»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mirjana
anetar/e aktiv
anetar/e aktiv
avatar

Numri i postimeve : 103
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Fri Aug 01, 2008 9:54 pm

Je njohur pėrmes internetit apo je duke shkuar tė takohesh pėr tė parėn herė me njė vajzė dhe pasi jeni marrė vesh pėr vendin dhe kohėn e caktuar, je ndrequr dhe rregulluar. Po i afrohesh vendtakimit dhe e sheh atė nė tavolinė duke tė pritur dhe shikuar. Je disa metra larg saj dhe deri sa t’i i afrohesh tavolinės, truri i saj tashmė fillon tė funksionojė me tė madhe. Nė ēastin kur ti tashmė je afruar nė tavolinė, ajo e ka tė gatshme konstatimin, vlerėsimin e saj dhe tashmė e ka krijuar njė mendim bazė pėr ty. A do tė dėshironit tė dini se nė ēka ėshtė bazuar ajo pėr ta krijuar atė mendim bazė pėr ty? Nėse po, atėherė lexoje nė vazhdim.
1- Sa mirė je “i veshur dhe i paketuar”
Kėtu ajo tek ty kėrkon ndonjė paralajmėrim. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hedhur ca rroba nė trup, tė cilat mė parė kanė qenė tė shpėrndara nėpėr dhomė. Po ashtu, ajo vėren se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės. Kur jemi nė kėtė temė, shumica e femrave i dėbojnė tipat e meshkujve qė nuk pėrkujdesen fare pėr veten, por edhe ata qė pėrkujdesen pėr sė tepėrmi. Sidoqoftė ėshtė mė mirė tė dukesh perfekt sesa i lėnė pas dore. Nė anėn tjetėr, nėse i pėlqen stili yt, atėherė hulumtimi i saj vazhdon, duke i rrotulluar sytė, poshtė-lartė derisa e fikson shikimin kohė pas kohe edhe nė duart tua.
2- Ajo ēfarė mbani nė duar flet shumė pėr ju
Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė mund t’iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se je tip lexues, i qetė. Do t’i interesojė se ēfarė lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.
3- Sytė flasin mė tepėr se vetė goja
Sytė janė aq tė lėvizshėm dhe nė ēdo lėvizje japin nga njė informacion. Profesori Michael thekson se, prej syve mund tė vėrehet se sa ėshtė i menēur njė njeri nė bazė tė asaj se a veprojnė sytė e atij personi aktivisht apo janė tė ngurtėsuara. Pastaj se sa ėshtė i shėndetshėm: A janė tė kthjellėt apo tė skuqur, apo tė turbullta. Nėse bebėzat i keni tė zgjeruara, atėherė jepni sinjal se po mendoni nė diēka seksuale, ndoshta pėr ndonjė aktore seksi bombė. Mos harroni se ajo ka tė drejtė qė i beson syve, ngase lėvizjet e syve janė tė drejtuara nė njėfarė mėnyre nga ndėrdija e njerėzve. Dhe, atėherė ėshtė ēasti kur edhe ajo merr nė mėnyrė tė vetėdijshme mjaft informata pėr botėn tuaj dhe sjell vendimin pėr po apo jo. Tjetėr gjė qė asaj i tėrheq vėmendjen ėshtė edhe madhėsia e syve tu. Pėr njė vajzė, sa mė tė mėdha i ka sytė mashkulli aq mė i bukur ėshtė. Kėshtu thotė psikologja sociale, Anita Barbee, e cila bashkė me burrin e saj profesorin Michael Cunningham, e kanė mėsuar ndikimin e fytyrės te joshja e njerėzve. Sytė e mėdhenj te femra pėrkojnė me pamjen e foshnjave simpatike. Edhe vetė mund ta merrni me mend se sa tė dhėna janė femrat pas foshnjave. Prej gjithė kėsaj, ngjyra e lėkurės ėshtė mė pak e rėndėsishme dhe ajo varet nga shija individuale e femrės. Ndėrsa sa i pėrket syzeve, pėrshtypje shumė mė tė mirė lenė nėse ato janė nė harmoni me fytyrėn tėnde.

Kur njė mashkull i kushton rėndėsi vetes

Nė rast se tepėr i ke kushtuar rėndėsi vetes, atėherė duhesh t’i ndihmosh femrės, qė nė njėfarė mėnyre ta shėrosh nga kompleksi i inferioritetit, e cila e ka kapluar nga pamja jote. Nėse ajo e sheh se rrobat tuaja janė aq perfekte, atėherė do ta kaplojė njė frika nga ideja se ėshtė e pamundshme pėr t’iu kėnaqur nė jetė. Pra duhet t’i japėsh ndonjė shenjė se ty tė nevojitet ajo. Sidoqoftė, kjo vlen vetėm pėr rastet kur asaj i pėlqen stili yt. Nėse jo, atėherė, skanimi i saj ndalet me kaq, i kaloni edhe disa ēaste, dhe nė vazhdim do tė dėgjosh vetėm arsyetime pėr mungesė tė kohės sė saj etj. Ajo asnjėherė nuk tė thotė drejtpėrdrejt se ti nuk i pėlqen. Kjo ndodh pėr arsye se femrat asnjėherė nuk do tė donin tė ishin nė pozitė tė tillė qė tė mos i pėlqejnė njė mashkulli. Paramendo, po t’i thotė njė mashkull njė femre, “ti s’mė pėlqen”. Kjo do tė shkaktonte te ajo trauma aq tė thella sa qė me muaj do t’i duhet tė mjekohej pėr to.

Pėrshtypja e parė te sytė e femrės

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant. Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj. Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: “Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t’i kushtoni paketimit. Dhe, kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.

Natyrshmėria apo paraqitja e njė femre

Njė vajzė mė kalon nė krah dhe buzėqesh. E bukur? S’jam i bindur. Disa kile mė shumė, hunda pak me hark, por ka diēka qė mė tėrheq tek ajo, ėshtė intriguese, shprehet njė mashkull i kohėve tė sotme. Pėrgjigjja qė mund tė merrte ėshtė se: Ajo qė tė tėrheq ėshtė feminiteti, por edhe siguria e saj. Njė miks eksploziv sensualiteti qė tejkalon estetikėn tė bėn tė harrosh centimetrat mė shumė apo mė pak, kėmbė tė gjata, tė shkurtra apo celulite, s’kanė rėndėsi. Ėshtė thjesht sharm, “sex appeal”, erotizėm i pashprehur. E keqja jonė ėshtė se na ndodh qė shpesh tė fiksohemi tek defektet dhe lėmė pas dore armėn tonė mė tė fortė: Natyrshmėrinė. Joshja seksuale ėshtė veēanti ose mė mirė krenaria e tė qenit i veēantė, aftėsia pėr pėrdorimin e disa defekteve, tė cilat ndryshe pėrkthehen “sharm”. Nė kohėt qė jetojmė ka shumė bukuri seriale, tė manipuluara sipas operacioneve plastike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sat Aug 02, 2008 5:13 pm

thua te jete vertet keshtu mad mad mad mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sat Aug 02, 2008 10:48 pm

qaj qaj qaj qaj qaj :silent:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vl_girl
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 2304
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sat Aug 02, 2008 10:56 pm

ngele tu qa o arber, qesh pak qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sat Aug 02, 2008 11:01 pm

qesh qesh po qesh o lal se nuk po qaj dot me
keshtu e paska kjo jete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Mon Aug 04, 2008 9:13 pm

arbri qaj e qesh deri sa te plasesh si tti nuk e ke iden as vete cfarehalli ke nuk faj ajo xhesi me ty jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Mon Aug 04, 2008 11:04 pm

ik re dreq, se un e di shume mire hallin tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Mon Aug 04, 2008 11:36 pm

nuk e di por per te krijuar pershtypje per dike mendoje se dy jane gjerat ltyesore sinqeriteti edhe thjeshtesi ndersa per disa qe shtiren si teper ne krahasim me ate jane mendoje se jane me shume se sa fallco
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sat Aug 09, 2008 3:17 pm

nqs keto femrat e sotme do te ishin normale, nuk do te kishte nevoje per shume pispillosje e budallalleqe te tilla, do te mjaftonte thjesht nje look i rregullt, por duke patur parasysh se keto femrat jane pak si shume anormale, mashkullit, qe te bie ne sy per mire, i duhet :
1- Te jete i pispillosur, mire eshte edhe me puder ne fytyre
2- Te kete kepuce te reja ne cdo takim, se femrat kane qefe per vete ta rrealizojne kete fakt
3- Te paraqitet ne takim me nei X5 mundesisht por edhe ML pranohet
4- Ta kete portofolin plot se femra ne fillim porosit kafe, pastaj uje pa gaz, dhe si per mbylle je pice me fruta deti e shoqeruar me embelsire dhe nei pije 400 lekshe (te reja), dhe preferohet qe para se ta cosh ne shtepi nei pale sandale 180 euroshe te Bata
5- Ta keshe nr e celularit me 20 sepse ajo mer te gjithe shoqerine


.......... etj qe sdua me i permend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
daniela
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 241
Registration date : 10/08/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Sun Aug 10, 2008 2:47 pm

qesh qesh qesh se e dredh sa me shume qe ne filli ( belin dmth)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Wed Aug 13, 2008 9:28 am

po te shkoj jeta dukee dredhur po kujdes s e mos te keputet e ngel pa gje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   Wed Aug 13, 2008 10:00 am

pa merak se e kam te forte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si tė krijosh pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tė krijosh do tė thotė tė vrasėsh vdekjen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: