»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 KANĖ THĖNĖ PĖR... FEMRA, DASHURINĖ, TĖ DASHURUARIT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: KANĖ THĖNĖ PĖR... FEMRA, DASHURINĖ, TĖ DASHURUARIT   Thu Jul 24, 2008 8:50 pm

Aty ku mungon femra duhet tė vėmė njė pėrmendore nė pėrkujtim tė saj – S.Frashėri

· Dashuria ėshtė si zanė,shumė flasin e pak e kanė parė –

· Dashuria nuk ka moshė,ajo lind vazhdimishtė –

· Sa mė parė qė dalldis zemra aq mė shpejt kalon dhimbja… – Emily Dicinson

· Femra ėshtė mbretėreshė e botės e rob i dėshirave –

· Dashuria ėshtė njė pėlhurė qė e thurri Perendia e qė fantazia e njeriut e zbukuroi me qėndisje –

· Ėshtė shumė e vėshtirė tė mos jemi tė padrejtė me personin qė dashurojmė – Oscar Wilde

· Kur rritet dashuria tepėr,vdes –U.Shekspir

· Asgjė nuk tretėt mė shpejt e mė lehtė se sa lotėt e femrės –

· Dashuria lind nė zjarrė e vdes nė heshtje –

· Femrat e kanė vendin e veqantė tė rezervuar pėr gabimet qė s’i kanė bėrė kurrė –

· Tė dashuruarit e shohin vetėm vetėn e tyre e harrojnė se ata i sheh tėrė bota –

· Bukuria e femrės ėshtė morali i saj –Muhamedi a.s

· Pėr ēdo individ qė arrin sukses,nė ēdo etapė,nė ēdo fazė tė jetės,nė ēdo aktivitet,nė ēdo sipėrmarrje tė lavdishme,do tė jetė nė ndonjė vend,e dukshme o e padukshme njė femėr si frymėzuese – Prentice Milford

· Pėrvoja ka treguar se ėshtė e pamundur t’i shmangėsh ditėt e kėqija nga njė lidhje dashurore… --

· Kush tepėr do, dyshon e trembėt lehtė
· Ka frikė kush ka dashuri tė nxehtė – U.Shekspir

· Femra e bukur por e pamoralshme ėshtė si njė gur xhevahiri nė turirin e njė derri – Salomoni

· Vetėm dashuria nuk ka arsye –

· Nė dashuri vetėm ikja ėshtė fitore –

· Femrat janė si gjeneralėt,s’u itereson se ēfarė humbasin por u intereson vetėm fitorja

· Nė dashuri meshkujt tejkalojnė shpejtėsinė ose thjesht parkojnė nė vend tė gabuar

· Femrat kujtojnė vetėm meshkujt qė i kanė bėrė tė qeshin e meshkujt vetėm femrat qė i kanė bėrė tė qajnė –

· Femėr ėshtė ajo qė di tė lidhė plagė shtati dhe plagė zemre –

· Kur flisni me njė femėr parasėgjithash shihni se ēfarė do t’ju thotė ajo me sy –

· Dashurinė e vėrtetė s’mund ta gjesh (krijosh)atje ku ajo nuk ekziston dhe s’mund ta fshehėsh (shuash) atje ku ajo ekziston –

· Pos dashurisė nuk ka tjetėr,edhe vdekja –

· Femrat e mira shkojnė nė parajsė,tė kqijat gjithkah –

· Na duhet mė shumė dashuri pėr tė falur njė zemėr qė ka faj –

· Njeriu duhet tė ketė kujdes,se duke humbur dashurinė mund ta humbas edhe vetėn e pastaj tė mos mund tė gjej as njėrėn as tjetrėn –
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: KANĖ THĖNĖ PĖR... FEMRA, DASHURINĖ, TĖ DASHURUARIT   Fri Jul 25, 2008 2:34 am

aq bukur i kane thene ore mondi saaaa ca te te them Very Happy

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KANĖ THĖNĖ PĖR... FEMRA, DASHURINĖ, TĖ DASHURUARIT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi pėr dashurinė
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?
» Fatime Kulli: Mendimi filozofik pėr dashurinė dhe jetėn
» Thėnje tė ndryshme pėr dashurinė!
» Pėr tė dashuruarit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: