»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Wed Jul 30, 2008 4:01 pm

1 Sė pari, pėrpiquni tė njihni veten tuaj, jini nė dijeni tė ndjenjave qė keni pėrbrenda...

2 Pėrpiquni tė kuptoni bashkėortin/bashkėshorten tuaj; mor prisni tė jeni ju gjithmoni ju ai qė duhet tė kuptohet nė ēift...

3 Kuptoni qė tashmė jeni tė martuar, keni arritur nė njė moshė tė tillė qė ju vė para pėrgjegjėsive mė tė mėdha...

4 Pas ēdo problemi qė mund tė lind nė ēift, mos thoni kurrė “unė dalė dhe shkoj tek prindėrit e mi” ose “marr xhaketėn e ik nga shtėpia”. Pėrpiquni tė jeni konstruktiv nė forcimin e lidhjeve nė familjen tuaj.

5 Nė rast problemi, mos kėrkoni njė gjykatės qė mbėshtet problemet tuaja. Gjeni dikė qė nuk merret me personat, por me zgjidhjen e ēėshtjeve...

6 Pasi tė njihni njėri tjetrin, duhet tė jeni nė gjendje ti pėrgjigjeni situatės “Une e di se si duhet tė sillem me bashkėshortin/bashkėshorten time nė raste tė caktuara, e di se duhet tė komunikoj me tė”...

7 Mendoni mirė se si ēfarė dhe si do tė thoni atė qė mendoni. Mos harroni mentalitetin e bashkėshortit tuaj...

8 Mėsoni tė kėrkoni ndjesė. Nė momente tė caktuara, rini larg ndjenjave tė krenarisė...

9 Kėrkoni ti zgjidhni problemet pa u mbledhur shumė. Mos kujtoni problemet e shkuara nė ēdo problem qė mund tė dalė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Wed Jul 30, 2008 11:27 pm

une jam burim problemesh ne cifte mad mad , keshtu qe do i ndjek njeher keto keshillat se ndoshta permiresohem pak, po nuk mendoj repiste

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Thu Jul 31, 2008 10:11 pm

mardheniet ne cift nuk kane nevoje per keshilla por thjesht dhe vetem per mirekuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Mon Aug 04, 2008 11:50 pm

mendoj se nje lidhje e shendoshe ka nevoje per rregulla edhe mirkuptim per te dy palet si te mashkulli ashty edhe te femra por gjithcka varet edhe ng meyra e sjelljes edhe niveli i emancipimit qe kane individet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 12:25 am

ja ti mesoj pak permendesh une keto rregulla se jam shume problematike ....e di :P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 1:56 am

ik mi gabel, pse ti mesosh mi? ti je yll bote ti mesoj ai boti jot po deshi Very Happy

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 2:35 pm

qyqja, ju ka ngel boti ne goje, po kaloni ke nei veture se eshte i modh boti qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 2:37 pm

po mer edhe mua do me misoje komshija se ajo ja thote shum ketyre gjerave repiste
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 2:38 pm

ej, po un mer qe i kom komshijet me pak km
me ka ron gjithe lodhja mua qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 2:44 pm

he mer se po vije unje jave nga komshijet e tua ti zbus pak se me sa po shikoj qenkin shume te egra qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 2:46 pm

yyyyyyyyy lale si bisha jon, sdun me dit per njeri, te shofin ne ashensor ene opaaaaaa spysin fare :oops:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Tue Aug 05, 2008 7:57 pm

ishalla mer jane keshtu sic thua ti se keto komshijet e deas jane shume te tupshme ubesh telef tu ja lyp(nr e tel) edhe asnjera nuk ma ka dhene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Sat Aug 09, 2008 3:09 pm

qesh qesh po pse re, apo bojn sikur nuk nigjojn ??!!??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
daniela
vip
vip
avatar

Numri i postimeve : 241
Registration date : 10/08/2008

MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Sun Aug 10, 2008 2:48 pm

duhet me i lezuar mire keto se nuk i dihet edhe mund te martohemi ndonje dite Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   Wed Aug 13, 2008 9:22 am

me mend ne koke moj se te duhen ne jeten tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rregulla tė arta mbi komunikimin nė ēift.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arta Hysi:Gjirokastriti (Satire)
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: