»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Sa jeni njėri romantik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Sa jeni njėri romantik   Tue May 27, 2008 10:54 am

Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet situatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t'i mblidhni pikėt nė tabelė.1. Partneri ju fton nė darkė. Mė shumė do tė ju pėlqente atmosfera:

a) - Shtėpiake nė banesė tė partnerit
b) - Restoranti me specialitete tė mrekullueshme
c) - Darka me qirinj e muzikė tė lehtė e tė qetė

2. Mikut tuaj i blen njė dhuratė pėr ditėlindje. Do tė zgjidhni:

a) - Dhuratėn qė do ta pėrkujtoj pėrjetė nė ju.
b) - Atė qė dini se i nevojitet.
c) - Dhuratėn qė besoni se do t'i pėlqej.

3. Pėr tė parėn herė dilni nė takim me personin qė ju tėrheq. Do tė zgjidhni:

a) - Kinemanė pėr ta shikuar ndonjė film dashurie apo ndoshta ndonjė dramė.
b) - Shėtitjen pranė lumit nėpėr natė me hėnė.
c) - Shkuarjen nė restorant ose nė disko.

4. Miku ua tregon nė besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:

a) - I thoni se nėse kėshtu ndodhė, nuk e vleni njė partner tė tillė.
b) - I tregoni mėnyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e kėshilloni qė haptas tė bisedoj me tė.
c) – Nuk e kėshilloni fare, mundoheni tė largoheni nga kjo temė


5. Pėr pritje tė viti tė ri, mė me dėshirė do tė zgjidhnit:

a) - Ambientin malor pėrplot borė pran dritės sė kaminit dhe shoqėrisė sė hareshme.
b) - Atmosferėn shtėpiake me disa miq tė zgjedhur.
c) - Restorantin luksoz me muzikė tė kėndshme.

6. Nė mendimin se si do tė ishte qė me partnerin e zgjedhur nga ju tė kaloni njė kohė nė njė ishull tė shkretė (vetėm ju tė dy), Ju bie ndėr mend:

a) - krahas natyrės sė bukur, nuk do tė ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do tė ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do tė ishte jo komforte dhe madje e rrezikshme njė gjė e tillė.

7. Mė sė shumti adhuroni tė shikoni:

a) - Filmat aksion apo luftarak
b) - Dramat apo komeditė
c) - Melodramat apo filmat me tema dashurie.

8. Krevati i ėndrrave tuaja ėshtė:

a) - Pėrlotė jastėkė tė vogla tė buta nga mėndafshi me baldakin
b) - I hapėt, i pėrshtatshėm me vija tė drejta
c) - Masiv, stilik me savat

9. Sikur tė mundeshit qė tė udhėtonit nėpėr kohė, do tė zgjidhni kohėn:

a) - Periudhėn kur tashmė keni jetuar tė lumtur
b) - Romantike tė kalorėsve dhe damave tė pallateve.
c) - Ardhmėrinė mė tė bukur.

10. Sikur tė krijonit ju kreacione pėr modėn e femrės do tė bėnit:

a) - Rroba tė thjeshta, tė pėrshtatshme dhe sportive.
b) - Rroba elegante nga materiali i butė.
c) - Rroba tė pasuruara me dekore, shkėlqyese dhe me shumė dantellė.

Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1

b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3

c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5

Prej 10-20 pikė

Vėshtirė se dikush do tė mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjendeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjene mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė komforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.

Prej 21-39 pikė

Nuk jeni pėr sė tepėrmi romantik, por nuk mund tė thuhet se fare nuk e keni kėtė veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni tė befasuar, me veten tuaj. Nė raste speciale kur jeni tė kapluar me sentimentalizėm, me ndjenja xhentile dhe tė dashuruar, nė Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atėherė dini tė ėndėrroni dhe tė kėnaqeni nė atmosferė tė muzikės sė qetė dhe tė qirinjve, madje dhe tė shikoni ndonjė film me mė shumė melodrama, qė do tė Ju pėlqente.

Prej 40-50 pikė

Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinj dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr", nė ėndėrr tė rralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veēanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje dilni tė pėrcillni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr ju kjo botė ka mjaft romantikė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Sa jeni njėri romantik   Tue May 27, 2008 1:16 pm

Prej 40-50 pikė

Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinj dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr", nė ėndėrr tė rralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veēanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje dilni tė pėrcillni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr ju kjo botė ka mjaft romantikė


bobe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Sa jeni njėri romantik   Sun Jul 13, 2008 2:57 pm

Prej 10-20 pikė

Vėshtirė se dikush do tė mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjendeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjene mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė komforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.

qesh qesh qesh qesh qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
edangel
super_vip
super_vip
avatar

Female
Numri i postimeve : 482
Age : 35
Location : Italy
Job/hobbies : Punojnese,palester, lexim.
Humor : kulmi per nje hidraulik,qe i biri mos te kuptoj nje tub.
Registration date : 12/05/2008

MesazhTitulli: Re: Sa jeni njėri romantik   Sun Jul 13, 2008 3:46 pm

Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinj dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr", nė ėndėrr tė rralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veēanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje dilni tė pėrcillni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr ju kjo botė ka mjaft romantikė.Nuk mund te ishte ndryshe bobe bobe bobe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lezha.eu
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Sa jeni njėri romantik   Fri Jul 25, 2008 5:36 am

Prej 40-50 pikė

Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinj dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr", nė ėndėrr tė rralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veēanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje dilni tė pėrcillni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr ju kjo botė ka mjaft romantikė


te gjithe romatik ne?? Rolling Eyes paskemi humb kot kush e paska dit qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sa jeni njėri romantik   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa jeni njėri romantik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė nderuar/a kudo qe jeni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: