»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»
!!MIRE SE ERDHE NE FORUM!! ***QIELL-LIRIE*** !
!Vizitor-i-nderuar-dhe-i-rrespektuar-nėse-dėshironi-qė-pop-login te-mos-shfaqet-klikoni-butonin! !!!---DO NOT DISPLAY AGAIN---!!!

Argetim te kendshem ne QIELL-LIRIE nga Administratorja **ORI & ERA**

»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)»


 
Portali ORIForumCalendarPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimiTOP Albaniachatshkarko
Tema Fundit
» Besoni ne lotet e nje mashkulli
Mon Feb 06, 2017 6:12 am nga Dielli

» C'ESHTE DASHURIA?
Mon Feb 06, 2017 6:00 am nga Dielli

» Mesazhi me i bukur
Mon Feb 06, 2017 5:42 am nga Dielli

» Ka dashuri pa interes?
Mon Feb 06, 2017 5:37 am nga Dielli

» Mirmengjesi
Sun Feb 05, 2017 12:07 pm nga Dielli

» Pershendetje
Sun Feb 05, 2017 11:58 am nga Dielli

» Miremengjes,miredita,mirembrema,mirupafshim dhe naten e mire.
Tue Jan 17, 2017 1:20 am nga Admin

» Vetem nje fjale
Sat May 23, 2015 4:48 pm nga Admin

» CILI ANETAR JU MUNGON NE KETO MOMENTE?
Sat May 23, 2015 4:41 pm nga Admin

» Me fal...
Mon Jul 29, 2013 1:28 pm nga Ina_ina

» GJUMI DHE DASHURIA.
Mon Jul 29, 2013 1:27 pm nga Ina_ina

» Puthja e Par Qe Tka Dhon nje Femer .!
Mon Jul 29, 2013 1:25 pm nga Ina_ina

» A njeh dashuria ngjyrė, moshė dhe atdhe?
Mon Jul 29, 2013 1:24 pm nga Ina_ina

» A jetohet pa dashuri?
Mon Jul 29, 2013 1:22 pm nga Ina_ina

» TE DUA KUR.....
Mon Jul 29, 2013 1:20 pm nga Ina_ina

» Aka nje vend dhe per mua ketu..?
Mon Jul 29, 2013 1:11 pm nga Ina_ina

» XXX Vetem Per Moshat 18 e Siper
Sun Jul 07, 2013 1:56 pm nga arion

» Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
Fri Apr 12, 2013 11:33 pm nga shaban cakolli

» Vajzat e virgjera, a gjenden me?
Fri Apr 12, 2013 11:30 pm nga shaban cakolli

» PER TY.......
Fri Apr 12, 2013 9:19 pm nga shaban cakolli

» A munde te gjesh dashuri ne internet edhe sa do ket sukses
Fri Apr 12, 2013 9:17 pm nga shaban cakolli

» Cila eshte gjeja e pare qe ju terheq te nje vajze/djale?
Fri Apr 12, 2013 9:14 pm nga shaban cakolli

» Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» MARTES APO BASHKEJETES?
Fri Apr 12, 2013 9:13 pm nga shaban cakolli

» Me dhemb zemra kur....?
Fri Apr 12, 2013 9:11 pm nga shaban cakolli

» Cfare kerkoni ke nji njeri qe te ket fatin te behet i dashuri/a juaj?
Fri Apr 12, 2013 9:10 pm nga shaban cakolli

» DEDIKIME PER DASHURIN
Fri Apr 12, 2013 9:09 pm nga shaban cakolli

» Puthja, nuk eshte vetem ceshtje buzesh
Fri Apr 12, 2013 9:07 pm nga shaban cakolli

» Vuaj kur ti...
Fri Apr 12, 2013 9:06 pm nga shaban cakolli

» Te dua sepse...
Fri Apr 12, 2013 9:03 pm nga shaban cakolli

*
*
*
*
*
*
*
*
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
*ChAt Me PeRsHeNdEtJe*
♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
SHTYPI
Gazeta Shqiptare
GAzeta Metropol
Gazeta Shqip
Gazeta Albania
Gazeta Koha jone
Gazeta Sot
Gazeta Tirana Observer
Gazeta Korrieri
Gazeta Shekulli
Gazeta 55
Gazeta Rilindja Demokratike
Gazeta Standard
Gazeta Tema
Gazeta Biznesi
Gazeta Zeri i Popullit
Gazeta Ballkan
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of »(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» on your social bookmarking website

Share | 
 

 Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 5688
Location : ALBANIA
Job/hobbies : qiell-lirie.sosblog.com
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   Fri May 09, 2008 1:11 am

Cfarė ndjenė pėr mashkullin qė tė bėn tė tė rrahė zemra. Ke gjetur dashurin tėnde tė madhe apo ėshtė vetėm njė histori e bazuar nė dėshirat e momentit? Beni testin tonė pėr tė kuptuar se cafrė marrėdhėnie ėshtė ajo qė po jetoni?


1- Cila ėshtė cilėsia kryesore tek njė mashkull?

a- Ndrshmėria
b- Qėndrueshmėria
c- Ndjeshmėria

2- Zakonisht kur flet me tė

a- jeni gjithnjė dakord
b- ndonjėherė nuk e dėgjon
c- Kėrkon gjithnjė qė tė jeni dakord

3- Takimi juaj I parė ka qėnė

a- Njė lojė e gjatė joshėse
b- Njė bised e gjatė pėr tė njuohur njėri-tjetrin mė mirė
c- Dashuri me shikim tė parė

4- jatė njė feste njė grua e bukur kėrkon ta bėj pėr vete

a- Ėshtė njė rast I mirė p[ėr tė kuptuar nėse tė do me tė vėrtet
b- Nuk ka asnjė rrezik: Ai tė do vetėm tty.
c- E puth me shumė pasion nė mėnyreė qė tė mos I shkojė mėndja tek asnjė femėr tjetėr.

5- Sonte ke njė takim me tė

a- Do tė veshėsh njė fustan seksi dhe do tė ketė shumė shapmpanjė
b- Njė darkė nė shtėpin tuaj dhe njė bised e qetė
c- Njė dalje nė kinema, pėr tu mbėshtetur nė supin e tij

6- Nėse do tė tė linte do tė mendoje

a- Ėshtė e pamundur tė do me gjithė shpirtė
b- Nuk ia vlenė, ti meritoje mė shumė
c- Nuk mė dashuronte mė tė vėrtet

7- Miqtė tuaj ju konsiderojnė

a- Dy njerėz qė flasin shumė me njėri tjetrin
b- Dashnor apasionant
c- Njė ciftė unik

8- Nėse do tė tė kėrkonte tė martoheshit.

a- Do tė mendoheshe.
b- Po, bashkė pėrgjithmonė
c- Jemi mirė kėshtu pėrse duhet tė martohemi

Mė shumjė a
Ke ndjėnja shumė tė forta
Lidhja juaj ėshtė e mbėshtetur nė ndjenja shumė tė thella. Kėtė e t6regojnė shumė element, keni gjithn jė nevoj tė rrini bashkė, jeni tė pandashėm, dhe bėni shumė plane bashkė. Lidhja juaj ėsėhtė bėrė gjithnjė dhe mė e fortėq dhe tė gjithė ju konsiderojnė njė ciftė tė vėrtet. Ke pėrshtypjen se ke gjetur mashkullin e jetės trėnde dhe edhe nėse njė tjetėr afohet je shumė e sigurt qė nuk ka asnjė rrezik.
Cilėsit e tua: Ke shumė besim nė vetėvete, nuk ke frikė tė dashurosh kur je e bindur se kjo dashuri do tė tė kthehet. Nuk ke asnjė dyshim nė besnikėrin e mashkullit tėnd.
Kufijt e tu: Nuk tė pėlqen tė ndryshosh sipas situatave qė ju paraqiten. Pėr ty nuk egzistojnė kompromiset dhe nuk falė shumė.

Mė shumė b
Je nė dilem
Ėshtė dashuri apo dėshirė? Kėtė pyejtje I bėn vetes gjithnjė. Pėr frikė apo pėr pasigurin qė tė karakterizon, nuk je e sigurt nėse tė tėrheq partneri sepse e dashuron apo sepse ka njė paraqitje tė kėndėshme fizike dhe ėshtė I mirė nė shtratė. Pėr tė mbrojtur veten mendon shumė shpoesh se mbase ėshtė mė mirė qė tė mos oimplikohesh aq shumė nė njė lidhje. Preferon tė japėsėh pak nė mėnyrė qė tė mos zhgėnjehesh nėse gjėrat nuk ecin ashtu sic duhet. Me pak fjalė frenon veten vecanėrisht nėse tė duket se nuk tė jep aq shumė dashuri.
Cilėsit e tua: Nuk je nga ato qė bien nė dashuri kėmbė dhe kokė. Je shumė e kujdesėshme sepse ke nevojė tė dish se mė kė ke tė bėsh. Pėr ty dashuria ėshtė dicka me shumė vlerė e cila nuk duhet tė konsumohet me dikė qė nuk e meriton.
Kufijt e tua: e ke shumė tė vėshtirė tė besosh tek dikush dhe tė jepesh e tėra. Ke nevoj tė njohėsh me shumė egzaktėsi ndjenjat e tjetrit.

Mė shumė c
Ndjenė njė tėrheqje kafshėrore
Mashkulli ytė tė duket eksitues dhe joshės. Ke dėshirė ta shtėrngosh tė bėsh dashuri me tė. Pėr tu ka mė shumė rėndėsi qė ai tė tė njohė anėn tėnde joshėse se sa anėn tėnde tė personalitetit. Tė tėrheq si njė magnet, por kjo nė rastet qė jeni duke bėrė dashuri, pasi gjithė pasioni lkalon fillon tyė vėsh re tė gjitha defektet qė ka dhe ndonjėherė thua me vete se cfraė dua unė me kėtė njeri.
Cilėsit e tua; Ke njė aftėsi tė lindur pėr tu dhėnė nė lojėn e joshjes. Tė pėlqen tė japėsh dhe tė ndjesh kėnaqėsi. Mbi tė gjitha ti e di se cafrė kėrkon: Joshja ėshtė motoja jote.
Kufijtė e tua; Ke mė shumė tendenca tė vlerėsosh anėn fizike tek njė mashkull, duke lėnė mėnjanė anėnė tjetėr tė rėndėsishėme atė tė ndjenjave. Kjo ėshtė logjike duke parė qė mė shumė dėgjon zėrin e trupit sesa tė zemrės.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.albanianforum.net
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   Fri May 09, 2008 11:33 pm

1-c
2-b
3-b
4-a
5-a
6-c
7-a
8-a
qesh

Mė shumjė a
Ke ndjėnja shumė tė forta
Lidhja juaj ėshtė e mbėshtetur nė ndjenja shumė tė thella. Kėtė e t6regojnė shumė element, keni gjithn jė nevoj tė rrini bashkė, jeni tė pandashėm, dhe bėni shumė plane bashkė. Lidhja juaj ėsėhtė bėrė gjithnjė dhe mė e fortėq dhe tė gjithė ju konsiderojnė njė ciftė tė vėrtet. Ke pėrshtypjen se ke gjetur mashkullin e jetės trėnde dhe edhe nėse njė tjetėr afohet je shumė e sigurt qė nuk ka asnjė rrezik.
Cilėsit e tua: Ke shumė besim nė vetėvete, nuk ke frikė tė dashurosh kur je e bindur se kjo dashuri do tė tė kthehet. Nuk ke asnjė dyshim nė besnikėrin e mashkullit tėnd.
Kufijt e tu: Nuk tė pėlqen tė ndryshosh sipas situatave qė ju paraqiten. Pėr ty nuk egzistojnė kompromiset dhe nuk falė shumė.


i ke rene pikes plako qesh

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   Fri May 09, 2008 11:37 pm

KETU SHPREHENI JU LIRSHEM EEEEEEEEE qesh qesh qesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sh_triga
anetar i/e re
anetar i/e re


Numri i postimeve : 86
Location : Gjithandej dhe askund
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   Sat May 10, 2008 4:29 am

Mė shumė b
Je nė dilem
Ėshtė dashuri apo dėshirė? Kėtė pyejtje I bėn vetes gjithnjė. Pėr frikė apo pėr pasigurin qė tė karakterizon, nuk je e sigurt nėse tė tėrheq partneri sepse e dashuron apo sepse ka njė paraqitje tė kėndėshme fizike dhe ėshtė I mirė nė shtratė. Pėr tė mbrojtur veten mendon shumė shpoesh se mbase ėshtė mė mirė qė tė mos oimplikohesh aq shumė nė njė lidhje. Preferon tė japėsėh pak nė mėnyrė qė tė mos zhgėnjehesh nėse gjėrat nuk ecin ashtu sic duhet. Me pak fjalė frenon veten vecanėrisht nėse tė duket se nuk tė jep aq shumė dashuri.
Cilėsit e tua: Nuk je nga ato qė bien nė dashuri kėmbė dhe kokė. Je shumė e kujdesėshme sepse ke nevojė tė dish se mė kė ke tė bėsh. Pėr ty dashuria ėshtė dicka me shumė vlerė e cila nuk duhet tė konsumohet me dikė qė nuk e meriton.
Kufijt e tua: e ke shumė tė vėshtirė tė besosh tek dikush dhe tė jepesh e tėra. Ke nevoj tė njohėsh me shumė egzaktėsi ndjenjat e tjetrit....hahahaha sa te jete e vertete thoni???!!!!!...pas perkufizimit qe i bera dashurise 100% do thoja.... qesh
uufffaala c'na vdiqet me keto teste.......:)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
era13
Webmaster
Webmaster
avatar

Female
Numri i postimeve : 6786
Location : Ne shkallet e fantazis
Humor : futja kot....
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   Fri Jul 25, 2008 5:39 am

mi gabele asgje nuk beson ti?? qe do rrahur do rrahur ti, po kemi shefen e mire ne, ja hudhe kesaj rradhe Very Happy

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Psiko test. Ėshtė dashuri apo dėshirė?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Haradinaj: Me Kosovėn po udhėheqin flliqanat, sllovenėt dashuri pėr Serbinė (Video)
» Ramiz Dėrmaku: Pa dashuri dhe flijim jeta s'ka kuptim
» Vullnet Mato: DĖSHIRĖ ABSURDE
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» KIMETE BERISHA:LAMURI I QUAJTUR DĖSHIRĖ

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
»(Æ`v “Æ)» Qiell-lirie »(Æ`v “Æ)» :: NDJENJA :: Dashuria-
Kėrce tek: