»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mirjana
anetar/e aktiv
anetar/e aktiv
avatar

Numri i postimeve : 103
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Fri Aug 01, 2008 9:52 pm

Puthja? Pararendėsja e dashurisė. Qė nga kontakti i parė i buzėve kuptohet qė aty ka ndjenjė, nėse histori qė ėshtė duke lindur do tė kthehet nė pasion apo jo. Aty pėrzihen erėrat, sensacionet dhe menjėherė kontakti kthehet nė intim. Por kujdes!! Njė puthje mund tė bėhet edhe dera e daljes sė njė lidhjeje. Ai qė nuk di tė puthė, ose kur mėnyra e tij e puthjes nuk e tėrheq partnerin, mundet qė tė mos arrijė nė fund, madje as nė fillimin e njė lidhjeje. Kėtė e provojnė rezultatet e bėra publike nga 20minutos.es, njė faqe spanjolle interneti e cila i pėrkushtohet rėndėsisė sė puthjeve nė njė raport, tė llogaritura kėto nga Match.com, njė nga faqet mė tė mėdha tė internetit pėr takime online.
***
Por mos kini frikė. Tė puthurit ėshtė njė art qė mėsohet, ashtu si mėsohet tė bėrit dashuri. Pėr atė qė ndihet i “paaftė”, gjėja mė e mirė ėshtė tė stėrvitesh me vetėbesim. Por nėse ėshtė partneri i “paafti”, atėherė duhet ta bėni tė kuptojė se duhet tė mėsojė, por pa e bėrė tė ndihet nė faj.
***
Nuk ėshtė vetėm sasia ajo qė ka rėndėsi, por cilėsia, ashtu si edhe nė mjaft fusha tė tjera tė jetės. 1300 persona janė intervistuar nė lidhe me llojet e puthjeve qė pėlqejnė, sa tė rėndėsishme janė ato nė njė lidhje dhe cilat janė elementet thelbėsorė nė njė puthje perfekte.
***
Pėrgjigjet? Njė nė katėr vetė i kanė dhėnė fund lidhjes pėr paaftėsi tė partnerit nė puthje. Ajo qė na shtyn pėr tė puthur, nė tė vėrtetė ėshtė dėshira pėr tė mėsuar nėse ekzistojnė pėrputhje me partnerin dhe pėr 42 % tė tė intervistuarve, tė puthėsh keq do tė thotė mungesė alkimie dhe kimie nė njė lidhje. Dhe si pėrfundim, fundi i kėsaj lidhje, ose njė pengesė e madhe qė nė fillim.
***
Por edhe era e keqe e gojės, djersitja e tepėrt nga nervozizmi apo ndjenja e pakėndshme e kontaktit me njė tjetėr, janė arsye mė se tė mjaftueshme pėr tė mos ndezur atė shkėndijėn qė bėn tė funksionojė njė lidhje. Pėr 61 % tė rasteve puthja ėshtė e rėndėsishme, sepse krijon intimitet, pėr 32 % krijon emocion dhe vetėm pėr 2 % puthja nuk ėshtė e rėndėsishme.
Puthja mė e mirė?
Puthja mė e mirė? Ajo qė jepet lehtėsisht, me sy mbyllur, sepse ėshtė mė sensuale dhe romantike. Pėr 13 % kjo ėshtė nė rregull, por edhe puthja e shumėfishtė, qė nis me ballin, vazhdon me faqet dhe pėrfundon tek buzėt.
Njė puthje e mirė, sipas pjesės mė tė madhe tė intervistuarve, ėshtė ajo e dhėnė me pasion, por e rėndėsishme ėshtė edhe ėmbėlsia. Mbi tė gjitha, pėr burrat e rėndėsishme ėshtė qė nė aktin e puthjes tė vendoset edhe entuziazmi.
Pėr sa i pėrket teknikave, pjesa mė e madhe e personave preferojnė qė ta zhvendosin kokėn djathtas, nė mėnyrė qė tė mos pėrplasin hundėt. Njė shenjė karakteri mė emotiv, sipas disa studiuesve irlandezė, pėr sa i pėrket tė turpshmėve, qė nė momentin final e kthejnė kokėn majtas. Ndėrsa pėr 49 %, djathtas apo majtas, nuk ka rėndėsia fare.
Tėrheqja
Ajo qė duket e qartė, ėshtė se pėr 70 % tė rasteve, pėr tė dhėnė njė puthje tė mirė, duhet tė ketė njė tėrheqje tė pėrgjithshme. Njė puthje ėshtė kulmi i intimitetit, dhe nė ndonjė rast mė shumė se vetė seksi. Sipas seksologes Gianna Schelotto, psikoterapiste dhe anėtare e komitetit shkencor Onda, “Puthja ka njė vlerė tė fortė simbolike, pėrfshin njė akt penetrimi si dhe afron fytyrėn dhe sytė, dhe ėshtė mė gjithėpėrfshirėse sė vetė akti seksual”.
Pėr 15 % tė rasteve, edhe njė buzėqeshje e bukur dhe buzė tė mbushura mund tė jenė tė rėndėsishme. 34 % e tė intervistuarve, nė fakt do t’i vendosnin me kėnaqėsi buzėt e tyre mbi ato tė Angelina Jolie, ndėrsa buzėt mė pak tėrheqėse pėr ta duket se janė ato tė modeles Esther Cańadas.
Sondazhet
Pėr 48 %, puthja e parė ka qenė mė mirė se ē’e prisnin, pėr 14 % nervozizmi ka prishur gjithēka, 10 % e grave e kujtojnė si njė puthje UMIDO. Ndėrsa 24 % e grave e kanė dhėnė puthjen e parė gjatė pushimeve, 28 % e burrave e ka bėrė nė njė festė. Megjithatė, edhe rastet e bareve dhe tė diskotekave nuk janė tė pakta. Pastaj, nėse duhet vendosur se kush duhet tė marrė iniciativėn pėr tė dhėnė puthjen i pari, pjesa mė e madhe mendojnė se duhet ta bėjė i pari qė e ndien se ka ardhur momenti i duhur, ndėrsa ka edhe njė 16 % qė mendojnė se iniciativa duhet tė jetė e mashkullit.
Puthėsit mė tė mirė
Puthėsit mė tė mirė? Vendin e parė e zėnė spanjollėt, tė cilėt ndiqen nga italianėt dhe mė pas francezėt, pastaj janė gjermanėt dhe britanikėt.
Puthjet pėlqehen nė tė gjitha vendet, si nė SHBA 67 %, Francė 63% dhe Kanada 62%. Nė fund tė klasifikimit janė puthjet nė kėmbė, qė u pėlqejnė 12 % tė hungarezėve dhe 3 % tė danezėve.
Ndėrsa Kama Sutra i klasifikon puthjet nė bazė tė intensitetit tė tyre. Mė elementarja ėshtė puthja inauguruese (kur buzėt e partnerėve takohen), e ndjek puthja Fremente ( kur femra e fut buzėn e poshtme nė gojėn e partnerit), dhe nė fund puthja me tė lėpirė (femra prek me gjuhė buzėn e partnerit me sy tė mbyllur). Variantet ndjekin mė pas lėvizjet e kokės dhe lojėn e gjuhės. E rėndėsishme ėshtė qė tė mos ngutesh dhe tė pėrfitosh tė gjitha ndjesitė, sepse puthja ngacmon qė tė pesta senset, dhe goja ėshtė njė nga pjesėt me mė shumė nerva tė trupit tė njeriut: njė puthje e kėndshme stimulon njė sėrė reaksionesh, si lėshimi i endorfinės, sekrecioni i mukozės, shtimin e rrahjeve tė zemrės deri nė 150 rrahje nė minutė dhe aktivizimin e 29 muskujve, 12 tė buzėve dhe 17 tė gjuhės. Pra, njė gjimnastikė ideale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sat Aug 02, 2008 10:52 pm

shett shett a ka mundesi gjera me te permbledhura dhe jo ti beni thjesht copy-paste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Mon Aug 04, 2008 11:39 pm

arbri nga te erdhi mer mad mad mad mad apo nuk ja ke iden cfare pergj te japesh edhe ku e dine ti se ajo e ka bere me copy paste ose e ka marre materialin e gateshem po nuk patet pergjigje me mire kaloni ne temen tjeter se sa flisni gjera pa lidhje edhe mbi te gjitha eshte e drejta e anetarite te psostoj cfare do lloj materiali ne perjashti te materialeve fyese dhe ofenduese( besoj se u kuptuam)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Tue Aug 05, 2008 12:31 am

Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Tue Aug 05, 2008 1:52 am

vertet mendoj se puthja eshte intimiteti me i bukur ne cift.
menyra si puthen dy persona,dhe sa here puthin njeri tjetrin tregon sa shume kane rendesi per njeri tjetirn

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Tue Aug 05, 2008 2:36 pm

o mondo avash mer se na preke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Tue Aug 05, 2008 2:45 pm

cfare u preke mer po mos ja fut kot se late name
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sat Aug 09, 2008 3:07 pm

qesh qesh qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
daniela
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 241
Registration date : 10/08/2008

MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sun Aug 10, 2008 2:50 pm

ja te behem cifte njehere se u bera nje jave qe jam vetem edhe atehre do i lexoje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sun Aug 10, 2008 4:57 pm

o daniela si thua, a e mbyllim sot javen e beqarise edhe lidhemi bashke?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sun Aug 10, 2008 4:58 pm

arbri mbaj rrallen ti mer se je me i vogel humor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Sun Aug 10, 2008 5:01 pm

po ne nuk jena te rradha e qumshtit bumm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   Wed Aug 13, 2008 9:21 am

te kishe qene ke rralla e qumshtit do te lija rralle por ketu as qe nuk behet fjale po ri mire e mos hap goje se ta shtyp ballin Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kujdes si puthni.Pėrkėdhelia qė shpėton ēiftin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: