»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptySun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptySun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyTue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptySat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptySat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyMon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptySun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
June 2019
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share
 

 Shprehje , vargje te bukura per dashurine

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:27 pm

Loti yt dua te jem
nga syte e tua te rrjedh
mbi faqe lehte te te rreshqas
ne buzet e tua dua te vdes ...


Edituar pėr herė tė fundit nga DEA nė Fri May 23, 2008 12:41 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:27 pm

Pėr Hirė tė jetės
Jeto me mua Pėr
Hir tė vuajtjes vuaj me mua
Pėr hir tė dashuris thuaj
tė dua edhe un nėse vdes
ti vdis me mua Se une vetem ty
Tė DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:28 pm

Vetem si t'ia kemi then te gjitha njeri_tjetrit,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te arrijm te durojm njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te mbrojm njeri_tjetrin nga vetja,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te mesohemi te permbajm njeri_tjetrin,
ateher ka fituar dashuria
Vetem si te jemi mesuar me njeri_tjetrin
ateher ka fituar dashuria.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:29 pm

Ti me pyet:
Cdo te ndodhe pas nesh?
Une te pergjigjem:
Do te kete jete.
Po dashuri ?-me pyet ti
Njerezit do te duhen,
po jo sa ne te dy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:29 pm

Dashuria e parė i ngjan borės sė parė, rrallė ndonjėherė mbetet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyThu May 22, 2008 11:30 pm

- Dashuria e parė ėshtė shumė e madhe dhe njėkohėsisht shumė e vogėl.
Hygo
Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
Kanti


- Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
Volteri

- Ikja ėshtė fitoria e vetme nė dashuri.
Bonaparti

- Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
Monteskie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:40 am

Te kerkova ne bregun e detit
Te kerkova ne jet plot mundime
Por ti ishe ulur lehte e lehte
Ne folene e zemres time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:40 am

Une jam engjelli yt.
Egjelli i shpirtit e i zemres tende.
Ajo qe te zgjon me nje te puthur e cdo nate hap krahet per te ngrohur zemren tende.

Jam engjelli yt.
Ajo qe kurre s'do te te ler vetem.
Ajo engjellushe qe pret vetem nje ..." Po" per tu rizgjuar nga zemra jote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:42 am

Nese do te dashuroja dike tjeter
do te ishte dashuri hynore
sepse dashuria ime per ty
i ka prekur limitet e dashurise njerezore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:43 am

Kam nevoj se cdo gje ta harroj
qe vetmin nga zemra ta largoj
kur ti te zgjohesh neper te tjera duar
ne heshtje dhimbjen do ta vras
po prap do te dua................"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:43 am

E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s“kisha desht
Sa e ėmbel esht jeta
Sa e ėmbel esht rinija
Por ma e ėmbel qenka Dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:44 am

Nese do te dish sa me mungon, perpiqu te mbledhesh pikat e shiut.
Ato qe arrin te mbledhesh tregojne sa shume te mungoj une ty.
Ato qe nuk arrin dot te kapesh tregojne sa shume ti me mungon mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:44 am

Thuhet se cdo njeri para se te lind
eshte mashkull dhe femer ne te njejten kohe.
Por kur lind keto dy humbasin
dhe tere jeten rrin duke u kerkuar.
Une kam mbaruar kerkim tim,
sepse te kam gjetur shpirti im.

Te dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:45 am

Dashuria eshte vetem nje paragraf, ne jeten e nje djali
kurse ne jeten e nje vajze eshte nje liber i tere.

Dashuria eshte si nje flake e pavdekshme, qe sapo te ndizet, do vazhdoje te digjet perjete!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:46 am

As det,as aqean nuk kan aq thellesi
Sa kam une o shpirt,dashuri per ty
Ne dashuri s'ka turp,por une prap nguroj
Te them qe me shpirt,ty te adhuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:47 am

Ne gjume bie
Ne enderr te shikoj
Vec per ty mendoj
"o zot sa shume te dashuroj"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:47 am

Me fjalen Te dua do mbush zemren tende
Me puthjet e emble do mbush shpirtin tend
Me buzet e tua do bej ēudi
Atje ku une ndjej shume dashuri"Tė dua"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:48 am

Dua te le gjurme thelle ne shpirtin tend,
aty ku askush te mos shkele me.
Ne mijera nete pa gjume ne enderrimet e tua dua te jem une.
Dua te le gjurme ne zemren tende,
te te shtoj nje rrahje me shume,
aty te ngul rrenjet e dashurise,
aq sa mos ti shkul dot as edhe nje lume.
Dua te le gjurme ne cdo cast dhe sekond,
te me kesh kudo ne mendje,
te jesh me mua ne endrrat pa fund.
Dua te jem mbretereshe ne zemren tende.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:49 am

hapi syte e mos i mbyll
une jam hene ti je yll
kur ti qesh une jam lot
ste nderroj me asgje ne bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:51 am

Me mungon buza jote ne kete nate te qete,
dora jote e bute te me ledhatoje lehte,
syte e tu te embel te me falin njė shikim
e i gjithe trupi yt, te ngroh trupin tim
Ty vetem ty, dua te te kem prane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:52 am

Fali syte e mi, qe te admirojne
fali lotet e mi, qe per ty po bien.
Fale dhimbjen time, qe po ndej per ty
fali veshet e mi, qe duan te degjojne.
Fale zemren time, qe per ty po pret
fali buzet e mia, qe duan te te puthin.
Fali krahet e mia, qe duan te te perqafojne
fali duart e mia, qe duan te te ledhatojne.
Fale mendjen time, qe per ty mendon
fali kembet e mia, qe me ty duan te vallezojne.
Fale jeten time, qe me ty do te jetoje
por mbi te gjitha, me fal mua qe Te dua!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:53 am

Shume larg te kam me kilometra, por ne Zemer as me milimetra! Asgje nuk dua
prej teje, vetem te kem afer meje!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Admin
Webmaster
Webmaster
Admin

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:54 am

Para se tė dashuroja…

Para se tė dashuroja, e dashur,
Asgjė s’ishte e imja:
endesha rrugėve, midis sendeve
asgjė s’kishte vlerė, as emėr nuk kishte:
vetėm ajėr qė priste ishte bota.
Unė pashė sallone nė ngjyrė hiri,
galeri tė banuara prej hėnės,
hangare tė pashpirt nė ndarje,
pyetje qė ngulnin kėmbė nė rėrė.
Gjithēka ishte bosh, e vdekur, e heshtur,
rrėzuar, braktisur, lėshuar;
gjithēka ishte e huaj, tjetėrsim,
e tė tjerėve ishte dhe e askijut, -
gjersa bukuria jote dhe varfėria
e mbushėn vjeshtėn me dhurata.

_________________
Shprehje , vargje te bukura per dashurine 914067001236650935
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:54 am

Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine EmptyFri May 23, 2008 12:58 am

Me dhurove syte dhe me the : Shiko
me dhurove zemren dhe me the: Me dashuro
Por nuk me the qe me kete zemer do vuaja dhe me keto sy do te qaja .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty
MesazhTitulli: Re: Shprehje , vargje te bukura per dashurine   Shprehje , vargje te bukura per dashurine Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shprehje , vargje te bukura per dashurine
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 19Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: