrės gojė!

- Nėse ti mė don ma thuajė tė vėrtetėn, s'do ta jap veē zemren por por ta jap dhe jetėn.
Nėse ke zemer ndaje bashk me mua, nėse ke fjalė, mė thuaj tė dua!!

- Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua tė kuptoj. Nuk dua veē... tė harroj!

- Nuk di shumė, por e di se ti je arsyeja pse unė jetoj. Kur ma dhurove dashurinė, mė mėsove se si duhet jetuar.

- Nuk e di ndryshe si ta pėrshkruaj kėtė ndjenjė pėrveq me fjalėt se,
kur unė jamė pranė teje thjesht fluturoj nė lartėsitė hyjnore dhe ndihem si krijesė mė e pasur nė botė.

- Njė ditė mė pyete: Kė dua mė shumė?! Tu pėrgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarė pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Thu Feb 04, 2010 1:01 am

Ne vetmi po rri,ne mendime jam,a thua i dashur sonte
ku te kam?a mendon per mua?...... A je ne vetmi?A te djeg malli per mua,si mua per TY?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Feb 07, 2010 12:19 am

Kur te jem
diku larg do shfletoj librin e kujteses,kujtimet si tinguj do ulen varg
e ti jo ...sdo te mbetesh rrugeve te harreses!!!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Feb 09, 2010 10:00 pm

nese ndihesh
e lenduar...falje kjo zemra ime ka per te te kerkuar...por te lutem mos
tento per t'mu larguar...se e shkreta zemer ska per te duruar...
shuuuume ke per ti munguar...sepse nuk eshte nje zemer e thjeshte...por
nje zemer cmendurisht e dashuruar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Feb 09, 2010 10:01 pm

Si te te
harroj . . . ? Ti , je brenda meje . . . Plaga nen buze ende s eshte
sheruar . . . Era e trupit tend ende s eshte larguar . . . Si te te
harroj duke te dashuruar . . .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Feb 09, 2010 10:14 pm

___00000___00000 *.*. * * .
__0000000_0000000. * . * . *
__000000000000000. * . * .*
___0000000000000 * . * . *
____00000000000 * . *. *
______0000000 * . * . *
_______00000*.*.*.*
________000*.*.*
_________0*.*
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Feb 09, 2010 11:20 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Feb 09, 2010 11:31 pm

sa
here bie nata ti vjen me ledhaton,me duket sikur jam ne enderr dhe
dikush me zgjon,po kur hap syte e shoh se ti je larg,krahet i zgjas dua
hijen te ta kap....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TE FLASIM PER NDJENJEN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: ZBAVITJE :: GUEST-
Kėrce tek: