»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daniela
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 241
Registration date : 10/08/2008

MesazhTitulli: 20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ   Sat Aug 23, 2008 2:04 pm

Jo tė gjithė e duan festėn e Shėn Valentinit. Dhe mes atyre qė e
urrejnė festėn e tė dashuruarve nuk janė vetėm beqarėt qė do tė donin
tė kishin pranė gruan apo burrin e jetės sė tyre, por edhe shumė njerėz
ēift, tė fejuar, tė martuar apo sido qė tė jenė nuk dėshirojnė ta
festojnė festėn e 14 Shkurtit pėr motive nga mė tė ndryshmet. Nė fakt,
ėshtė britanikja "Times" qė pėrmes njė guide, qė me rastin e festės sė
shumėpritur pėr tė gjithė tė dashuruarit na ofron 20 motive pėr ta
urryer kėtė festė.


PĖR VAJZAT

1. Nėse je beqare, u dukesh tė tjerėve si njė lėneshė e moēme. Nėse e
ke njė lidhje, mendojnė se i je futur njė rruge tė sikletshme

2. Sepse nuk ka asgjė mė tė mėrzitshme se burri qė keni zgjedhur si
njeriun ideal pėr tė kaluar jetėn, i cili e shpreh romanticitetin e tij
me kartolinė urimi qesharake dhe me njė lojė fjalėsh tė shkruara brenda
saj.

3. Sepse stresi pėr tė organizuar diēka romantike dhe tė veēantė nė
krahasim me tė tjerėt ėshtė shumė i madh. Mendoni qė dita e Shėn
Valentinit ėshtė si njė martesė e vogėl. Por shkurti ėshtė muaji mė i
keq pėr t‘u martuar.

4. Duhet urryer pėr poezitė e tij, pothuajse ēdo vit tė njėjta dhe pa asnjė vlerė.

5. Sepse tė gjitha imazhet e ēifteve perfekte vlejnė vetėm pėr tė
menduar se tė tjerėt janė shumė herė mė tė lumtur se ju, madje edhe nė
jetėn e tyre seksuale.

6. Sepse vajza qė keni mė shumė inat do tė marrė si dhuratė njė palė
kėpucė shumė tė kushtueshme dhe sapo i dashuri i saj tė largohet, do tė
thotė se nuk i pėrshtaten dhe aq shumė gustos sė saj.

7. Sepse nuk ka asgjė mė tė keqe kur njė kartolinė urimi, njė tufė
trėndafilash tė kuq apo ndonjė dhuratė tjetėr tė kushtueshme, do ta
merrni nga dikush qė ju pėlqen, ndėrsa ju fatkeqėsisht e urreni pėr
vdekje.

8. Sepse festa e 14 Shkurtit nuk ėshtė gjė tjetėr veēse njė betejė dhe
njė konkurrencė mes grave se kush merr dhuratėn mė tė bukur, apo kush
kalon mbrėmjen nė restorantin mė tė mirė tė qytetit.

9. Sepse na duhet tė jemi nė formėn perfekte, duke parė qė edhe
mundėsinė mė tė madhe pėr sa u takon dhuratave e kanė kompletet intime.
Duhet tė jeni nė formė perfekte, ndryshe dhurata e tė dashurit tuaj nuk
arrin t‘ju rrijė ashtu si ai dhe ju do tė donit.

10. Sepse, ngjyra rozė dhe diamantet (joorigjinalė) janė shumė tė pėlqyer pėr vajzat e vogla dhe stilistėt italianė.PĖR DJEMTĖ

1. Ju bėn tė urreni shokėt. Tė gjitha restorantet e mira janė prenotuar
prej kohėsh nga pasanikėt e "pamoralshėm", ndėrkohė qė juve ju mbeten
vetėm restorantet e dorės sė dytė.

2. Sepse ai i bėn burrat tė bėjnė gjėra qė nuk u shkojnė fare pėr shtat: si pėr shembull tė ndezin qirinjtė.

3. Sepse i fut nė telashe tė gjithė burrat qė nuk dinė tė krijojnė
ambient romantik. Kjo nė tė vėrtetė ėshtė ajo qė gratė duan. Por t‘i
bėsh gjėrat me detyrim ėshtė vėrtet e tmerrshme dhe nė fundā€¦ nėse nuk
i bėn e imagjinon dot zemėrimin e grave.

4. Sepse kushton vėrtet shumė. Duke marrė parasysh trėndafilat, apo
ndonjė dhuratė tjetėr, darkėn dhe taksinė, fatura shkon sa nuk mund ta
imagjinosh. Nuk do tė ishte mė mirė qė t‘ia jepje kėto para nė dorė?

5. Sepse, nėse sapo ke njohur njė vajzė, vlera e njė dhurate apo dalja
pėr darkė do tė thotė se ajo do tė mendojė se jeni tė dashur, ndėrkohė
qė ju nuk e keni aspak ndėr mend njė gjė tė tillė, tė paktėn pėr
momentin.

6. Sepse, fatkeqėsisht do tė jeni aq tė zėnė, sa nuk do tė mund t‘ia
hidhni dot sytė as shitėses, pasi ju duhet tė blini kompletin e
brendshėm nė masėn e duhur, modelin dhe ngjyrėn qė asaj i pėlqen.

7. Sepse ajo do ta kujtojė aq gjatė atė ditė, sa edhe nė javėn e fundit
tė shkurtit do tė ndiheni shumė keq sa herė qė do tė ketė njė pauzė nė
bisedė.

8. Sepse, Krishtlindjet sapo kanė kaluar. Pse nuk mjafton vetėm njė ditė nė vit pėr tė bėrė dhurata?

9. Sepse vajzat e kanė shumė tė vėshtirė tė gjejnė dhuratėn e duhur pėr meshkujt nė kėtė ditė.

10. Sepse nuk ka asgjė mė tė mėrzitshme se sa vajza qė ju keni zgjedhur
pėr tė qenė gruaja e jetės suaj tė mos qeshė me kartolinėn plot humor
qė ju i bėtė dhuratė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: 20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ   Sat Aug 23, 2008 3:11 pm

qesh qesh qesh thua te jete vertet keshtu????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: 20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ   Sun Aug 24, 2008 7:09 am

dhe vitin e ri fillova une te urrej me keto arsyet qe me dha daniela Very Happy

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
20 ARSYET PSE DUHET TA URREJMĖ SHĖN VALENTININ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LEXOJE .. Patjetėr duhet tė lexohet,dhe patjetėr duhet tė shpėrndahet-Ataku nė zemėr
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė
» LIRI LOSHI: NUK NDALET SERBIA - AJO DUHET NDALUR!
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Faik Krasniqi: Protokolli Eulex-Serbi, tanime pune e kryer,por si duhet te reagohet ndaj ketij Protokolli

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: