»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 C'ESHTE DASHURIA?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue May 20, 2008 12:34 am

per mua dashuria eshte si frape pa sheqer repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue May 20, 2008 12:43 am

per mua dashnia ka dal jashte mode qaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue May 20, 2008 12:51 am

per mua ka dale e skadume qaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue May 20, 2008 12:57 am

dashnia per mua eshte "ja ke fut kot plako" vras
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue May 20, 2008 7:12 pm

hahahahahahah DEA sa kam qeshur per zotin.

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri May 23, 2008 1:00 am

Dashuria , por e parė nga kėndvėshtrimi filozofik. Dhe kuptohet, fillimi u takon filozofėve tė lashtė grekė. Kjo pjesė kėtu mė poshtė, ėshtė marrė nga vepra "Banketi" ose "Gostia" e filozofit tė madh Platoni (427 - 348/347 p.e.s).

Demoni "Dashuri" siē del dhe nga teksti ėshtė NDERMJET. As i ditur as i paditur, as i pasur as i varfer, as i kenaqur as i pakenaqur, shkurt Dashuria eshte, sipas tekstit, nje gjendje e ndermjetme ku nuk dihet ēfare kemi e nuk kemi.


DIOTIMA : Kur lindi Afėrdita, zotat shtruan njė gosti, tė gjithė zotat, pėrfshirė dhe Poros, djalin e Metis. Me tė mbaruar darka, Penia, duke dashur tė pėrfitojė diēka nga ushqimi, u paraqit pėr tė lypur dhe ndenji pranė derės. Mirėpo Poros, i dehur me nektar, sepse nuk kishte ende verė, doli nė kopshtin e Zeusit dhe, me kokėn tė rėnduar nga dehja, e zuri gjumi. Atėherė Penia, e shtyrė nga skamja, pati idenė tė pėrfitojė nga ky rast, pėr tė patur njė fėmijė nga Poros : ajo u shtri pranė tij, dhe ngeli shtatzanė. Kėshtu Dashuria u bė shoqe dhe shėrbėtore e Afėrditės, sepse ajo qe ngjizur nė ditėn e lindjes sė Afėrditės, dhe sepse ajo ėshtė natyrshėm e dashuruar pas sė bukurės, dhe sepse Afėrdita ėshtė e bukur.

Duke qenė bijė e Poros dhe e Penia, Dashuria ka marrė disa gjėra nga tė dy. Sė pari, ajo ėshtė gjithmonė e varfėr, dhe larg sė qenuri delikate dhe e bukur siē e pėrfytyrojmė rėndom, ajo ėshtė e ashpėr, e rreptė, pa kėpucė, pa shtėpi ; ajo nuk ka shtrat tjetėr pėrveēse tokėn, pa mbulojė, fle pėrjashtė, pranė dyerve dhe nėpėr rrugė ; nga e ėma ajo ka marrė shumė, dhe skamja ėshtė shoqja e saj e pėrjetshme. Nga ana tjetėr, duke i ngjarė tė atit, ajo ėshtė gjithmonė nė gjurmė tė asaj ēka ėshtė e bukur dhe e mirė ; ajo ėshtė guximtare, e vendosur, e zjarrtė, gjuetare e pėrsosur, sajuese dredhish gjithmonė tė reja, amatore e shkencės, plot burime, qė e kalon jetėn e saj duke filozofuar, magjistare e shkathėt dhe sofiste. Nga natyra e saj, ajo nuk ėshtė as e pavdekshme as e vdekshme ; nė tė njėjtėn ditė, ajo ėshtė lulėzuese dhe plot jetė, sa kohė qė ajo ėshtė nė bollėk, e pastaj ajo vdes, e pastaj rilind, falė asaj qė ka marrė nga i ati.

Ajo nuk e mban dot atė qė e ka shtėnė tashmė nė dorė, nė atė mėnyrė qė ajo nuk ėshtė kurrė nė skamje, as nė bollėk dhe se ajo mbahet nė mes tė diturisė dhe paditurisė, dhe ja pėrse. Asnjė prej zotave nuk filozofon dhe nuk dėshiron tė bėhet dijetar, sepse ai ėshtė i tillė ; dhe, nė pėrgjithėsi, nėse jemi dijetarė, nuk filozofojmė ; por as tė paditurit nuk filozofojnė dhe nuk dėshirojnė tė bėhen dijetarė ; sepse padituria ka pikėrisht kėtė gjė tė keqe qė ajo i bind tė gjithė ata qė nuk janė as tė bukur, as tė mirė, as tė ditur, qė ato i gėzojnė kėto cilėsi. Mirėpo, kur besojmė qė nuk na mungon diēka, atėherė nuk e dėshirojmė atė.

SOKRATI : Cilėt janė pra, Diotima, ata qė filozofojnė, nėse kėto nuk janė as dijetarėt as tė paditurit ?

DIOTIMA : Edhe njė fėmijė, tha ajo, do ta kuptonte menjėherė qė ata qė filozofojnė janė ata qė janė ndėrmjet tė dyjave, dhe Dashuria bėn pjesė kėtu. Nė fakt, dituria futet midis gjėrave mė tė bukura ; mirėpo Dashuria ėshtė dashuria e gjėrave tė bukura ; ėshtė pra e nevojshme qė Dashuria tė jetė filozofe, qė ajo tė mbahet midis dijetarit dhe tė paditurit ; dhe shkaku i kėsaj ėshtė origjina e saj, sepse ajo ėshtė bijė e njė babai dijetar dhe plot burime, dhe e njė nėne pa dije dhe pa burime. Ja, i shtrenjti im Sokrat, kush ėshtė natyra e demonit. Nė lidhje me mėnyrėn si e pėrfytyron ti Dashurinė, rasti yt nuk ka asgjė pėr tu habitur ; ti e pėrfytyroje atė, nėse mund ta nxjerr kėtė nga fjalėt e tua, qė Dashuria ėshtė objekti i dashuruar dhe jo subjekti dashurues : ja pėrse, mendoj unė, ti e pėrfytyroje atė kaq tė bukur ; dhe, nė fakt, ajo ēka ėshtė e dashurueshme ėshtė ajo ēka ėshtė me tė vėrtetė e bukur, delikate, e pėrsosur dhe e lumtur ; por ai qė dashuron ka njė karakter krejt tjetėr, siē dhe sapo e shpjegova.

Platoni, Banketi , f. 203-204

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyTue Jul 15, 2008 6:42 pm

DASHURIA ESHTE DICKA SUBLIME QE KONSISTON NE FJALE KONTEMPORANE DHE QE NE APARENCE DUKEN DISI LLAKASHENTE POR QE NUK JANE TE TILLA
FAJI ESHTE I IMI QE MEREM ME NJEREZ SI PUNA JUAJ
E CIKLIT TE ULET
SHKALLES SE INJORANCES

UUUUUEEEEEEEEEE SI KA DAL MER EJJJJJJJJJJJJJJJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyWed Jul 16, 2008 3:12 am

dashuria, prevalimi i ndjenjave mbi logjiken

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyWed Jul 16, 2008 11:40 pm

admin vras fol me fjale me te thjeshta per shtresat e ulta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 1:31 am

dashuria, fitorja e budallallekut mbi te leverdisshmen

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 3:59 am

dashuria nje gushe me barin ku kullosin 2 gomar

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 3:53 pm

dashuria, nje ndjenje idiote qe i trullos njerezit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:17 pm

hallall ta bofte perendia, dhe une e them

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:20 pm

eh dashuria eshte me e keqe se shishja e biires time qe kam ne keto momente qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:24 pm

te kam thene mos pi shume se le nom ,ngele duke e krahasu cdo gje me pijen poc

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:30 pm

hahah po e kam dashnore moj pijen humor o xhelozia qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:32 pm

ke filluar je bere tradhetar dhe ti, do e sqarojme kete muhabet se nuk e le ashtu pezull une, do te thyej njona brinjet hahahaha

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:32 pm

dashnia eshte buke e gjalp e cecel , edhe nje gote uje pusi pas bumm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:34 pm

gabele ik mi se ngele duke ngren je bere nje kv, nga receli hahahaha

_________________
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:37 pm

do iki mi, se kam vene kerkese me nderru ashensorin , nuk me zen mi gaxhije as ashensori ehhhhhhh cme ka gjet shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:38 pm

dea mos ha shume mi se je shendoshur pa mase
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:41 pm

bumm shumee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 9:45 pm

qesh qesh qesh qesh kujdes se mos te merr era rruges
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhulia_Di
Boss
Boss
xhulia_Di

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 28
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyThu Jul 17, 2008 10:09 pm

Ndjenja me e bukur e momentit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
Anonymous


C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 EmptyFri Jul 18, 2008 1:32 pm

dashuria ...... nje loje e frikshme ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   C'ESHTE DASHURIA? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'ESHTE DASHURIA?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: