»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mirjana
anetar/e aktiv
anetar/e aktiv
avatar

Numri i postimeve : 103
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   Fri Aug 01, 2008 9:51 pm

Qesh e sforcuar ? Fik telefonin ? Tė thėrret nė emėr ? Janė kėto disa nga mesazhet qė njė femėr i dėrgon pareshtur njė mashkulli, pėr tė cilin ndjen diēka. Pasi tė mėsosh kuptimin e tė gjitha kodeve qė kemi radhitur mė poshtė, nuk mbetet gjė tjetėr veēse tė hidhesh nė sulm. Ato shėrbejnė si njė shtysė, pėr t'i dhėnė mė shumė aksion dhe energji njė lidhjeje qė ka ngecur nė pragun e shoqėrisė dhe dashurisė. Lexo me kujdes 27 sinjalet dhe vepro!
1. Nė njė festė tė madhe, flet me ty dhe vetėm me ty, gjėrat e tjera nuk i bėjnė pėrshtypje.
2. Ajo vendos herė pas herė shkėlqyes buzėsh, por jo nė praninė tėnde (nėse trukimi ndodh nė prezencėn tende, ti je vetėm njė mik).
3. Nė prezencėn tėnde kafshon shpesh buzėt me njėra-tjetrėn.
4. Qėndron e ulur mbi mbėshtetėsen e kolltukut.
5. Ėshtė ditėlindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qė po flisni me njėri-tjetrin duke mbajtur gotat nė dorė.
6. Zakonisht nė festa pihet verė e kuqe, por ajo ka porositur njė gjė tjetėr, zakonisht birrė.
7. Flet mė ngadalė dhe me njė zė me ton bas.
8. Ti pi cigare, ndėrsa ajo edhe pse duket qartė qė bezdiset, vazhdon tė tė dėgjojė.
9. Tė sfidon, pa arsye, papritur, mė shumė se njė herė.
10. Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk ėshtė gazmore.
11. Gjatė bisedės, brenda fjalisė shqipton emrin tėnd, vend e pa vend.
12. Afron veshin pranė buzėve tė tua pėr tė dėgjuar "Nė kėtė lokal ka shumė zhurmė, nuk arrij tė tė dėgjoj".
13. Tė thotė se i ngjan njė personazhi tė famshėm.
14. Tė heq nga xhaketa fijet e flokėve qė tė kanė mbetur pas krehjes.
15. Tė thėrret gjithnjė nė emėr, duke shmangur emrat pėrkėdhelės me tė cilėt tė thėrret miku ose miqtė e tu tė ngushtė.
16. Bie zilja e telefonit tė saj. Fillimisht nuk pėrgjigjet nė fund e fik.
17. Flet me njė ton pyetės, duke t'u drejtuar e mbushur me kuriozitet "Besoj se kjo gjė do t'i pėlqente tė dashurės tėnde". (Kjo bazohet nė njė taktikė klasike, qė nė fakt ka synimin pėr tė zbuluar, nėse nė jetėn tėnde ka apo jo njė grua).
18. Tė thotė, qė je i talentuar dhe ky ėshtė njė lloj komplimenti i moderuar qė tregon se ajo ėshtė e sinqertė; ose sipas ligjeve tė pashkruara tė shoqėrisė, kjo do tė thotė se ti i dukesh tėrheqės, "tė kesh talent" do tė thotė, qė je salca pikante nė njė pjatė.
19. Tė telefonon e para ose ndonjėherė vetėm telefonon, pa asnjė shkak.
20. Kur ti e fton pėr tė pirė diēka, ajo vesh njė palė kėpucė tė reja, njė veshje tė re dhe njė ēantė, ndryshe nga ato qė kishte nė orarin e punės.
21. Ėshtė vonė dhe ajo s'ka pasur kohė tė mjaftueshme pėr t'u trukuar, por nuk ka harruar rimelin.
22. Tė pyet se ku ėshtė tualeti, ti i tregon se ku. Ajo sheh rrotull, ngre vetullat dhe ngrihet ngadalė duke ecur drejt vendit tė duhur.
23. Qėndron nė banjė mė shumė sesa duhet, qėllimi pėr t'u rregulluar para pasqyrės.
24. Nė praninė tėnde pėrdor shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kėngėsh.
25. Tė pyet nėse do tė provosh pjatėn qė ajo ka zgjedhur pėr tė ngrėnė, qė do tė thotė se ėshtė gati tė ndajė gjithēka me ty.
26. Ti ose dikush me tė cilin tė ka krahasuar jeni protagonistė tė gjėrave qė mund tė fantazojė gjatė bisedės.
27. Ajo fillon tė flasė pareshtur pėr materien, vrimėn e ozonit ose argumente tė ngjashme "shkencore".

"Arti" i tė propozuarit

Shumė meshkuj refuzojnė t'i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė ndaj shenjave tė ndryshme. Dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė, "arti" i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa minuta pėr t'i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė njė "punė" tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė "playboy" i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet, etj.


Gjestet dhe fjalėt

Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė mund t'iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues, i qetė. Do t'i interesojė se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.

Kė pėlqejnė femrat

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant. Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj. Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: "Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t'i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   Fri Aug 01, 2008 10:27 pm

femrat as vete nuk e dine se cfare u pelqen shett shett shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   Fri Aug 01, 2008 10:49 pm

po edhe keshtu eshte ndoshta por besoj nqs do ndodhte nje gje e tille do kisha nja 50 dashnore po ca te bej qe sma ka vare asnjera mad mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   Sat Aug 02, 2008 3:03 pm

o mondo po ske faj ti me lal, fajin e kan keto femrat humor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   Sat Aug 02, 2008 5:12 pm

por edhe keto bejne sikure nuk duan se kure perfundojne brenda pastaje te mbysin thu qe paskan qene djegur nga dashuria repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ja sinjalet qė tregojnė se ajo ėshtė e interesuar pėr ty...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: