»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
"Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 "Te dua" me vargje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:10 am

S'te... dua vetem sepse te dua,
dhe prej dashurie e mosdashurie vij,
prej pritjes kur nuk te pres,-
prej akullit ne zjarr shkon zemra ime.
Te dashuroj sepse vetem ty te dashuroj,
pa kufi t'urrej-dhe duke t'urryer te lutem,
dhe masa e dashurise time shtegtare
eshte te mos te shoh
dhe te dashuroj si i verber.
Ndofta do ta djege drita e janarit,
rreze e vertete, tere zemren time,-
duke me vjedhur celesin e qetesise.
Ne kete ndodhi vetem une vdes
e do te vdes prej dashurise ,sepse te dua,-te dua ne gjak e ne zjarr...!


Pablo Neruda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:13 am

TE DUA


une nuk do te isha ky qe jam
si kur ty mos te kisha pran
nuk do ti gezohesha kesaj jete
sikur ti te mos ishe pran meje

dhe te lutem shume
te me shikosh syte e mi
me lotet sikur lume
qe te shohin vetm ty

te lutem me qendro pran
se vec ty te kam
e nese ti shkon nga une
per mua jeta merr fund

te lutem me degjo mua
se e kam vetm nje fjale per ty

TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:14 am

Pėrse mė don ti mua ? pėrse unė ty tė dua ? Pėrse mė rrėmbeve zemrėn ? Moj pėllumbeshė syshkruar ! Pėrse mė nxite ndjenjat ? Pėrse mi more sytė ? Pėrse tė lutem mė thuaj pėrse ? Fillove tė kesh frikė ! I frikesohesha hėnės i frikesohesha perėndisė i frikesosha vetvetes moj engjell i perėndisė ! I thelluar nė mendime pėr ty fillova te shkruaj natė dhe ditė si zog i humbur me padurim pres pėrgjigjen tuaj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:15 am

vlen ende fjala ime vetem ty te dua
dua te jem prane buzeve tua,
dua ti shoh dhe nje here syte e tu
dhe te them se shum shum te dua ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:17 am

D ashuroja pranine tende
U rreja mos kokecarjen tende
A roma e largimit me la ne vetmi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySat May 31, 2008 1:18 am

Ti je njė lotė shumė larg nga unė,
Nga sytė e mi kurrė nuk u trete,
Ti je ai loti qė e dua shumė,
Nė zemėr gjithmonė mė mbete...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 10:00 pm

Keshtu ka qene e shkruar ndoshta
qe une e ti te jetojme te ndare
larg nga njeri tjetri e me vuajtje
dhe asnjehere mos me u pare !

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 10:36 pm

Sa gjate me mbajte ne perqafim
nen afshin e puthjeve te tua
ne syte e tu verehej nje shkelqim
nga buzet qe digjeshin si prush
lehte me pershperisje
te dua shpirti im te dua…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 10:50 pm

Lexo kete mesaxhe qe del nga shpirti im
e ne me do ruaje si kujtim.
Grise ne s'me do, beje cop e therime,
po bashke me te ta dish ke thyer zemren time

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 10:57 pm

afrohu te te dua dhe nese kjo eshte loje nuk me pelqen te luaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptySun Jun 01, 2008 11:02 pm

Me miliona vargje per ty i shkrova.
Me miliona yje vec per ty bejn drite.
Sa te dua Zemer me mungon cdo dite. ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:32 am

Kjo bot e ftot po me shfaq kujtimet
dua vetem ti te jesh me mua.
Te me perkedhelin floket e tua,
... te me puthin buzet e tua,
te me thuash vetem ty te dua ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:34 am

te dua cdo cast
te dua cdo sekonde
te dua si e marre
se per ty jetoj
te dua ndaj marr fryme
te dua sa vet jeta
dhe pse me lendon
kjo eshte e verteta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:38 am

S“tė mashtroj me shkrim
s“tė mashtroj me germa
tė dua nga shpirti
te dua nga zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 03, 2008 1:41 am

Do te dua dikur,do te dua dike,por kurre asnjehere si dikur DIKE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Jun 06, 2008 12:07 pm

Nese kam fryme... thithe ti per mua...
Nese kam lot... fshije ti per mua...
Nje jete e kam... jetoje ti per mua...
Merr gjithcka timen vetem me ler te te dua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Jun 06, 2008 12:09 pm

TE DUA!!!
Dy fjale qe mund te nisin gjithcka...
TE DUA!!!
Dy fjale qe mund te ndryshojne dy persona plotesisht...
TE DUA!!!
Dy fjale qe thuhen aq shpesh...
TE DUA!!!
Dy fjale qe shpesh nuk mirren seriozisht...
TE DUA!!!
Dy fjale qe keqperdoren nganjehere...
TE DUA!!!
Dy fjale qe kane mesazhin me te mire ne bote...
TE DUA!!!
Dy fjale qe shprehin ate qe ndjej per ty...
TE DUA!!!
Dy fjale qe me bejne njeriun me te lumtur ne bote...
...nese m'i thua ti!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jun 16, 2008 10:56 pm

Te dua ne emer
te dua ne zemer
na qoft per hajer
une e ti me nje mbiemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 17, 2008 1:48 pm

o dea hajd per hajer ishalla, ku do e bejme muajin e mjaltit ??!!?? Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyTue Jun 17, 2008 8:21 pm

nese do ta dish sa mall kam per ty
ngrih syte larte e shiko qiellin blu
nese qielli ka nje mbarim
atje shuhet dhe malli im.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyWed Jun 18, 2008 3:20 am

Keto jane rruget e mia tashme
Te zhytura ne heshtje,te vetmuara
Mbushura plot flete dhe keto
Nga duar mjeshtrish vizatuara

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Musafir
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyFri Jun 20, 2008 8:48 pm

una dua mamin
dua edhe babin
motren dhe mesuesen
po me shum nga te gjithe dua nene shqiperi
hi hi hi hi Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 11:09 pm

DUHET TĖ VAZHDOJ PA TY

Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Mė duhet tė filloj pėrsėri.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 11:11 pm

Sy tė zi ka plot,
por ata jan tė kotė,
e vetmja pėr mua,
je ti nė kėt botė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 11:11 pm

SI MUNDE

S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 4 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Sponsored content
"Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 4 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Te dua" me vargje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: