»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 TE FLASIM PER NDJENJEN

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutoriMesazh
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Fri Mar 05, 2010 11:15 pm

Si derdhet
trishtimi ne kte nate te qete,Merzia eshte erresira e trishtimi jane
rete,here me vjen te qaj e her te uleras,her mbytem e shkrehem ne lot
sa s"pelcas.Te mbyll portat e vajtimit,tjeter deshire nuk kam,ta hedh
pas te kaluaren qe diten kur u ndam,me inatin qe me mban zemra dhe me
forcen e shpirtit tim,me kemb....do i shkel te gjitha,te mos kem nga ti as te voglin kujtim,ne djall puthjet e tua me gjithe dashurine.♥˙·٠•●♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Fri Mar 05, 2010 11:30 pm

Unė stė kėrkoj tė mė duash shumė,por tė
paktėn ēerekun nga sa tė dua unė.Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjedh si
lumė,ku i dihet jetės ndoshta s'jetoj dhe shumė.Me ditė apo me vite,
por sa te jetoj,vec teje tjetėr kurrė s'do dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 1:40 am

"Ti aspetto e ogni giorno mi spengo poco per volta e ho dimenticato il
tuo volto. Mi chiedono se la mia disperazione sia pari alla tua assenza
no, č qualcosa di pił: č un gesto di morte fissa che non ti so
regalare".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 3:58 am

E di se nuk e ke pritur
E di
se te kam merzitur
Fjalet qe ti thash
Jeta mbeshtet pas murit
Svlejn
fjalet e burrit...
Thyhet besa qe ta dhash
Kshtu me mir qe
stkam rrejt
Tash mundesh me flejt
Fajin lerma mua
Vetem nuk
muj me rrejt,nuk muj me flejt
Te thash nuk te dua e te dua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 12:31 pm

Shpesh deti flet me fjale te largeta,
thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti
degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 12:32 pm

Te dua..nuk e di si, as prej sa,
as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une
mund ta konceptoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 10:11 pm

KUR DHIMBJA BEHET NDARJE DHE NDARJA NUK KA FJALE HESHTJA BEHET LOT DHE LOTI BEHET MALL.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 07, 2010 10:12 pm

Cdo
poezi timen ty ta kam kushtuar,ne mijra faqe flete svec per ty kam
shkrua,cdo dite qe kaluam e ktheva ne poezi dhe dhimbjen time kam
fshehur aty. Me shume pasion krijova vargjet pa mbarim dashurine qe
pata e ktheva ne shkrim.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
une :(
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 08, 2010 12:05 am

te dua ...nis e belbezoj
hena syte kthen nga une
te lutem,kthema,i lutem
se e dua shume...shume...

shume te dashuroj i them
dielli hedh rrezet mbi mua
mes tyre kerkoj te gjej
syte e tu aq te hututar

te dua,ulerij
por kjo nuk ndryshon asgje
te gjithe kthehen tek une
ti larg meje...si gjithnje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 08, 2010 12:14 am

Sa te desha kur s'me doje,Sot te dua dhe me shume, Do te me duash kur s'do te dua,Ndoshta , dhe me shume se une ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 10480
Age : 29
Registration date : 04/09/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 08, 2010 1:48 am

Sonte, dua tė tė harroj por
nuk mundem dot, nga larg kur tė shoh sikur syt mė mbushen me lot.Sonte,
dua tė tė harroj por e kam tė vėshtirė, nuk po mundem dot, as emrin pa
ta thirr.. Sonte, dua tė tė harroj e pėr ty as tė mos mendoj,... por
zėri yt i ėmbėl pėrnjėherė filloj tė mė mungoj... Sonte dua edhe nga
mendja ime,...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 08, 2010 4:04 pm

te dua dhe te urrej ne te njejten kohe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Mar 09, 2010 2:08 am

me dhemb zemra,nga te shkoj

ska doktorr qe t'ma sheroj,humba shpirtin s'di nga shkoj,ska polic
qe ta zbuloj.syri qan per nje person SE KA KOHE QE SE SHIKON, BUZA
DRIDHET SI E MARRE ,PER BUZET E TUA MALLI E KA MARRE,TRUPI VUAN NJE
FJALE S'THOTE ,PA TY SHPIRT TRUPI IM KA FTOHTE,SHPIRTI IKU S'DI KU
SHKOJ,SHPIRTIN TEND DOLI TE KERKOJ,UNE NE HESHTJE RRI E QAJ ,SE TE DUA
NUK KAM FAJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
........
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Mar 09, 2010 2:10 am

Ti trishtohesh per nje lule te vyshkur,per nje krah te thyer
dallendyshje,ti trishtohesh per nje ikje dhe qan per nje perqafim,ti
dhimbjen e kthen ne force e forcen ne dhimbje,ti qe je embelsia dhe
dashuria me e madhe,ti qe per femijet e tu me gjith boten mund te
perballesh dhe prap te ringjellesh.Ti forca me e madhe dhe humbja me e
madhe,perpara ... teje
jane gjunjezuar mbreteri te tera,diktatore,para teje e gjith bota
gjunjezohet,vetem qe ti te mos derdhesh lot.Para teje te gith kthehen
femije,ne gjirin tend fshihen kur jeta i godet,duket sikur aty te
gjithe gjejne prehjen nga humbjet ne jete.Ti me e madhja dashuri
njerzore,qe asnjeher ne asnje moment nuk te tradheton,ti dashuri prej
nene qe zemren gezon..............


PER NENAT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Mar 09, 2010 3:08 pm

Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon ,
eja te unė me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te
vdes leje te jetoj eja te unėse fort te kėrkoj merrem ne gjum


mos ke
mėshir eja se jam nė momentin e vėshtir , Nė ate moment oj vdekje asgje ste
adhuroj vetem ty oj vdekje ty tė kėrkoj .


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
,,,,,,
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 14, 2010 2:29 am

PO ME KERKOI MUA,,,I THONI QE KAM VDEKUR,,PO KERKOI TRUPIN TIM,,I THONI
QE ESHTE TRETUR,,PO KERKOI VARRIN TIM,,I THONI QE ESHTE NE DET,,PO JU
THA QE ME DONTE,,MOS I BESONI,,AI ME MBYTI VET...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 14, 2010 12:44 pm

DY ZEMRA QĖ DASHUROHEN


Le tė ketė nė bashkėsinė tuaj vend,
Dhe le tė vallzojė nė mes fushės, era hyjnore

Duajeni njėri-tjetrin por mos krijoni lidhje dashurie
Le tė bėhet ajo det i lėvizshėm nė mes brigjeve tė shpirt`rave tuaj

Mbushni gotat njėri tjetrit, por mos pini nga gota e njejtė

Jepni njėri-tjetrit nga buka juaj ,por mos hani nga copa e njejtė

Kėndoni e luani bashkė dhe bėhuni tė gėzuar,
por lejoni qė secili tė jetė vetvetja
Madje edhe anėt e lahutės janė nė vete ,edhe pse dridhen me muzikė tė njetė

Dhurojini zemrat tuaja,por mos e vendosni njėri-tjetrin nėn roje
Sepse vetėm lumi i jetės mund tė kėnaq zemrat tuaja

Rrini bashkė por pėrsėri jo shumė bashkė
Edhe shtyllat e tempullit rrinė tė ndara,kurse lisi
dhe pishat nuk rritėn nėn hijėn e njėri-tjetrit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Mar 14, 2010 12:45 pm

DHĖMBJA IME…VETĖM UNĖ TĖ NJOH!

Mal dhėmbjesh po rritesh ēdo ēastė,
Oqeanė vuajtejsh nė shpirt fort m’ke vershu.
Po tė kaperdijė mė heshtje e ofshamė t’theksuar
Plotė mllef e urrejtje,pėr kėtė torturė jete qė jetoj.
Tė njohė vetėm unė o etje e pashuar,
O oqeanė fjalimi qė mbete pa u thenė,
Atė qė ndjej, e di vetėm shpirti im
njė botė tė terė helm brenda vehtės ai po mbanė,
kjo qė ndjehet nuk thuhet dot mė fjalė,
kam frikė sė njė ditė do pelcasė durimi,
do tė perfundoj n’marrėzi e as Perendia s’do t’mė fal.
Oh pse tė njoha pas kohe o lumturi e paarritur,
qė mė vrull tė shpejt jetės kthesė m’i dhe
nė udhekryqin e jetės mbeta rrugėmbyllur,
sa mė afer tė ndjeja aq mė larg mė le.
Lumturi e perjetshme m’u shfaqe mes vullkani,
mes ujrave tė turbullta qė mbysin nė thellėsi,
mes ėrrsirave tė tmerrshme dritė kush s’mė fali,
ėshė ky denim qė mė percjell nė perjetėsi.
Tė ruaj tė mbyllur vuajtje e mundimshme,
Nuk dua askush tė tė zbulonė,
Te ruaj mė kujdes dhėmbja ime e tmerrshme
Ndoshta koha tė sheron .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
,,,,,,
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 15, 2010 3:47 am

O fjala e bukur e gjuhės sime ,
mė erdhe shpirtit e ėmbėl mua ,
si yll prej qiellit mu ule shpesh ,
nėpėr buzėt e mia e buzėt e tua...!
...
Tė dua, thėrritėm shpirtit thellė ,
kur kulmet e ndienjės patėm provuar,
tė dua, nėpėr lotė ne thamė aq herė ,
kur unė tė puthja fort e ti mė puthje mua.

Larg e dėgjova edhe nė gjuhė tė tjera,
I love You, nė vesh mė tha ajo mua,
Te Jubesk, sa herė mes lotėsh e ndjeva,
Ti amo, shpesh herė e pata dėgjuar
Ich liebe dich, mė erdhi nėpėr endėrr,
Sagapo, e thonė diku edhe pa mua...

Si nė gjuhėn tonė tė bukur, tė nėnės,
asnjėherė s`u ndie thellė fjala , tė dua !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
,,,,,,
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Mar 15, 2010 5:14 pm

dashuria o miku im, eshte nje det qe do kalosh, nese varka te fut uje, duhet notin te mesosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Wed Mar 17, 2010 10:05 pm

Ah kjo jete.

Sa e poshter eshte kjo jete.Sa e sa here e
kam mallkuar kete jete me frymen time te shpirtit.Sa e sa here jam
perpelitur mes jetes dhe vdekjes duke u perpjekur qe tia imponoj
vdekjen e parakohshme vetvetes.Mundime e stermundime te tera ma kan
gerryer shpirtin tim te pafajshem.Krimba te panumerta jan ushqyer me
mishin dhe gjakun e zemres sime.Viganet e trishtimit kan lozur ne
trupin tim.Nje shtat i hedhur qe ka lulezuar nje zemer e gezuar nje
shpirt i ngrohur vetem disa caste,dy sy te perlotur ishin furnizues i
nje deti te pa funde,dy buze te shkrumuara qe kan ditur ti shqiptojn
vetem fjalet ...te dua,te dua shume,dhe per kete s mund te jetoj pa ty
,te lutem mos me braktis ,jeta ime varet vetem nga veprimet e
tua...Dhe,dalngadal filloi te tretet ajo dashuri ,fillua te fundosen
ato dite te lumtura qe i kalova me shpirtin time...Filluan te
shkatrrohen idete e mija per nje te ardhme me te lumtur .E,ditet ecin
,ecin pa pushim .Koha kalonte pavarsishte se cfar po ngjante me
mua.Ritmet e jetes e perplasin trupin tim neper shkembinjte e krijuar
nga urrejtja ndaje te tjerve.E,une,me gjymtyre te shkaperderdhura neper
horizonte te kerkoja ty,qe te qlodhem dhe te qetesohem ne kraherorin
tende,por...si per cudi si ste takova askund,qe aq shum ndjeja nevoj
per ty ,per pranin tende.Mjegulla e ketyre diteve te vjeshtes lufton me
fytyren time,lufton te me ndale e te mos vije tek ti .Por,jo askush s
mund te me ndale ,shpirti im, ashkush.Do te vije e do te kerkoj edhe po
te emigrosh ne ndonje vend te pabanuar fare nga njerzit.Do te vij.Te
dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Wed Mar 24, 2010 10:55 pm


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Sun Apr 04, 2010 2:42 am

Ne s edo degjosh se kam vdekur
malli per ty
me ka tretur.
Nese do te dish si vdiqa un
dashuria per ty me hodhi
ne lum
Nese do te dish si jam varrosur
me vello te zez dhe e
burgosur
Nese do te dish varrin ku e kam
ne det te hapur e
varrosur jam
Se edhe ne varr me mbyten keto lot
prandaj dhe
s'kisha vend ne tok......

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
anonim
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Tue Apr 06, 2010 4:44 pm

ndjenja me arsyen shkojne si shkuma mbi val..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   Mon Apr 12, 2010 9:29 pm


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TE FLASIM PER NDJENJEN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TE FLASIM PER NDJENJEN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: ZBAVITJE :: GUEST-
Kėrce tek: