»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
"Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 "Te dua" me vargje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
shaban cakolli
super-moderatore
super-moderatore
shaban cakolli

Numri i postimeve : 1263
Registration date : 02/10/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySat Oct 10, 2009 6:41 pm

turma shkonin
turma vinin
une nuk i veshtroja me sy
ne mes gjithave,po te me linin
une do te kerkoja vetem ty kiss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySat Dec 19, 2009 6:54 pm

Fjalėt e mija ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime vetėm ty tė don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua qeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli pėr buzėt e tua po mė kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos mė le me lotė nė sy
se keto lotė po derdhėn veq pėr ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Dec 22, 2009 5:13 pm

Pritme

pritme mua se do vij , vetem me durim
pritme dhe kur sjell trishtim shiu pa pushim
pritme kur borat malet mbush
pritme dhe ne vape
pritme kur nuk pret askush
ti pritme, pritme prape.
Pritme kur njerezit pijne prane vatres veren farmak
pritme mua se do vij edhe pse jam larg
pritme mua se do vij dhe do te qortosh
cilindo qe perserit, qe te me harrosh
Pritme mua se do vij, vetes per inat
kush nuk priste le te thote "Ai pati fat"
Pritme kur nata qiellin mbush
pritme ne mengjes
se nga pritja jote e gjate mundem te mos vdes.
Se si mundem te mos vdes, e dime une dhe ti
vetem te dije te prisje si asnje njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ĪM_ßŲ§S
Admin
Admin
ĪM_ßŲ§S

Numri i postimeve : 10480
Age : 30
Registration date : 04/09/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyThu Dec 24, 2009 12:55 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptySun Jan 03, 2010 9:35 pm

Dashuria bėn ēudira ēdo ditė: ajo dobėson tė fuqishmin, forcon tė dobėtin, nga i menēuri bėn budallain.....nga budallai tė menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me njė fjalė, i pėrmbys gjėrat.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Jan 26, 2010 12:16 am

Me lodhe o shpirt, o zemer me lodhe...
ma preve oreksin, e gjumin ma vodhe...
me quaj cte duash, por asnjehere rrodhe...
se jam lisi qe mbiu, kur ti faren hodhe....!!!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Jan 26, 2010 12:16 am

E
mora zemren tende e mbajta ne duar,qe te mos ndjente dhimbje ne kte
bote te mallkuar.Te mos kishte ftohet,e ngroha me puthjet e mia,qe te
mos qaje zemra jote e arova pran zemres time.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Jan 26, 2010 12:29 am

Nese dikur te therrisja shpirt e zemer..
me per mua nuk e ke ate emer..
nese dikur te puthja me zjarr e pasion..
dije qe me nuk egziston..
nese dikur te quaja te pakrahasueshem..
sot 'zemer' je bere i harrueshem..
nese dikur te deshta me mish, shpirt e zemer..
sot nga ti mbaj mend vetem tendin emer...!!!!!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Feb 05, 2010 11:38 am

Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un ēfare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka veē mall, veē mall per Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Feb 05, 2010 11:40 am

Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afer me ty digjem si cigare
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY.


Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 15, 2010 8:14 pm

TE DUA”
Keto fjale u degjuan nga buza e saj
ato fjale te dashurise
qe ajo i kujton me mall
Ne buzen qe digjet nga malli per te
ndjen dhimbjen qe fshihet ne te
ajo me ze te ulet nje poezi po e thote
ne qetesine qe mbreteronte rreth saj
fjalet qe dilnin nga buza plot mall
thyenin ate qetesi qe ate e mundonte
e shpirtin e gjakosur fort ja lendonte
Poezia qe ajo recitoi
dikush ja kish dedikuar
nga buza qe digjej nga malli per te
dolen keto fjale pt dhimbje:
” Nese nje dite ti zemer do te qash
dil ne dritare e henen veshtro
nese hena ne qiell do te jete e plote
dije se nga larg o zemer po te perqafoj
nese hena ne qiell gjysem do te jete
dije o shpirt se me ata lotet e tu
kete zemer qe te do
me lotet e tu po e vret
nese hena ne qiell nuk do te jete
dije se shpirti im
per ty perseri do te vdes
te dua qe nga larg
tashme po te them
me henen prane dritares tende do te ri
qe sa here mall per mua do te kesh
ne endrrat e tua une do te vi
te ta shuaj mallin te pakten ne endrra
e te te them te dua jeta ime
edhe pse prane teje nuk jam
dije se shpirti im qe endet neteve
qan pa pushim per dashurin
e shpreson me mall
te te perqafoj perseri
te te shohi ne sy
e te te thote perseri si dikur
ti je shpirti im
”TE DUA”
Kjo qe poezia qe ai i kish derguar
por kur ajo shkoi e kerkoi
sa keq per te
por qe shume vone
ai tashme nuk ishte me
shkoi prane henes sic thosh edhe poezia
e qe nga larg ate e veshtronte
i fshinte lotet
e ne heshtje per te vajtonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Feb 15, 2010 11:50 pm

Me lodhe o shpirt, o zemer me lodhe...
ma preve oreksin, e gjumin ma vodhe...
me quaj cte duash, por asnjehere rrodhe...
se jam lisi qe mbiu, kur ti faren hodhe....!!!sa me pelqen kjo, po shume fare

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Feb 26, 2010 1:21 am

EDHE PSE

Edhe pse ti nuk e di,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr ty, ēdo ēast mendon.

Edhe pse ti nuk e ndjen
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėrher tė dashuron.

Edhe pse ti nuk e prek,
ėshtė dikush pranė teje,
qė pėr Tė ti ekziston.

E do ta shohesh udhės tėnde,
kur nė tė askush s`kalon,
do ta ndjesh prekjen e Tij,
tė shenjtė,plot hirė, e dashuri.

Se veē Ai do tė thėrras nė emer,
kur tė gjithė ta kenė harruar,
se me gjakun e Tij tė shenjtė,
emrin tėnd nė qiellė ka shkruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyFri Feb 26, 2010 1:23 am

Ne syt e tu!

Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Mar 01, 2010 5:16 pm

KUSH MALLKOJ FATIN TIM

Kush mallkoj fatin tim
qe me la vetem si jetim
dhimbje ne zemer te mbaj per jet
fatin kurr mos me e gjet

kush mallkoj endrrat e mia
qe te shuhet dashurija
dhe te ndje ate qe sekam djer
por prap te mbes me zemer te thyer

kush mi vorrosi shpresat e jetes
e fatin tim ja solli vetes
duke menduar se tradhton
nje zemer te paster lendon

nese egziston nje zot
te gjej zgjidhjen qe se gjeta dote
ta gjej fatin dhe ta ndeshkoj
qe kjo bot ket ta kupton

kush mallkoj fatin tim
qoft mallkuar per qindra mote
me la mbyllur te jetoj
e vetmuar ne mes te kesaj bote

lotet qe ikam ne sy
qe pome rrjedhin per ty
askush me duket spo i kupton
se dhimbja ne zemer ende vazhdon

pran meje kalon vetura e fumdit
tek kembet me ndaloj
u mundova ta shoh se qka ka ne mbrendsi
por qdo dritare e erret smund te shof njeri

pa prit e pa kujtu u hap dritarja e ti
ati i dashuri im qenka me lot ne sy
e kishin ber dhenderr,po e pret tjetren
por ti me bene qe te qaj,per dashurin e vjeter,

ate ekishin martuar.por se kuptova arsyjen
pse mua sme treguan se ja nuk esht me mua
me veshtir se kurr ne jet.ne at qast u ndjeva me besoni
ate qe me seshumti e deshta,me tjetren jetoni

lotet nga syt e mi,vuajtje thell ne zemer
tash besen qe kisha,per jet perfundoi
endrrat qe i pash kaher,per nje qast mbaroi

kurr nuk e mendova,nje ndarje me lot
qe tjetra ne vendin tim,ty te behet zonje
nuk kam me fuqi.un per te jetuar
kur i dashuri im tani i martuar.

esht martuar me gruan,qe ai nuk edon
te lutem i dashur mua me harro
harroje se te deshta,un nje her ne jet
jo per avantura,por me te vertet

e tash u tradhtova nga familja jote
ma kan nxi jeten per shum e shum mote
te them udhembar.besom smundem te them
te largoj nga zemra,smundem te mos kem


te mendoj ne perqafim te tjetres,smundem me menduar
sepse zemra ime,me shum ka mu lenduar
karvanet e dasmes,rrugen e vazhdojn
i dashuri im me lot ne sy shkoj


prindit e ti,kan ber nje mekat
me lan mua ne vetmi,si nje njeri sakat
po martohet ai qe desha.me nje femer tjeter
mbeti dashurija jon.vetem e shkruar ne leter

smundem te bej ball.lotet e mia
smundem ta harroj per nje qast ket dasshur
mbeta qe te vuaj,per jet e per mote
me dhimbje ne zemer,me sy me lot

mbeta ta mallkoj kohen,kur te pata takuar
mbeta ti mallkoj ato.qe me tjetren te martuan
te martuan pa te pytur.dhe nuk kishin as pak meshir
me detyruan qe me zemer.tet them i dashur lamtumir

mendova se per ty un,jam e vetmja vajz
u na\dam pa prit fare,dhe pa as nje fjal
per her te fundit tet le nje amanet
nese me sheh enderr,ne EMER ME THERRET

nese te lind nje vajz,lerja emrin tim.
per dashurin ton.ruaje si kujtim
por mos i trego askujt per ne
as per kohen ton kur kemi qen

mos i thau askujt,se ekam dashur nje vajz
e prindit e tu qe neve nakan nda
mos i trego askujt,se te kam dashuruar
se edhe ne varr,ke mem lenduar........?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Mar 01, 2010 5:17 pm

♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
•♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥*..☆★.•°•.☆♥*.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyMon Mar 01, 2010 5:18 pm

“““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““ ““““““““““““““““““““““
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
““““““““““““““““““““““““““““““““““““““¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
“““““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **
“““““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
“““““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
“““““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
“““““““““““““““““““““““““““““/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
““““““““““““““““““¶““““““““/////.* *. **
““““““““““““““““¶¶“““““““/////““““““¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
“““““““““““““““¶¶¶“““““/////““““““¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
“““““““““““““““¶¶¶¶¶“/////““““¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
““““““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
“““““““““““““¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
““““““““““¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
“““““““¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
““““““¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
““““““““¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Mar 02, 2010 1:35 am

Edhe boten te
ma falin une prap dot vuaj.. Kur e di qe dora jote mban Unaz te huaj..
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten... A me genjeve ti apo genjeva
veten???? Shko jeto larg meje edhe pse te dua Une sisha per ty dhe ti
sishe per mua...

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sara_ger
super-moderatore
super-moderatore
sara_ger

Female
Numri i postimeve : 3948
Registration date : 19/09/2009

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Mar 02, 2010 4:15 pm

E shikon qiellin me plot drit po se veren,
e shikon diellin me
rrezet e tij po nuk e ndjen,
e shikon veren me bukurite e saj po nuk e
shijon.

Enet neper rruget pa mbarim,i zbathur ne vetemin e tij,
me
buze te verenjtur,
me sy te ajure me fetyr te zbehte.

Troket neper
dyer te qytetit per te kerkuar lemosh duke shpresuar se ndonjeren prej tyre gjej
drejtesi,
do te gjej nje familje qe kurr se ka pasur,
libra per te mesuar
nje abetare per ta lexuar,
nje fletore me nje laps per te shenuar.

Nje
femije i pambrojtur rri ne nje qoshe te qytetit nen rrezet e diellit e ngrit
doren e tij te vogel lart qe te kerkoj nje kafshat.

E kerkon qiellin me
plote drit kur do ta verej ,
e kerkon diellin me rrezet e tij kur do te
ndjeje,
e shikon veren me bukurite e saj kur do ta shijoj.

Por me se
shumti e kerkon jeten me
dashuri athua kur do ta jetoje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Mar 02, 2010 11:07 pm

Pertej dritares litaret e shiut
derdhen pa mbarim
zgjaten mendimet e mia
pleksen e shpleksen dhe sgjejne strehim
nuk e di pse po i dua kaq shume...
edhe ditet me shi
mos valle ngaqe gjej kohe me teper
te mendoj per ty ?!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Mar 02, 2010 11:07 pm

Jeta me beri vec gracka dhe hile
bota e endrrave para syve mu shemb
nga gjumi i harreses me zgjoi nje zile
ndoshta per mua ty te ra ndermend.
Zemra ime glob-kristal i thyer...
shpirti im nje det plot merzi
shpresa ime cope e cike e shqyer
u lut te ishe vetem ti...
Dua nje pershendetje heshtur naten me shi
nje perqa...fim te ngrohte kur sna sheh njeri
nje puthje ne buze nje lutje per mua
nje enderr e shthurur nje klithme te dua.
Thirr imazhin tim kur buzet te jene thare
do te dergoj nje puthje te kujtoj takimin e pare.
Thirr imazhin tim se ai vete do te kerkoje
e per asgje tjeter sdo te kesh nevoje.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyTue Mar 02, 2010 11:08 pm

Ndjenja jone hallakatet pyjeve
si femije ilegal pa aftesi
ne duar shpata intrigash mban
sikur te duhen per deshmi
ashtu te mprehta ato mbi koke i rrine... Shiko mė shumė... Mostra tutto
te gatshme ta therin,ta vdesin pa fjale
ne shkretetiren pa fund ta varrosin
sikur te ishte nje kokerr rere
ajo qendron atje mes gjakut
me trup ...te gjakosur qe mpikset ngadale
por e kupton qe s'eshte ilegale
dhe nuk eshte pa aftesi
ajo eshte nje rreze dielli
emri i saj eshte dashuri
shok ka vetmine,melodine,trishtimin
dhe deshmi ka shpirtin e vet
ndersa avokat mbrojtje ka sinqeritet !

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyThu Jan 27, 2011 4:13 am

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyThu Jan 27, 2011 4:14 am


Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!


_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 EmptyThu Jan 27, 2011 4:14 am

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.


_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 7 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
"Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 7 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Te dua" me vargje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 7 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: