»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
"Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 "Te dua" me vargje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jun 30, 2008 11:14 pm

Malli pėr ty, frymėn dashurie!
Eja tek unė, njė puthje ta fal!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
do e kuptoshe o shpirt, c"ėshtė dashurja?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyThu Jul 03, 2008 9:20 pm

Do tė puthi ėmbėl
qė gjatė tė mė kujtosh
nėse ndonjė herė largohesh
pėrsėri tė mė kėrkosh

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyThu Jul 03, 2008 9:20 pm

Dashuria ėshtė detė
e ē'do kush mund tė zhytet
por ai qe s'din te notoj
edhe mund tė zhytet

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyThu Jul 03, 2008 9:21 pm

Nėse je i vetmuar,
nėse je nė mendime,
pyete zemrėn tėnde!
A e don zemrėn time?
E kam njė dėshirė,
ėshtė shumė e thjesht,
tė isha afėr teje,
tjetėr s'kisha desht!

qaj

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyWed Jul 09, 2008 1:03 am

Kėsaj nate me hėnė tė vjeshtės
Dola fushės tė bredh kuturu
Retė shtuhen me vrap pa reshtur
Hėna duket aty-kėtu

Porsi retė mendimet e mia
Po mė shtyhen ndėr mend mė shpesh
dhe pas tyre gjithnjė gjendesh ti
si kjo hėnė qė duket mes resh.

Hėna shpejt do tė zhduket dhe netėt
do tė mbeten pa tė kurse ti
nė ėndėrrimet e mia pėrjetė
perėndim s'do tė kesh kurrsesi.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyWed Jul 09, 2008 10:04 pm

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyWed Jul 09, 2008 10:04 pm

Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
Ku??? ——————————— Pran meje..!!
Pse??? ——————————- Sepse te dua!!

Hapi krahėt lartė nė qiell,
ti pėr mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afėr nuk tė kam!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Jul 11, 2008 8:42 pm

Smundem tė mendoj
dicka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,
Smundem tė mendoj dicka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė,sa deshire kam qė tė jem pran teje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Jul 11, 2008 10:00 pm

Per ty jetoj
Per ty mendoj
Ty te dashuroj
Ne enderr te shikoj
Dhe te them se pa ty nuk jetoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptySun Jul 13, 2008 3:03 pm

Shpirti im lėkundet si tėrmet.
Atė ditė qė do me dashurosh nė botė do bėhet qamet.
Tė betohem me Zot e se ty tė dua pafundesisht.
E dashura ime tė lutem kthehu pėrgjithmon
se zemra ime ty po tė kėrkon.
Unė pėr ty shumė po vuaj
e kėtu pa ty vetja mė duket e huaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 14, 2008 2:31 am

Ne syte e tu shoh gjithe lumturine
ne buzet e tua shoh gjithe dashurine
ne floket e tu shoh gjithe xhelozine
ne duart e tua shoh gjithe miresine.

Ne fjalet e tua shoh nje planet te ri
ne boten tende shoh tjeter njeri
ne endrrat e tua shoh vec dashuri
ne jeten tende shoh vec lumturi.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 14, 2008 4:07 pm

Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn
dy fjalė qė kan domethėnjen cka ndjej unė pėr ty ,
kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!
dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,
por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtoshė njė te ardhme
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė e dashur
TĖ DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 15, 2008 5:32 pm

O mondo kjo tema eshte Te dua me vargje!
Si i behet qe un e dua po pa vargje ??!!??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyMon Jul 21, 2008 1:18 am

Nje fjal shkrova ne rer per ty o shpirti im nje zemer te madhe pikturova ku brenda saj ishe ti.Nje pik loti me ra ku dallga fshiu shkrimin tim per nje qast mendova se ti nuk ishe fati im.Dallga erdhi perseri ma solli zemren bashk me ty dhe shkrimi ne rer e la nje kujtim TE DUA SHPIRTI IM].

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 1:00 am

Lamtumire

Lamtumire pergjithmone
dy zera po thojne ngadale
pastaj pikuan ca lote mbi faqe
se syte po qajne me mall

Lamtumire plot vuajtje e dhimbje
dy zera i than njera-tjetres
si lejuan te ishin te lumtur
prandaj i dhane fund jetes

Lamtumire, si heshte ne zemer
zemrat e tyre shporoi
i vrau vetem nje fjal
nga kjo bote i largoi.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 1:18 am

Sa lule celin mbi dhe
te gjitha do te thahen
por dy zemrat tona
kurre s'do te ndahenSikur dy.tri
qe bejne pese
nese eshte nevoja
per ty do te vdes>>>

Mos ma ofro lulen qe ti marr
ere, por ofroma buzen
qe ta puthe njehere...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 6:08 pm

Me Fal Qe Te Dua

Me fal qe te dua kaq shume
me fal qe ne zemer te lendoj
me fal por eshte teper vone
nuk mundem un ty te harroj

Me fal qe te bera pa dashur
per mua pa qellim te mendosh
me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh

Me fal por njeriu prandaj vuan
te dashuroje nje njeri si TI
ti thaje lotet pa kaluar qerpikun
dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURI

Me fal por nuk te them dot te dua
nuk dua me puthje nga ty
ato jane vec dhimbje per zemren
ato me bejne te ndihem NJERI

Por un njeri nuk dua me te jem
nuk dua un me te flas per dashurine
sepse ti me nxore nga zemra
pa ty jeta ime s'ka kuptim

Me fal qe prap po te lendoj
me fal qe PERJETE DO TE DUA
me fal por nuk e di si i behet
me nje njeri te c'mendur si mua

e cmendur se te tjeret i dua si veten
e cmendur se tregoj te verteten
e cmendur se jam e sinqerte
se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
me fal qe te dhashe nje shekull dashuri
por jeta i ka keto padrejtesi
jeta me solli tek TI

Dhe ti si nje qenie e pafaj
si nje engjell me zemer te vrare
ti ke dicka te vecante
ti ke shume lote te pathare

Me vjen keq qe un nuk arrita
te te kthej buzeqeshjen perseri
ashtu sic ti ma ktheve mua
DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 6:12 pm

me ler te shkoj pa genjeshtra
puthja e fundit le te na mashtroj
leri kujtimet ti marr vjeshta
leri qe heshtja ti largoj

me ler te iki larg prej teje
syt te ndahen pa fund
edhe nje here shikimin ktheje
pastaj mos me kerko askund

me ler te varrosem ne vend tjeter
vdekur ose gjall te jem
mendome si nje histori e vjeter
dhe te 2 ne gjum te fleme

ti me njeh e di c far kam
e di ku fshihem sa her qaj
por s dua veten ta genjej
dhe as ti te ndihesh ne faj

po shkoj ngadale pa te urryer
per asgje ste mbaj meri
ti me dhe nje mesim te vyer
ndaj un skthehem me tek ti

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 6:16 pm

nese nje dite ti do te jesh duke qare
me thirr mua qe te jem me ty
un nuk te premtoj te te bej te qeshesh
por ne mund te qajm te dy!

nese nje dite ti deshiron te shkosh larg
e une mos te te kem ne sy...
mos ngurro te me therrasesh
un nuk premtoj te te ndal
por mund te vij me ty!

nese nje dite ti nuk deshiron te degjosh askend...
me thirr!
un te premtoj te jem me ty
pa asnje fjale,njesoj sikur te ishe vetem,e jo te dy

por,nese nje dite me therret
dhe nga une nuk merr pergjigje,
eja ti shpejt t'me shohesh ne sy
nodshta une kam nevoje per ty!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 7:05 pm

Sa ju kam dashur!

Sa ju kam dashur! Ndofta dashuria
Nuk eshte shuar krejt ne shpirtin tim!
Po s'dua qe prej dhembjeve te mia
Te ngryseni serish ne deshperim.

I heshtur e pa shprese u pervelova
Me ndrojtje,xhelozi e mall per ju
Po kaq me dliresi ju dashurova,
Sa ,zot!ju dashte tjeter kush keshtu!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
era13

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 7:06 pm

Kujtoj me mall njė cast gėzimi:
Pėrpara sysh m'u shfaqe ti,
Si vezullim i njė vegimi,
Si engjėll plot me bukuri.

N'andrralla jete zhurmėkote,
Nė dhembje brengash e mėrzi,
Mė grishte larg fytyra jote
Dhe zėri yt plot ėmbėlsi.

Nga shqotė e kohrave qė shkuan,
Kėshtjell' e ėndrrave m'u shemb,
Me mjegull vitet ma mbuluan
Fytyrėn tėnde, zėrin tėnd.

C'i ngrysa ditėt gjithė brengė.
I zymtė dhe nė shkretėti,
Pa perėndi, pa shpresė e kėngė,
Pa lot, jetė, e dashuri.

Po ja mė shkrepi prap agimi,
Se pėrsėri m'u shfaqe ti,
Si vezullim i njė vegimi,
Si engjėll plot me bukuri.

Dhe rreh me gas kjo zemra ime,
Sepse iu kthyen pėrsėri,
Dhe perėndi dhe frymėzime,
Dhe lot, jetė e dashuri.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 30c1zl3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 11:03 pm

Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot
As njėrėn as tjetrėn.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyTue Jul 22, 2008 11:05 pm

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Jul 25, 2008 1:13 am

Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty...

Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon...

Kur ti te ndiesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh prana...

Kur ti te me duash
Dhe prane te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une dote jem mes resh...!!!

_________________
"Te dua" me vargje - Faqe 5 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 EmptyFri Jul 25, 2008 1:16 am

Do jemi diku,
perjetsisht te dashuruar
edhe pse hijet tona
nga pluhuri do jene mbuluar
Ti do me perkedhelesh
embel si dikur
dhe do jesh prane meje
s'do ndahemi me kurre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
"Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: "Te dua" me vargje   "Te dua" me vargje - Faqe 5 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Te dua" me vargje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: