»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 A harrohet dashuria e pare?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 17, 2008 10:11 pm

nejse mendimi jot por se besoj se mund te harrohet lehte kjo varet edhe nga karakteri i individit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 17, 2008 10:17 pm

normale qe dashuria e pare nuk eshte si te tjerat, po ndenja kalon, koha e sheron dhimbjen dhe kujtimin e zbeh,gjithesesi eshte nje gje qe le shenje

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 17, 2008 10:28 pm

edhe une kete po thoja mi era po disa nuk po e kuptonin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 17, 2008 10:39 pm

Boooooooohhh po edhe te kjo e dyta po puth, po ndjej, po dashuroj... e para i ka ngel emri se ka qene e para... tjeter gje jo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 1:31 pm

harrohet dashnia e pare dhe pike shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 4:30 pm

avashni re, ca boni se lat mon
MEQE U HARROKA DASHNIA E PARE A KA NJERI KETU NE FORUM QE NUK E MBAN MEND EMRIN E TE DASHURIT/ES SE PARE ?????????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 5:03 pm

pse te te tjerve si mban mend ti??? Une per vete te te gjithve i mbaj mend, + mbaj mend dhe vendet e puthjeve te para me ēdonjerin dhe daten kur jemi lidhur e kur jemi ndare.......... mos flisni jerm tani.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 5:09 pm

o xhulia ca je tu thon yllo. un kete po them qejo vetem dashuria e pare po asnjera nga dashurite nuk harroet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 5:24 pm

1 sek 1 sek se ktu po behet 1 lemsh i madh........ si e do te harrumen ti mos i mbash mend as emrin as nga eshte etj etj po 1 person te takosh ne rruge dhe te flasesh me te 3 ose 4 ore e mban mend edhe me pas e jo me te dashrunin ktu me duket flasim per NDJENJAT KUNDREJT NJE PERSONI dhe ato sipas meje harrohen dhe kshu harrohet dashuria..... dhe jo personi me te cilin je dashuruar....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Fri Jul 18, 2008 5:29 pm

po po pate akoma ndjenja per nje person tjeter qe nuk eshte i dashuri/a atehere quhesh ndryshe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 11:23 am

hej o xhulia pershendetje njer.. mire se erdhe..
Po nuk po flitet per individin apo surratin e tij..Po flitet per dashurine..
edhe ndjenjat vine nje kohe harrohen ose me sakte humbin.. Larg syrit larg zemres.
Une ishin tim edhe e kam pare dhe takuar sigurisht qe ja mbaj mende fytyren e qelbet.. Very Happy Very Happy Very Happy Por nuk kam dashuri per te as qe behet fjale..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 11:26 am

E pra ate po thoja... kurse kto thone nuk harrohet Shocked atehere si ndertoni 1 dashuri te re ju??? bohhhhhhhhh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 11:28 am

Xhulia po me tulla edhe llac moj si e ndertoni thote qesh qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhulia_Di
Boss
Boss
avatar

Female
Numri i postimeve : 512
Age : 26
Location : Ne zemer te dikujt...
Job/hobbies : Matematika, volejbolli, letersia...
Humor : ...?...
Registration date : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 11:29 am

mire tani ta kthejm ne loje........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net/
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 11:33 am

xhulia nejse cdo njeri ka ate mendimin e tije edhe mvaret se si e perjeton nje dashuri nga kjo varet ne e kujton apo harron ate
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sat Jul 19, 2008 2:49 pm

o vdeksha una per mendimet tuaja. po secili ka mendimin dhe konceptin e tij per dashurine. mos kundershtoni kaq shume shett
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sun Jul 20, 2008 11:42 pm

di vyshket te gjitha te parat
e prape do kthehen ato
pervec dashuris se pare
as vyshket as kthehet ajo.

dashuria e pare nuk harrohet ne kuptimin qe eshte nder me te fortat se njeriu arrin njeh dhe prezanton veten me kete ndjenje, jo se nuk harrohet si dashuri,(se nuk do kishe mundesi te lidhje dashuri te tjera ne jeten tende). harrohet apo jo, varet nga mendimet nje gje eshte e sigurt, eshte nje ndjenje magjike dashuria e pare.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sun Jul 20, 2008 11:43 pm

hallall era se ia mbylle te gjithe ketyre qe flasin percart puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Sun Jul 20, 2008 11:47 pm

jam e zgjut une, kap ndonje gje me dore se si dihet hahahaha

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Wed Jul 23, 2008 11:55 pm

Pse dashuria e para?

Dashuria, ndjenjat dhe marrėdhėniet e ngrohta mes ēiftit bėjnė qė ēdo vėshtirėsi tė lehtėsohet. Kėtu pėrfshihen ndjenjat e sakrificės dhe prej saj rrjedhin burimet e pashtershme tė kontributit njerėzor.

Mė pėlqen ajo qė thuhet, por realiteti ndryshon shumė. Ka bashkėshortė qė me kalimin e kohės nuk ndiejnė mė ato ndjenja qė kishim kundrejt njėri-tjetrit. Midis tyre shumė herė shfaqet mendimi dyshues pėr forcėn e dashurisė. Ky ėshtė realiteti ynė, me tė jetojmė ēdo ditė. Kėto fjalėt ndoshta mund tė jenė pėrsėritur me dhjetėra herė nga burra apo nga gra tė tjerė dhe tė heshturit janė me mijėra. Secili ka ndrydhur brenda tij dhembjen dhe keqardhjen pėr njė ėndėrr bashkėshortore e cila kaloi shumė shpejt.

Ata e kthyen dashurinė nė njė vepėr qė praktikohet. Kėrkoni sė bashku vendet dhe nxitėsit qė ju rinovojnė dashurinė mes jush. Tė mos e lini lidhjen tuaj e t’ia dorėzoni vdekjes.

Pyete veten. Pse kam filluar tė ndiej humbjen e dashurisė? Pse ndjenjat e mia nuk janė si mė parė? Si udhėtoi dashuria nė fund tė ndjenjave, kur ajo zinte vendin e parė? Kush e ushqente kėtė ndjenjė?

Ėshtė e vėrtetė, kur punėt ishin tė pakta, ashtu ishin edhe pėrgjegjėsitė. Vėshtirėsitė e pakta bėnin qė marrėdhėniet tė ishin tė forta. Kjo marrėdhėnie s’duhet tė qėndrojė nė kufij tė caktuar apo brenda disa transformimesh tė kufizuara. Koha ndryshon, me tė ndryshojnė edhe kėrkesat e jetės, me tė zgjerohet dhe ndėrlikohet natyra e marrėdhėnieve bashkėshortore. E tėrė kjo kėrkon harmonizim dhe ambjentim, qė tė mund tė arrihet suksesi, tė mund tė kalohen vėshtirėsitė, pa arritur qė ndonjėri tė zhgėnjehet nga tjetri apo t’i hidhen akuza palės tjetėr se ėshtė burimi i tėrė tė kėqijave dhe disfatave.

Mė pėlqen vigjilenca dhe hulumtimi i disa bashkėshortėve ndaj natyrės dhe formės sė marrėdhėnieve mes tyre. Do tė ishte mirė qė kjo vigjilencė tė jetė stil jetese dhe tė praktikohet tek bashkėshortėt, e jo vetėm pėr njė pjesė.

Bashkėshortėt duhet tė duan njėri-thetrin. Ata duhet tė gjejnė mėnyrat pėr komunikim. Gjetja e mėnyrave pėr rinovimin e kėsaj dashurie ėshtė si ushqimi pėr njeriun, qė nuk e lė tė vdesė.

Ashtu si bima ka nevojė pėr ushqim, pėrkujdesje dhe interesim, ashtu edhe dashuria ka nevojė pėr kushte tė tilla.

Ushqimi apo uji i pakėt do ta thajė atė, derisa tė mbetet njė degė e thatė, pa jetė. Ēdo martesė, madje edhe ato mė tė lumturat kalojnė periudha tė mbushura me pengesa e probleme dhe kėrkojnė njė pėrkujdesje tė veēantė, qė kėto vėshtirėsi tė mos krijojnė ambjent varfėrie ndjenjash mes bashkėshortėve.

Kėrkoni ato mėnyra apo veprime qė dikur ndiznin dhe forconin ndjenjat tuaja. Rinovojini dhe praktikojini ato. Secila palė le t’i bėjė tė kuptojė palės tjetėr se ėshtė drita e syve tė tij. Bashkėshortėt mund tė pėrdorin fjalė tė ngrohta, tė ėmbla, shprehje tė buta, pasi kėshtu ata do ta ndiejnė veten tė vlerėsuar. Kėshtu, nė ēdo pjesė tė jetės, kur ju tė jeni vetėm, do tė ndjeni praninė e njėri-tjetrit. Gjithashtu, lėrini vend tė qeshurės dhe shakasė. Dijeni se ai ėshtė aktivizuesi i marrėdhėnies suaj martesore, i cili udhėheq drejt suksesit. Nuk ka pse tė nėnvleftėsohen, sepse ato janė burimi i ngrohtėsisė dhe afrimitetitdhe nxitin shkėmbimin e ideve dhe tė ndjenave.

Edhe pushimet mund tė bėjnė punėn e magjisė nė jetėn tuaj, nėse koha gjatė tyre organizohet me menēuri. Ju keni nevojė tė largoheni nga shtėpia pėr tė qetėsuar mendjen. Kjo, nga ana e saj, do tė bėjė qė ju tė dilni nga rrethi i acarimit dhe i punėve rutinė, freskon mirėkuptimin mes jush dhe ju ngre moralin. Kėshtu i lihet vend rifillimit tė njė jete tė re.

Shkėmbeni mendime dhe dėgjoni njėri-tjetrin. Kjo ka shumė rėndėsi nė jetėn tuaj. Duhet tė gjeni njė vend tė pėrshtatshėm pėr diskutim, ku tė shprehen hapur si ndjenjat pozitive ashtu edhe ato negative, sepse kjo ka ndikim tė madh nė rinovimin dhe pėrmirėsimin e marrėdhėnies mes jush. Fshehja dhe mbledhja nė vetvete do tė ēojė nė ndrydhje dhe acarim tė marrėdhėnieve, qė ndoshta mund tė shpėrthejė njė ditė.

Ashtu si dėgjoni mirė, mundohuni tė kuptoni po aq mirė. Pyetni pėr atė qė s’e keni kuptuar. Nėse do tė mund tė ndiqen kėto mėnyra e tė vihen nė praktikė, mund tė thuhet me siguri qė tė dy bashkėshortė nuk do tė ndiejnė plogėshti nė marrėdhėniet e tyre.

REVISTA FAMILJA

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Wed Jul 23, 2008 11:56 pm

sa ke shkruaj moj te rente
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Wed Jul 23, 2008 11:58 pm

humor humor lexo te mesosh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Wed Jul 23, 2008 11:59 pm

po kaq sa ke shkruar ti kur ta lexosh te gjithe nuk mban mend asgje moj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TOP_MODEL
super-moderatore
super-moderatore
avatar

Male
Numri i postimeve : 944
Location : England is a paradise for women and hell for horses
Job/hobbies : I look through the list of the richest people. If I'm not there i need to work
Humor : Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway
Registration date : 30/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 24, 2008 12:01 am

Ori c'fare ke sjell gjithe kete hartim ketu??? hahahahahahhaa
Pse nuk merr shembull nga patriotja qe eshte e zgjut dhe kap gjera me dore... qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   Thu Jul 24, 2008 12:03 am

model joooooo, sjam aq e zgjuar jo qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A harrohet dashuria e pare?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A harrohet dashuria e pare?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» POEZI QE FITOI VENDIN E PARE NE KOKURSIN LETRAR TE MALISHEVES?
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria
» Monda Korca: Kafeqejfi-Tregim-Pjesa e Pare-Nga Raimonda Moisiu
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: